Będziemy walczyć w sądzie z oszczercami

Szanowni Państwo,

w ostatnich dniach wrogowie Marszu Niepodległości nasilili swoją nienawistną retorykę, przekraczając wszelkie granice kulturalnej publicznej debaty. Posiadanie odmiennych poglądów nie oznacza przyzwolenia na miotanie obelg. Nie ma i nie będzie zgody na to, by polskich patriotów bezkarnie wyzywano od „faszystów” czy „bandytów”. Upowszechnianie takiego języka nie tylko krzywdzi zaangażowanych działaczy, ale ma również na celu skłócenie Polaków, aby nie potrafili się oni zjednoczyć oraz wspólnie stanąć w obronie Ojczyzny i polskiego interesu, kiedy zachodzi taka potrzeba. Zwracam uwagę Państwa na to, że w proceder ten zaangażowane są liczne redakcje. Nie jest tajemnicą, że przeważająca część rynku medialnego oparta jest na kapitale zagranicznym (szczególnie niemieckim) i jako taka może być traktowana jako podporządkowana obcym ośrodkom decyzyjnym. Dzielenie Polaków i nastawianie ich przeciw sobie nosi znamiona sterowanej z zewnątrz dywersji, której celem jest osłabienie naszego kraju.

Image
Image

Wzmaga się agresja wobec patriotów

Cynicznie robią to też środowiska polityczne, które na użytek własnego elektoratu coraz bardziej podgrzewają temperaturę ideologicznych sporów, usiłując w ten sposób go konsolidować. Wzmaga się agresja słowna i coraz częściej również fizyczna. Przybywa aktów profanacji i dewastacji mienia. Wszystko to dzieje się pod hasłami szerzenia demokracji. Paradoksalnie owi samozwańczy obrońcy demokracji postępują ściśle według zalecenia jednego z największych zbrodniarzy w historii i bezwzględnego tyrana – Józefa Stalina, który mówił: ”Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej„. Obelgi te zwykle nie odpowiadają faktom i stanowią oburzający przykład szkalowania oponentów oraz podżegania do ataków na nich.

Image
Image

Wspólne działania przeciwko oszczercom

Odpowiadamy na to stanowczo – ale nie poniżymy się do metod stosowanych przez przeciwników. Tym, którzy  nazywają nas „faszystami” czy „bojówkami” lub oskarżają o prezentowanie „wartości rasistowskich i neonazistowskich” – z pomocą  Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, zostaną dostarczone wezwania przedsądowe. Są to m.in. redakcje TVN, Onetu, Gazety Wyborczej; dziennikarze Dominika Wielowieyska i Wojciech Czuchnowski; politycy: Michał Szczerba, Dariusz Joński i Władysław Frasyniuk. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości domaga się usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych, przeprosin i wpłaty zadośćuczynienia. Na konferencji prasowej odniosłem się do medialnych i politycznych manipulacji, które mają na celu podzielenie Polaków: https://www.youtube.com/watch?v=-88kHoMoTWk

Petycja w obronie patriotów

Jednocześnie proszę Państwa o złożenie podpisów pod utworzoną przez Ordo Iuris petycją „Patriotyzm to nie faszyzm” do ww. redakcji z żądaniem zaprzestania rozpowszechniania kłamliwych wypowiedzi na temat uczestników Marszu Niepodległości i polskich patriotów.https://patriotyzmtoniefaszyzm.pl/

Z narodowym pozdrowieniem,

Image

ROBERT BĄKIEWICZPREZES STOWARZYSZENIA
MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI

Image

P.S.

Oczerniają nas w mediach, nękają w sądach, blokują możliwości wypowiedzi, ale my działamy dalej, bo Marsz Niepodległości należy do polskich patriotów. W dniu 11 listopada przejdziemy ulicami stolicy i pokażemy, że nie damy się zastraszyć i sterroryzować przez wrogów polskiej tradycji i wichrzycieli społecznych, którzy chcą podzielić Polaków.

11 listopada wszyscy na Marsz Niepodległości! 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Marsz Niepodległości, Naród, Patriotyzm, Państwo, Polska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.