Spotkanie z inteligentnym trolem – Runda 1

—–

Runda 1 – (13 lutego 2016)

Lech Biegalski – komentarz pod artykułem, od którego zaczęła się dyskusja z „Adamem”

Psychopata. Od piętnastu lat, jedynymi agresorami są USA, Wielka Brytania, NATO i ich sojusznicy. Wojny i masowe morderstwa oparte na steku kłamstw (patrz: Downing Street Memo). Dodać do tego sponsorowanie terrorystów i neo-Nazistów, ciągłe kłamstwa, wzniecanie wojen domowych i konfliktów religijnych, operacje false-flag i zbrodnie wojenne – i mamy gotowy akt oskarżenia na następny Trybunał w Norymberdze. Mam nadzieję, że szubiennice jeszcze stoją.
Problemem jest to, że Cameron komuś służy, reprezentuje czyjeś interesy. Trzeba się także dobrać do skóry tym bezimiennym elitom, inaczej nigdy nie będzie dobrze.

Adam Gar

Nie wierze w to co piszesz. Mamy wspolnych znajomych i nie wierze w to co piszesz. Wyjechales z Polski w 1984 roku , byles szykanowany przez komune , byles dzialaczem Solidarnosci a teraz popierasz kraj przez ktory musiales wyjechac z Polski ????
Co sie z Toba czlowieku stalo ? Widziales referendum w Anglii w sprawie niepodleglosci Szkocji ? ! Widziales( na przykladzie Anglii i Szkocji ) na czym polega proces seperacji jednej nacji od drugiej ? To co sie stalo na Krymie to jest FARSA a na dodatek zaden szanujacy sie kraj na swiecie tego nie uznal. A Ty piszesz ze wszystko bylo w porzadku!? No po prostu nie wierze wlasnym oczom co Ty czlowieku pisesz !

Masz osobiste urazy do wielu Ukraincow ! ? Ja tez mam …..moze nawet wieksze niz TY ..ale nie mozna sprzedac swoich idealow o ktore czlowieku walczyles ! Chcesz walczyc o polskie kresy bo znam wasze towarzystwo Gonca w ktorym wspominacie rzewnie czasy „Ogniem i Mieczem ” kibicuje mu z sympatia a nawet wspieram finansowo. Powspominac mozna dlaczego nie ! ale nie mozna sprzedac wlasnych idealow !

Pozdrow odemnie Andrzeja Kumora jak go zobaczysz, zreszta ja sobie tez z nim na temat Twoich pogladow pogadam.

Lech Biegalski

Witaj. Utrzymanie obiektywnych poglądów nie przychodzi łatwo, zwłaszcza kiedy było się zaangażowanym po jednej stronie. Ale tylko baran nie zmienia poglądów, kiedy zmienia się sytuacja.

W 1984 był Związek Radziecki, dziś jest Rosja. Są ludzie, którzy dziś całują d*pę Niemcom i uważają ich za sojuszników, choć od Niemców doznaliśmy tyle samo, jak nie więcej krzywd co od Sowietów. Kiedy ich pytam, „dlaczego”, to mówią, „bo Niemcy to już nie faszystowska III Rzesza ani Krzyżacy, Niemcy się zmieniły”. Jak im odpowiadam, że Rosja to już nie Zwiazek Radziecki, że Rosja też się zmieniła, zaprzeczają gwałtownie, ale nie mają żadnych dowodów na poparcie swojej opinii. Ludzie po prostu utykają w swoich przekonaniach i jest im trudno je zmienić, bo upadła by na tym ich własna legenda. Gdybym ja dziś był w Polsce i pełnił jakąś ważną funkcję zbudowaną na mojej legendzie, też było by mi trudno ją zburzyć, bo straciłbym przez to dobrą posadkę. Na szczęście tak nie jest.

