Komuna wraca !

Wasz „reprezentant”…

…cenzuruje. Właśnie kilkakrotnie usunął mój komentarz na jego FB jako „spam”, choć komentarz ten spamem nie był. Sami oceńcie:

Jaro

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Komuna wraca !

  1. Przede wszystkim, to co Zieliński uprawia jest typową „nowo-mową” z okresu Gierka – używa słów-wytrychów w celach propagandowych, na przykład „komunizm”. Słowo to ma zastraszyć ludzi, choć jest całkowicie nieprawdziwe. Komunizm w Polsce nigdy nie istniał. Nie istniał nawet w Związku Radzieckim. Istniał socjalizm, a oficjalna ideologia twierdziła, że byliśmy w okresie przejściowym, zmierzającym do „komunizmu”. Zasada „od każdego według jego możliwości, każdemu według jego potrzeb” nigdzie w praktyce nie była stosowana.
    Natomiast w dzisiejszym świecie, na całym Zachodzie, opanowanym przez drapieżny (po upadku ZSRR) kapitalizm, coraz więcej ludzi dochodzi do wniosku, że socjalizm wcale nie był taki zły, bo regulacje rządowe chroniły nas przed wyzyskiem, monopolizacją, galopującymi cenami i kolonialnym modelem ekonomii, to jest takim gdzie sprzedajemy surowce i siłę roboczą, a ktoś inny zarabia na finansowaniu, technologii, produkcji i dystrybucji.
    Komunizm był więc raczej stylem sprawowania władzy, niż modelem polityczno-ekonomicznym. I ten autokratyczny styl sprawowania władzy reaktywuje dziś PiS. Jak z tego widać, komunizm nie był elementem systemu, był natomiast sposobem sprawowania władzy, cechą charakteru ludzi sprawujących władzę. I w tym sensie wracamy to komunizmu. Zieliński i pisowska klika okazali się „komunistami”.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s