Katarzyna Karaszewska na Radną Miasta Suwałki

Katarzyny fanpage jako kandydata do Rady Miejskiej w Suwakach
Katarzyna na FejsbukuWyborcy albo głosują na osobę, na jej dorobek, charakter i przeszłość, albo na program, czyli na to co kandydat/kandydatka obiecuje zrealizować, gdy zostanie wybrany/wybrana. W tym materiale przekażę Państwu to pierwsze. Katarzyna Karaszewska jaką znamy do dziś. Jej program będzie tematem następnego artykułu w tej serii.  (- Lech Biegalski)

Dlaczego Katarzyna?

Nie jest „spadochroniarką”, nikt jej nie „przywiózł w teczce”. Jest Suwalczanką z krwi i kości. Urodzona i wychowana w Suwałkach, tu chodziła do szkół – Szkoła Podstawowa nr 4, Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. M. Konopnickiej, klasa humanistyczna (1993-1997). Tu żyje i pracuje. Tu rozwija działalność społeczną i polityczną. Jest „swoja”, jest „nasza”. Jej energia, wytrwałość, zaangażowanie i zdolności organizacyjne powinny być wykorzystane dla dobra miasta i jego mieszkańców.  Suwałki, dajcie jej szansę !

(Kliknij w miniaturki aby je powiększyć)

Wyksztacenie: Pedagog (mgr), specjalizacje: pedagogika opiekuńczo – wychowawcza, oligofrenopedagog z kwalifikacjami do dzieci z autyzmem, terapeuta pedagogiczny, nauczyciel przedszkolny i wczesnoszkolny, obecnie rozszerza kwalifikacje w zakresie surdopedagogiki.

Kariera zawodowa: Przez okres prawie 10 lat pracowała jako wychowawca w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej w Suwałkach, obecnie piąty rok pracuje w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 oraz jako prowadząca rewalidację (2,5 godziny w tyg) w prywatnym przedszkolu integracyjnym. Katarzyna jest członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP).

(Klik, klik, klik…)

Działalność społeczna: Katarzyna od wielu lat angażuje się społecznie.

 • Prowadziła przez rok projekt Aktywna Książka;
 • Organizowała pomoc dzieciom i współpracę z Wojciechem Kowalewskim
  http://www.niebywalesuwalki.pl/2013/12/spelnily-sie-niewielkie-marzenia . Dzięki tej współpracy dzieci z suwalskiego Ośrodka uczestniczyły w półkoloniach piłkarskich z Akademią 2012;
 • Zapoczątkowała wymiany wakacyjne, zdobyła sponsora na plac zabaw;
 • Prowadzi koło wolontariatu przy SOSW nr. 1, które pomaga w integracji niepełnosprawnych dzieci ze środowiskiem;
 • Pomaga w organizacji imprez sportowych (np. Fundacja Kierunek Ultra – imprezy biegowe w Suwalskim Parku Krajobrazowym, wolontariat w SPK na grze terenowej);
 • Jest członkiem Komisji Rewizyjnej w Suwalskim Klubie Karate Kyokushin;
 • Jest związana z fundacją Synergia działająca przy SOSW nr 1, ze Stowarzyszeniem „ Razem Ku Przyszłości” oraz z Polskim Towarzystwem Dysleksji Oddział w Suwałkach (wiceprezes);
 • Wolontariusz podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
 • Uczestniczyła w akcji obrony Puszczy Białowieskiej (dwa wyjazdy do Puszczy plus spotkanie z ministrem Szyszko);

Dodatkowe informacje na temat jej działalności społecznej znajdziecie Państwo tu:

(Klik, klik, klik…)

Więcej zdjęć Katarzyny z Puszczy Białowieskiej tutaj:
https://www.facebook.com/264554977329464/photos/?tab=album&album_id=354898898295071

Działalność polityczna: Od niedawna Katarzyna podjęła również działalność polityczną, głównie w Warszawie i w Suwałkach.

 • Uczestniczy i pomaga w organizacji demonstracji i literiad w obronie Konstytucji RP, praworządności, niezawisłości sądów i praw kobiet;
 • Aktywnie wspiera legalne i publiczne działania w obronie osób prześladowanych za przekonania polityczne – zwłaszcza w sprawie słynnego już „procesu suwalskiego”.