Od czasu kiedy walczyliśmy z komuną i istniał Związek Radziecki sytuacja na świecie się zmieniła. Wtedy Ameryka była dla nas nadzieją na wolność i przestrzeganie praw ludzkich. Sowiety były ciemiężycielem. Czasem trudno mi w to uwierzyć jak bardzo to się odwróciło. Dziś Ameryka jest agresorem łamiącym prawo międzynarodowe, wprowadzającym państwo policyjne, prowadzącym nielegalne i kryminalne wojny zaborcze o surowce energetyczne pod pozorem walki ze stworzonym przez siebie terroryzmem, sponsorującym i ochraniającym kryminalnych terrorystów i neo-nazistów, legalizującym tortury, aby wymusić zeznania potwierdzające ich kłamstwa, kłamiącym na każdym kroku i manipulującym opinie publiczną gorzej od tego jak to robiła komuna.

A Rosja? Rosja dziś prowadzi dyplomację pokojową, opartą na prawie międzynarodowym, zapobiegającą wojnom oraz kryminalnym akcjom USA i ich sojuszników.

I proszę nie przytaczaj przykładu Ukrainy. Bałagan na Ukrainie zrobiły USA. Był to niekonstytucyjny i kryminalny, krwawy przewrót sponsorowany przez USA i Europę. Większość mieszkańców Krymu i regionu Donbasu to etniczni Rosjanie. Po puczu w Kijowie nie pozwolono im na udział w wyborach. Mieli prawo do samostanowienia i mieli prawo się odłączyć. Rosja im pomogła, ale decyzje podejmowali sami – w przypadku Krymu w drodze referendum. To referendum było tak samo ważne jak 1991 referendum w Kosowie, które Zachód uznał za legalne i wiążące. Udział Rosji na Krymie ograniczył się do zabezpieczenia referendum (na prośbę autonomicznego parlamentu Krymu), bez ofiar, profesjonalnie, bez porównania z krwawym bałaganem jaki towarzyszy sponsorowanym przez USA tzw. „rewolucjom” (n.p. Libia, Syria, Kijów, Odessa).

Bez względu na moją przeszłość opisuję sytuację tak jak jest i jak ją widzę z perspektywy Zachodu, gdzie mam dostęp do różnych źródeł informacji niedostępnych w Polsce i po polsku. Tego wymaga prosta uczciwość. A na propagandę uodporniłem się jeszcze za komuny, więc i zachodnia mi nie grozi.

Adam, nie przypominam sobie Twojego imienia i nazwiska, może Adam Gar to twój pseudonim internetowy. Jeśli tak jest to jakoś mi zasugeruj gdzie dokładnie się spotkaliśmy.

Jeśli chodzi o sprawy kresowe to ja nigdy nie byłem w to zaangażowany. To było raczej towarzystwo suwalskie, gdzie mieszkało i działało wiele rodzin przesiedlonych z ziem wschodnich. Moja rodzina pochodzi z Polski północnej i centralnej.

Jeśli jeszcze nie odkryłeś, to zapraszam do http://regionpojezierze.com

Pozdrawiam.

Adam Gar

Witaj Lechu, nie znamy sie osobiscie ale jak napisalem mamy wspolnych znajomych Nisko chyle glowe przed twoja dzialanosci ale nie zgodze sie z Twoimi pogladami nt Rosji. Pisze pod pseudonimem poniewaz szybko bys wiedzial kim jestem 🙂

Masz racje Rosja obecnie walczy o przetrwanie , ALE sami sobie na to zapracowali ! Podbili wiele nacji i teraz gdyby wprowadzili demokracje to by sie to w piz…rozlecialo bo bylo stworzone przemoca i podbojem.

Ludziom tak latwo nie zmienia sie kultura, synowie tych ludzi przez ktorych wyjechales z Polski sa obecnie u wladzy w Rosji i maja bardzo podobne poglady jak ich ojcowie .A maja te same poglady bo zyja w izolacji i poczuciu wielkoruskiej wielkosci. Niewiele Ci synowie maja inne poglady od ojcow przez ktorych musiales wyjechac! Powiem szczerze , Krym jest ruski ALE ….w sposob jaki to zrobili jest nie do zaakceptowania!

Jesli chcesz polskie towarzystwo kresowe wzmocnic kosztem Ukrainy to nie tedy droga! Kiedys mi dziadek powiedzial nie zbudujesz szczescia kosztem krzywdy innego
Mi tez sie sni polski Lwow i polskie Wilno nawet nie wiesz jak bardzo ..ale nie zdobedziemy go w ruski sposob popierajac agresje.

Lechu , kase Ukrainie dawali wszyscy i USA i Rosja ( 15 mld $ ) i dobrze o tym wiesz , Ukraincy wybrali kase od USA bo wiedzieli ze kasa od Rosji to droga donikad!
To Ukraincy nogami wybrali powiazanie z zachodem tak jak myslmy w czasie Soidarnosci NOGAMI wybrali zachodni kierunek i Ty sporo tez zrobiles i moj szacunek dla Ciebie za to

Myslis ze ruskei nie chcieli przekupic ukraincow zeby siedzieli cicho? Myslisz ze tylko USA dawala kase? A Rosja nie? Wiesz dobrze ze Ukraina tak jak Polska w 1989 roku byla na podobnym poziomie rozwoju co Polska, Polska poszla z zachodem a Ukraina ze wschodem. Gdzie sa teraz obydwa panstwa? Nie odmawiaj ukraincom tego co Polska zyskala nawet jesli 50 % ukraincow to kawal surwysynow ! Nie odmawiaj im tego w imie wartosci o ktore chlopie walczyles!

A co do USA to nie jest tak proste jak myslisz, zaczadzily Twoj umysl zwiazki zawodowe ale USA ma lupki i rope i gaz pod dostatkiem.

Tutaj idzie o cos znacznie powazniejszego tj o utrzymanie stabilizacji na swiecie ale to znacznie powazniejszy temat i nie na taka dyskusje.

Lech Biegalski (w odpowiedzi innemu użytkownikowi)

Rosja nie „wkroczyla do Krymu” przed referendum. Wojsko rosyjskie stacjonowało na Krymie legalnie, na podstawie dugoterminowej umowy z Ukrainą. Referendum było legalne, tak jak 1991 referendum w Kosowie. Rosja została poproszona przez parlament Krymu o zabezpieczenie referendum, dlatego było to legalne. W tym czasie rosyjskie jednostki otoczyły Ukraińskie bazy wojskowe, aby umożliwić ludziom wzięcie udziału w głosowaniu. Odbyło się to bez ofiar. Krym ogłosił najpierw niezależność od Ukrainy, a potem połączył się z Rosją jako niezależne terytorium, a nie jako część Ukrainy. Dlatego Memorandum Budapesztańskie nie miało już w tym momencie zastosowania.
W najgorszym wypadku, rosyjska interwencja na Krymie była i tak o niebo mniej agresywna, krwawa i nielegalna niż Amerykańska agresja w Iraku, Afganistanie, Libii i Syrii, że nie wspomnę polskiego haniebnego udziału w tych agresjach i okupacjach opartych na steku kłamstw. Więcej tutaj: https://regionpojezierze.com/2015/12/13/ukraina/

Adam Gar

Lechu bez zgody Ukrainy rosjanie nie mieli prawa wyjachac poza ich baze nawet jesli bylaby wojna atomowa ! Taka byla umowa miedzy Ukraina a Rosja! Dlaczego to igorujesz ????????????

„Memorandum Budapesztańskie nie miało już w tym momencie zastosowania. ”
Mialo , Rosja zobowiazala sie respektowac granice Ukrainy bez wzgledu kto i co zwrocilby sie do Rosji o polaczenie sie z nia.

Lechu ….nie wierze w to co piszesz..cholera to jest jakis koszmarny sen!

—–

up4