Kwestia dzieci nielegalnynch imigrantów w USA

Nie wiem ile na ten temat pisze i mówi się w Polsce więc potraktuję go całościowo. Zacznę od szczególnego przypadku. W swojej kampanii wyborczej prezydent Trump obiecał ukrócić nielegalną imigrację (zwłaszcza z Meksyku) i wyborcy poparli jego program. Konsekwentnie, Trump zalecił usuwanie nielegalnych imigrantów z terenu USA. Temat jest kontrowersyjny, ponieważ istnieją w Stanach wpływowe siły, które są przeciwne polityce Trumpa.

W kapitalistycznym systemie tania i bezpieczna siła robocza wykonująca za pół ceny, bez benefitów, ciężką pracę fizyczną, której Amerykanie unikają, pozwala wielu biznesom na zwiększenie zysków. Z drugiej jednak strony, obniża to cenę siły roboczej na rynku pracy, z czego niezadowoleni są zwykli ludzie – zwłaszcza w czasie gdy wielu rdzennych Amerykanów znalazło się bez pracy w wyniku komputeryzacji, automatyzacji oraz eksportu produkcji i wielu usług do krajów tańszych, zwłaszcza do Chin i Indii. A mówimy tu o migracji masowej, której końca nie widać. Istnieje też w USA wielu legalnych imigrantów, którzy oczekują na zmianę swojego statusu i związane z tym przywileje. Ci zasługują na pierwszeństwo.

Co sie dzieje z ludźmi przekraczającymi granicę USA nielegalnie? W chwili obecnej, są oni umieszczani w ośrodkach odosobnienia, skąd po zakończeniu legalnego procesu deportacji, są odsyłani do kraju, z którego przybyli. Jest to zatem przymusowe pozbawienie wolności usprawiedliwione tym, że ludzie ci złamali amerykańskie prawo oraz tym, że pozostając na wolności żyliby w ukryciu i trudno by ich było władzom odnaleźć. Na czas internowania, dzieci tych imigrantów umieszczane są w ośrodkach Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej, gdzie mają pełną opiekę i nie dzieje się im żadna krzywda. Jest to dla tych dzieci opcją lepszą niż życie z rodzicami w warunkach praktycznie więziennych.

Oczywiście wrogie Trumpowi korporacyjne media wykorzystały ten przypadek do podsycenia agresywnej kampanii anty-Trumpowej. Spora część nawiedzonych „misjonarzy” i „misjonarek” w zachodnich społeczeństwach połknęła haczyk i rozpoczęła wrogą Trumpowi kampanię w mediach społecznościowych. W żadnym społeczeństwie nie brakuje naiwnych owieczek i bezmyślnych papug – i tak też jest w tym przypadku. Natomiast poddawanie dzieci nadmiernej i przesadnej protekcji zawsze odbija się negatywnie na ich późniejszej samodzielności, zaradności oraz odporności i zdolności przeżycia w trudnych lub niebezpiecznych sytuacjach. Właśnie dlatego w słowiańskiej tradycji po postrzyżynach (siódmych urodzinach) synów wychowywali ojcowie, podczas gdy matki wychowywały córki. Ten zwyczaj nie był przypadkim, był rezultatem obserwacji i doświadczeń wielu pokoleń.

Ale wróćmy do Ameryki i popatrzmy do jakich nonsensów może doprowadzić ta gorączka na temat biednych dzieci nielegalnych imigrantów. W pewnym momencie morderca i złodziej zostaną złapani i oskarżeni przez policję, a sędzia powie: „No nie, nie zamknę ich w więzieniu, bo przecież nie można separować rodziców od dzieci.” Oczywista bzdura. Tym bardziej, że ogromna większość południowo-amerykańskich imigrantów to emigranci ekonomiczni, a nie polityczni. Są to więc ludzie, którzy nie stworzyli dobrobytu w swoim kraju i teraz migrują do kraju bogatego, aby na koszt jego mieszkańców korzystać z wytworzonej przez nich wyższej stopy życiowej. Jeśli chodzi o sytuację dzieci, to winni w tym przypadku są rodzice, którzy zabrali je na nielegalne przekroczenie granicy i narazili je na takie a nie inne konsekwencje.

Na ten sam temat, końcowa część tego epizodu CrossTalk:

Uzupełnienie:

Według dzisiejszych doniesień, cała ta historia z małą dziewczynką brutalnie odseparowaną od matki była spreparowana, była „fake news”. Ludzie masowo dzwonią do New York Times, Washington Post i innych mediów zarzucając im celowe fałszowanie faktów dla osiągnięcia politycznych celów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ekonomia, Kultura, Polityka, Praworządność i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s