Powrót do Jedwabnego ▪ 2021 ▪ Cały film ▪ Rozmowa z Wojciechem Sumlińskim

  • Jeśli YouTube zablokuje ten film, możecie go także obejrzeć TUTAJ
  • Rozmowa z Wojciechem Sumlińskim po premierze jest TUTAJ

Komentarz: Do p. YAIRA LAPIDA i jemu podobnych łgarzy: Wasza demagogia nie jest „historią”, jest kłamstwem. Nie podaliście żadnego dowodu na poparcie waszych kłamstw. Prawda jest zawarta w akcie oskarżenia Międzynarodowego Trybunału Norymberskiego przeciwko nazistowskiemu gubernatorowi Hansowi Frankowi. W swoim czasie środowiska i organizacje żydowskie popierały ten akt ponieważ stanowił on zemstę na zbrodniarzach nazistowskich za dokonany przez nich Holokaust Żydów i innych podbitych narodów.

Polacy mieli powody, aby nie kochać Żydów, którzy wysługiwali się wielokrotnie naszym wrogom i okupantom, ale to nie oznacza, że dołożyliśmy, jako naród, ręki do zbrodni Holokaustu. Większe powody od nas mieli Niemcy, którzy obwiniali zorganizowane żydostwo o wprowadzenie Stanów Zjednoczonych do I Wojny Światowej, w zamian za obietnicę Palestyny – (Deklaracja Balfoura), co przyczyniło się do przegranej Niemiec – (patrz: Przemówienie Benjamina Freedmana z 1961 roku ).

Wasze kłamstwa „dla zysku” i waszą politykę terroru i apartheidu świat zna od 1967 roku, a nawet wcześniej, od 1947 roku. Gdybyście naprawdę byli zaangażowani w szerzenie zasad moralnych i prawdy historycznej, to dziś byście protestowali przeciwko kryminalnej polityce Izraela wobec Palestyńczyków i domagalibyście się rekompensaty za utracone majątki dla uchodźców palestyńskich i ich rodzin. Wypłaty tych rekompensat domagają się rezolucje ONZ, które Izrael konsekwentnie ignoruje od 1967 roku – (to moja „stara” lista, która kończy się na 2011 roku – uzupełnię ją jak starczy czasu). Domagalibyście się również kary za popełnione przez Izrael zbrodnie wojenne w Libanie (2006) – [1] oraz w Strefie Gazy (2008-2009) – [2] , [3] .

ONZ wielokrotnie domagała się także zakończenia nielegalnej okupacji, nielegalnego osadnictwa izraelskiego w Terytoriach Okupowanych oraz kryminalnych prób aneksji Jeruzalem i tzw. „Terytoriów Okupowanych”, co jest pogwałceniem Art. 49 IV Konwencji Genewskiej, która mówi:.

„Mocarstwo okupacyjne nie może dokonywać deportacji lub przesiedlenia części własnej ludności cywilnej na terytorium przez nie okupowane.”

Zamiast tego, od dziesięcioleci nazywacie palestyńskich powstańców terrorystami. Tak jak dziś nazywacie Polaków mordercami Żydów. Wasza hipokryzja nie zna granic, zysk jest Waszym celem, a bezczelność i kłamstwo są drogami do tego celu. Chcecie pieniędzy? Idźcie do pracy i zaróbcie je uczciwie, a nie oszustwem, kłamstwami, kradzieżą, szantażem i wyzyskiem. Tyle na ten temat.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.