(Klik, klik, klik…)

Kariera sportowa: Od 11-ego roku życia Katarzyna trenowała w Suwalskim Klubie Karate Kyokushin [ 2 ]. Będąc w szkole średniej brała udział w zawodach karate reprezentując Suwałki. Jej ostatnie zawody (w wieku 28 lat) odbyły się w Suwałkach z okazji 15-lecia klubu. Z Klubem związana jest od jego powstania, to jest od 29 lat. Jest wciąż jego członkiem i obecnie zasiada w Komisji Rewizyjnej:

(Klik, klik, klik…)

Osobowość: Zapewne stąd bierze się jej niespożyta energia. Jeśli ktoś się kiedyś zastanawiał jak to możliwe, że w małym ciele mieszka wielki duch, to Katarzyna jest tego najlepszym dowodem i przykładem. Jest człowiekiem akcji. Gdy inni toną w wątpliwościach i teoretycznych rozważaniach, ona organizuje i doprowadza swoje projekty do praktycznego finału. Nie zraża się trudnościami i konsekwentnie zmierza do wytyczonych sobie celów. Jej silną stroną jest umiejętność (wręcz talent) pracy z ludźmi. Jest lubiana i doceniana przez wszystkich, którzy mieli okazję ją poznać i z nią współpracować:

(Klik, klik, klik…)

Tu dodam kilka spośród wielu komentarzy, które na Katarzyny Fejsbuku wpisali jej przyjaciele i znajomi:

Elzbieta Kolosza Można jeszcze dużo mówić o jej energii do działania, nie jest obojętna na losy dzieci pokrzywdzonych przez los, to jej między innymi jedna z pasji, lubi z nimi pracować. Cechuje ją empatia, jest miła, wrażliwa, potrafi zjednywać sobie ludzi i ma wiele pomysłów na działanie na rzecz społeczeństwa, jeżeli czegoś się podejmuje to konsekwentnie dąży do celu. Potrafi słuchać ludzi i wyciągać wnioski / w dzisiejszych czasach to piękna cecha /. Takich ludzi nam potrzeba w strukturach władzy. Ma klasę w działaniu, analizuje, kulturalnie odpiera ataki i cechuje ją dyplomacja. KASIU POWODZENIA.
Rafał Łuczkiewicz I ty to wszystko robiłaś? 😱 Nie do wiary. 🤔Będzie ciężko wygrać w centrum ale przy twoim zaangażowaniu wszystko jest możliwe! Trzymam kciuki. 👍
Katarzyna Karaszewska Nie chcę wygrywać 😁chcę wejść do Rady Miejskiej i zacząć działać na rzecz mieszkańców Suwałk ! Przecież to po części robię ale nie będąc w Radzie 😁 Rada daje dodatkowe możliwości a pomysłów mam dużo aby nasze miasto kwitło 🌸 i rozwijało się coraz bardziej.
Andrzej Trzeciakowski Jeśli ktoś z Suwałk nadaje się na radnego, to na pewno tą osobą jest Katarzyna Karaszewska. Zaangażowana w sprawy społeczne i polityczne, ale przede wszystkim uczciwa i pracowita. Takich właśnie radnych nam trzeba i jeśli czuję jakiś „niedosyt”, to wynika on tylko z tego, że Katarzyna kandyduje w Suwałkach, a nie w Warszawie (w której mieszkam). Chciałbym mieć taką radną w swoim mieście! Kasiu, zwyciężysz, bo mieszkańcy Suwałk są mądrzy i dobrze wiedzą, kogo wybrać 😊✌️.
Ewa Łukaszewicz Kasia to tytan pracy. Mądra i odważna kobieta, która swoim zaangażowaniem zaraża innych do pracy w imię wspólnego dobra.

Tylko pozazdrościć takiej opinii wśród znajomych.

Aktywny styl życia:

Katarzyna uwielbia piesze wycieczki po „cywilizowanych” i „dzikich” terenach, spływy kajakowe i bieganie.

Jej niedawne wyczyny (2018) Czarną Hańczą i na szlaku wędrówek pieszych:

No i coroczny Predathlon w Suwalskim Parku Krajobrazowym:


(Kliknij w zdjęcie aby je powiększyć)

Predathlon Turtul odbył się 1 wrzenia, 2018 roku. W tym roku Katarzyna wystąpiła na nim w podwójnej roli : jako koordynator grupy wolontariuszy z SOSW nr 1 oraz jako zawodnik. (klik, klik…):

Taki styl życia jest dla jej otoczenia bezpieczniejszy niż karate, więc należy go pochwalić i popierać. Zmiana w dobrym kierunku, czyli tzw. … „dobra zmiana” 😁.

Jej inne strony internetowe (Facebook):

Hobby: Katarzyna jest także utalentowanym fotografem. Dokumentuje piękno ziemi suwalskiej, lokalne imprezy kulturalne i sportowe, a także rozmaite wydarzenia polityczne na terenie kraju. Pisze o sobie:
„Bardzo lubię pomagać a przy okazji przebywać z naturą tak piękną, jaką mamy w SPK.”
Zapraszam na spacer z Katarzyną po pięknych Suwałkach i jeszcze piękniejszej ich okolicy: (Klik, klik, klik…) 


Przypisy:

 • Zdjęcie „Otrzęsiny” (powyżej) pochodzi z następującego źródła: