Spotkanie z inteligentnym trolem – Runda 3

—–

Lech Biegalski

Już teraz wiem na 90% kim jesteś. Zdradził Cię styl pisania (m.in. „Lechu,” i inne zwroty, których często używasz) oraz powiązania z polonijnymi mediami. I dlatego odpowiadam, bo Ciebie także cenię.

Może właśnie dlatego, że jestem daleko mam bardziej obiektywny obraz Polski, bo nie jestem karmiony pro-amerykańską, pro-brukselską i anty-rosyjską propagandą, natomiast mam dostęp do zachodniej opozycji i tzw. wydawnictw progresywnych. Z dystansu lepiej pewne sprawy widać i żyjąc tutaj lepiej widać na czym polega polityka USA.

Nazwiska z Polski, które wymieniasz to ludzie o ustalonych i skostniałych pogladach. Jedni utkwili w mentalności anty-komunistycznej, a drudzy w mentalności KOR-owskiej, która tak nawiasem mówiąc wcale nie była pro-polska. Wielu byłych działaczy z tamtego okresu porobiła w Polsce kariery polityczne i zbudowała swoje legendy na opozycyjnej przeszłosci. Ci ludzie nie mogą teraz zmienić zdania, zburzyć swoich karier i swoich pomników. A ci z piątej kolumny, co stoją na straży systemu i interesów swoich zagranicznych sponsorów też nigdy na oczy nie przejrzą bo nie chcą i im nie wolno. Ja takiego bagażu i takich barier nie mam i dlatego moge sobie pozwolić na uczciwość.

Z procentami przesadziłeś. Jestem w kontakcie z wieloma Polakami w kraju i znam ich opinie. Poza tym wystarczy prześledzić komentarze czytelników w polskich mediach.

Co do Polonii, trzymałem i trzymam się od niej z daleka. W 1980-tych była kontrolowana przez starą gwardię byłych żołnierzy 2 wojny światowej , którzy walczyli w Anglii i gdzie indziej. Było to środowisko snobistyczne i nie miałem z nimi wspólnego języka, bo ciągle się kłócili o to kto miał rację, Piłsudski czy Dmowski? Większość z nich już odeszła. Ich dzieci – tu urodzone – się w sprawy polonijne nie angażują.

Młodsi imigranci z Polski albo ciężko pracują, albo próbują robić kariery w niskiego szczebla polityce i w polonijnych mediach. Historia tych mediów jest patetyczna – walka o granty i włażenie w d*pe partii konserwatywnej lub liberalnej, w zależności od tego która jest u waaadzy. Oczywiście, zawsze są polityczne wymagania dołączone do pieniędzy.

Trzecia grupa to niskiego stanu pijusy, cwaniacy i różnego rodzaju ciule, którzy spadli na dno i nie potrafią się z niego podnieść.

Czwarta grupa to „oficjale” – działacze różnych organizacji polonijnych – towarzystwo nie tylko skłócone, ale także zamknięte i zazdrośnie strzegące swoich bezużytecznych stołków jak oka w głowie.

Piąta grupa to ci, którzy wiszą na klamce Konsulatu polskiego, bez wzgledu na to jaki rząd w Polsce rządzi, bo lubią bankiety oraz lubią udawać kogos ważnego i docenianego.

Wreszcie szósta grupa to owieczki spotykające się co niedzielę w polskich kościołach, gdzie maja okazje poplotkować po mszach. Ci ludzie także trzymają się razem i razem zaludniają polonijne bankiety, potańcówki i pikniki, bo ze względu na barierę językową mają trudności z zaadoptowaniem się w środowisku kanadyjskim.

Jest wielu Polaków, z którymi można pogadać, ludzi inteligentnych i wykształconych, ale ci z reguły zorganizowanej Polonii unikają i raczej mieszają się ze swoim środowiskiem zawodowym i społecznym.

Tak naprawdę, przez wszystkie moje lata tutaj. jedyną dobrą rzeczą jaką środowisko Polonijne organizowało i organizuje są obozy dla dzieci i harcerzy. Cała reszta to towarzystwo wzajemnej adoracji, zupełnie politycznie jałowe i nieprzydatne. Kiedyś próbowałem polskim politykom sugerować jak to naprawić, ale to zignorowano.

Dlatego zupełnie mnie nie wzrusza to, że sobie o mnie z Andrzejem Kumorem „pogadasz”. Gdybyś jego nie wspomniał, nawet nie wiedziałbym, że taki istnieje.

Na resztę Twoich ostatnich argumentów juz odpowiedziałem w poprzednich komentarzach i na blogu regionpojezierze.com

Jeszcze sprawa najważniejsza – jeżeli jest w Polsce zagrożenie ze strony Rosji to Polska sama się o to prosi. Takiej zorganizowanej i histerycznej kampanii Rusofobii jak w Polsce nie ma nigdzie na świecie. Poza tym, przyjmowanie baz i rakiet amerykańskich to zagrożenie zwiększa. To naprawdę wygląda śmiesznie jak ktoś swoją postawą, swoim postępowaniem i swoimi decyzjami sam stwarza sobie wrogów, a potem ich o to wini. Tu wyraźnie widać, że USA wykorzystują Polskę aby ciaśniej otoczyć Rosję oraz aby wbić klin między Rosję i Europę i wcale nie chodzi im o bezpieczeństwo Polski, tylko o wygranie z Rosją, nawet kosztem Polski. Nie licz na nic więcej, bo tacy są Amerykanie. Zbyt praktyczni na „przyjaźń” i moralne zobowiązania. Tak nam pomogą jak nam pomogli Anglicy w 39 roku. Mogę palcem wskazać w obecnym polskim rządzie ludzi, którzy w tym Ameryce pomagają.

Naprawdę mam nadzieję, że do niczego złego w Polsce nie dojdzie, ale boję się, że jest już na to za późno. Gdzie drwa rąbią tam wióry lecą. Trzeba było się nie pchac na ochotnika, nie wymachiwac szabelką i nie dać się manipulować piątej kolumnie.

Adam Gar

Ja moge wymienic dowolne nazwiska ikony Solidarnosci , Farasyniuk ,Modzelewski i kogo bym nie wymienil maja podobne do mnie poglady nt Rosji ba nawet komuchy z SLD to rozumieja !

USA owszem moze by nie przyszla nam pomoc gdyby ich bazy w Polsce nie zostaly zaatakowane .Czy wtedy zaatakowani z podkulonymi ogonami ucielkiby przed ruskimi ?
USA nigdy w konfrontacji z Rosja nie uciekalo przed nia gdziekolwiek bys nie spojrzal na swiecie ………. i z Polski nie uciekna
Ponadto niepotrzebny im jest ponowny Uklad Warszawski i wzmocniona Rosja bo wtedy historia wrocilaby do roku 1945 a na to USA nie pozwola sobie

Piszesz ze ne ma zorganizowanej histereycznej antyruskiej kampanii nigdzie .Jasne jak jakies panstwo jest oddalone od Rosji 2 tys km to moze sobie pozwalac na Rosje patrzec z dystansu ale im blizej Rosji tym bardziej antyrosyjska propaganda.Popatrz Litwa, Lotwa , Ukraina , Rumunia , Gruzja , Azerbejdzan ,Nawet Szwecja i Finlandia zaczyna sie bac i mysli o dolaczeniu do NATO
Reasumujac w Polsce nie wierzy sie ruskim jak psom i trzeba miec solidne przed nimi zabezpieczenie nie tylko na papierku , bo jak wlasnie pokazala historia zabebezpieczeniem na papierku mozna sobie tylko podetrzec
Mam nadzieje ze to kiedys zrozumiesz

Pozdrawiam i szacunek

Ps Czytalem Twoj blog i wiekszosci argumentow Twoich podzielam np zagrozenie imigracja ze Afryki i Azji
Za bardzo uzwiazkowiles sie Lechu , a obecnie lewica i zwiazkowcy to kawiorowa lewica i nie obraz sie ale do nich nalezysz ( mimowolnie )
Ja tez nie cierpie korporacji ale ty poszedles troche za bardzo na lewo .Nic nie jest czarno biale a troche tak wynika z Twojego blogu

Diametralnie roznimy sie tylko w sprawie Rosji moze dlatego ze Ciebie to bezposrednio nie dotyczy a w naszym polskim przypadku to dialog dupy z kijem
Trzymaj sie !

PPs Aha a jakbys poprzebowal przypadkiem chlodnej ,obiektywnej i z dystansu pozbawionej uprzedzen historycznych oceny konfliktu Kolumbijsko – Wenezulskiego to mozesz na mnie liczyc.

Lech Biegalski

Nie wymieniaj mi Żydów, którzy w tą grę grali od począku „Solidarności”. Mogę Ci więcej nazwisk z tego kabalu wymienić. Od początku było wiadomym, że ta grupa ma, nazwijmy to grzecznie, „ponad-narodowe” cele. Ja tych ludzi obserwowałem od początku, raczej z bliska niż z daleka i sporo o nich i ich zachodnich sponsorach sie dowiedziałem. Możesz to nazwać jak chesz, ale fakty są faktami.

Ja nie mówię, żeby Ruskim bezgranicznie ufać i ich całować po rękach. Ale to co Polska dziś wyprawia, ta histeria anty-rosyjska, te bezpodstawne i oparte na kłamstwach wyolbrzymienia o rzekomym zagrożeniu, te oskarżenia o rzekomą „agresję”, podczas gdy prawdziwym agresorem są USA, to demonizowanie Putina i rosyjskiego rządu – to czysta paranoja, prowokacja i niepotrzebne nam Polakom zaczepianie Rosji. Potrzebne to jest Ameryce, która prowokuje konflikt światowy bo tylko tak może skasować długi, których nie da się spłacić, i uratować swoją ekonomię od upadku. Stąd amerykański militaryzm i to widać lepiej z Kanady niż z Polski, bo mamy tu do nich bliżej. Widać także, że ośrodki propagandowe w USA (i ich marionetki w polskim rządzie) są źródłem tej anty-rosyjskiej propagandy, która w Polsce, zwłaszcza wschodniej, pada na podatny grunt. Świadczy to także o tym, że „nasz” obecny rząd bardziej dba o interesy amerykańskie niż o polskie.

Co do innych państw europejskich, ich „przestraszona” postawa o niczym nie świadczy, prócz tego, że przygotowują swoje opinie publiczne do wojny, do której prą Amerykanie. Temu samemu celowi służyły fałszywe ataki terrorystyczne, które nasilały się zwłaszcza w tych państwach europejskich, w których opinia publiczna nie popierała awanturniczej polityki USA (np. Finlandia, Francja i do pewnego stopnia Wielka Brytania). To samo zjawisko manipulowania opinii publicznej w stronę popierania nielegalnych wojen olejowych ma miejsce w północnej Ameryce. Zapoczątkował je 9/11. Istnieje wilele dowodów na poparcie tej tezy, ale jeden przerasta je wszystkie i nie wymaga wiedzy technicznej: 11 września 2001 roku, BBC doniosło o zawaleniu się budynku WTC 7 (Salomon Brothers Building) 20 minut przed jego faktycznym zawaleniem się. Co więcej, w raporcie tym, (który został nagle przerwany „z przyczyn technicznych”) widać ciągle stojący budynek WTC7 za „kabalską” reprterką, która donosi o tym, że właśnie się on zawalił –> https://www.youtube.com/watch?v=677i43QfYpQ
No i jak Ty możesz ufać Amerykanom i im wierzyć, wierzyć w ich dobre intencje, przyjaźń, poparcie, prawdomówność?

Co do amerykańskich baz w Polsce – nie łudź się, że ograniczą się one do bezinteresownej pomocy. Wszędzie na świecie, gdzie są ich bazy wojskowe, lokalne rządy stają się ich marionetkami, Taka już jest natura siły, jak się ją ma, to się ją używa i z niej korzysta. Nie po to walczyliśmy o wyczyszczenie Polski z baz sowieckich, aby teraz zciągać sobie na głowę but amerykański. A jak się chce uniknąć „zagrożeń” to trzeba żyć w zgodzie z sąsiadami, zamiast ich prowokować.

Nie rozumiem Twoich innych zarzutów – z jednej strony piszesz, że odszedłem od związkowych ideałów, a z drugij, że jestem za daleko „na lewo”. Nie wiem, może w Polsce zmieniło się pojęcie lewicy, albo koncepcja związków zawodowych – ja je jeszcze pamiętam takimi jak były orginalnie. Również, zawsze wybiorę dobro narodu zamiast trzymania się z „kolegami”, którzy moim zdaniem dają się manipulować wrogiej Polsce propagandzie. Poza tym, od 32 lat doświadczam „dobrodziejstw” coraz drapieżniejszego kapitalizmu, które od 2000 roku zaczęły wielce się różnić od bajek „Wolnej Europy” i „Głosu Ameryki”, na których w Polsce wyrośliśmy. Może gdybym nie wyjechał i nadal żył w Polsce, myślałbym dzis ta jak Ty. Ale tak nie jest.

Jeśli możesz, to odpowiedz mi na takie pytanie, które mnie nurtuje:

Ja czytam Sputnik i pisżę tu komentarze bo sympatyzuję z Rosją i z jej obecną polityką zagraniczną, natomiast jestem więcej niż przeciwny awanturniczej i kryminalnej polityce Zachodu. Nie rozumiem dlaczego Ty to robisz, zamiast czytać i komentować w mediach krytykujących Rosję i popierających Zachód. Możesz to wyjaśnić?

Adam Gar

O jakich bezpodstawnych zagrozeniach piszesz ? Aneksja Krymu jest faktem , niewypoweidziana wojna na wschodzie Ukrainy jest faktem , na co mamy czekac az ta wojna przyjdzie pod nasze granice ?
Nikt ruskim wojny nie wypowiada ani nia nei straszy ale nie zabezpieczyc sie na taka ewentualnosc ze wojna moze przyjsc pod nasze granice jest beznadziejna krotkowzrocznoscia aby nie napisac glupota !

Nie martw sie o amerykanskie dlugi , wiesz jaki oni maja zapas w potencjalnych sciaganych podatkach aby te dlugi zaplacic ? My mamy w UE 22 % VAT a oni tylko srednio 7.5 % , wiesz ile by pieniedzy sciagli gdyby podniesli VAT do naszego unijnego poziomu ? Ja juz pomijam inne sprawy jak to ze nie maja zadnego specjalnego podatku na benzyne czy alkohol gdzie rowniez moga opodatkowac i to sporo

Piszesz ze co do innych przestraszonych krajow . Czyli uwazasz ze z Kanady lepiej widzisz sprawy zagrozenia ze strony Rosji niz wszystkie wywiady krajow sasiadujacych z Rosja razem wzietych ?
Za kogo masz ludzi tam zyjacych ? Za idiotow ktorzy nie wola dac ludziom na szpitale czy szkoly zamiast sie zbroic ?

Kiedy my Polacy wyleczymy sie z teorii spiskowych ? Wpierw byla sprawa z gen Sikorskim , doszlo do takiego apogeum ze musielismy otworzyc sarkofag i ponownie przebadac zwloki . Nie wykryto zadnych sladow uduszen czy arszeniku …..i NIC sie nie zmienilo w sprawie przyczyn smierci generala
Kolejna sprawa to 9/11 tak jakby takie sprawy dalyby sie utrzymac w tajemicy i jakby takie dowody byly nie przedostalyby by sie do opinii publicznej ! Myslisz ze gdyby takie dowody byly to np Rosjanie czy Chinczycy nie chcieliby sklocic amerykanow miedzy soba jak to sie Rosjanom udalo sklocic Polakow w temacie tragedii smolenskiej !
To sa sprawy zbyt powazne i zbyt znane aby komukolwiek udaloby sie te dowody ukryc .USA to nie kraj bananowy i nie rzad USA ma ostatnie zdanie w takich sprawach bo jest jeszcze Sad Najwyzszy i jest Kongres USA

Amerykanie nie swiadcza bezinteresownej pomocy to oczywiste .Historia tak sprawila ze nasze i amerykanskie cele sa zbiezne wiec pomagamy im a oni nam dla wspolnej korzysci a bez USA nie byloby wolnosci dla Polski a tego nie chcesz pamietac

Piszesz ze wyrzucilismy Rosjan z Polski a przyjmujemy Amerykanow .Lechu tylko 3 – 4 kraje na swiecie stac na samodzielna polityke .Sa ta USA , Rosja , Chiny , Indie i moze Brazylie
Reszta krajow nie stac na samodzielna polityke i Polske tez nie stac na to !
Co wiecej Polska lezy w takim miejscu Europy ze nia ma na to zadnych szans .Polska to nie Szwajcaria czy lezaca na koncu Europy Portugalia
Jesli nie bedziemy pod wplywem USA to bedziemy pod wplywem Rosji .W przypadku Polski pozycja libero nie istnieje i dawno powinna Cie to nauczyc historia Polski !
No chyba ze Bog sprawi ze bedziemy mieli 140 mln ludnosci i ze 2000 glowic atomowych

Tak pamietasz koncepcje zwiazkow zawodwych gdzie sie walczylo o lepsze zycie dla wszystkich od kioskarza i fryzjera po inzyniera .A co teraz tam w Kanadzie macie ? Walczycie jako zwiazki nauczycielskie o podwyzki dla WAS i Tylko dla WAS a reszta was nie interesuje .To samo robia zwiazki zawodowe pracownikow frim samochodowych czy lekarza a biedota pracujaca na tasmie za 5 dolarow na godzine macie gdzies ( oczywiscie nie Twoja to osobscie wina )
Dlatego latwo byc zwiazkowcem majac 80 tys rocznie i pelne swiadczenia medyczne i krytykowac obrzydliwe korporacje
A przeciez wiesz jak bylo za Solidarnsoci , wtedy wszyscy byli jedno i fryzier i inzynier !
Dlatego wlasnie pisze o tzw kawiorowej lewicy ,zreszta u nas w Polsce jest podobnie i ludzie to widza

Co do pisania na Sputniku , zawsze lubilem dyskutowac z przeciwnikami , poznawac ich punkt widzenia , dlaczego mysla tak jak mysla.
Tego nie dowiem sie dyskutujac w towarzystwie wzajemnej adoracji i chyba to rozumiesz stad moja obecnosc na Sputniku

Niestety pomijajac naprawde 3 czy 4 osob reszta to albo komunizuajcy gimnazjalisci ktorzy zielonego pojecia nie maja co popieraja albo intelektualni imbecyle albo ….bladzacy Don Kichoci jak np Ty walczacy z tzw „ciemnymi silami zachodu”

Ps Czy walczac w Solidarnosci nie spotkales sie z tym ze nazwano Cie awanturnikiem prowokujacym Rosje ?
Co im wtedy odpowiedzialbys ?
Czy jak dopinalismy umowy o wyproszeniu ruskich soldatow z Polski nie bylo glosow ze jesetsmy awanturnikami sterowanymi z zachodu ?
Czy jak wchdzilismy do NATO nie bylo takich glosow ?

Rosja zawlaszczyla sobie prawem kaduka tereny i wplywy ktore nigdy historycznie nie miala ani wplywy ktorych nigdy nie posiadala tj Blok wschodni i Uklad Warszawski
Czas aby Rosja wrocila tam gdzie jest je miejsce w historii czyli na wschod

Lech Biegalski

Aneksja Krymu jest kłamstwem, niewypowiedziana wojna w południowo-wschodniej Ukrainie jest kłamstwem – to były lub są wojny tzw. domowe, zainicjowane i głównie prowadzone przez lokalnych obywateli Ukrainy, etnicznych Rosjan, w odpowiedzi na niekonstytucyjny i kryminalny pucz w Kijowie. Już to wyjaśniałem i dziwi mnie Twoja odporność na już postawione argumenty. Powtarzasz propagandę bo w nią wierzysz, a nie dlatego, że jest prawdą.

Czy Ty naprawdę jesteś taki odporny na naukę, że nie widzisz oczywistych faktów, które nawet ludzie na Zachodzie widzą i rozumieją? Jakie „zagrożenie”? W ciągu ostatnich 15 lat, to USA, a nie Rosja, prowadzą nielegalne wojny zaborcze i używają terroryzmu. Policz i porównaj liczbę przypadającą na ten okres czasu ofiar agresji USA i tzw. rzekomych agresji Rosji. Albo jesteś ślepy i głuchy, albo nieuczciwy. Bo przecież nie jesteś głupi.

Poprzednio napisałeś, że „Ameryka sobie na drugi Układ Warszawski pozwolić nie może”. To niby Ameryka ma prawo zabraniać państwom w Europie i w Azji tworzenia własnych bloków, a Rosja nie ma prawa nie pozwalać na przesuwanie się NATO na wschód i rozmieszczanie wrogich jej sił militarnych na jej granicach? Bądź poważy, Rosja ma takie same prawo do własnej protekcji jak Ameryka, czy Polska, czy inne kraje europejskie. Przy tym Rosja nie otacza Ameryki i nie umieszcza raket na jej granicach. Kiedy to spróbowali zrobić Sowieci (kryzys kubański 1962) to sam wiesz jak to się skończyło. Widzę, że uparcie omijasz wszystkie niewygodne Tobie argumenty i masz nadzieję, że powtarzanie kłamstw je jakoś zneutralizuje. „Nie ze mna te sztuczki, Bruner.”

Podatek za benzynę i za alkohol oczywiście istnieje – jak może przy cenie poniżej $40 za baryłkę ropy benzyna w kanadyjskich stacjach benzynowych kosztować powyżej 80 centów za litr? Jak może butelka wódki, której produkcja kosztuje mniej niż 1 dolar, kosztować powyżej 20 dolarów? To są podatki ukryte, ale to są podatki faktyczne. A podatków innych nie podniosą, bo pozbyli się realnej ekonomii (wyeksportowali produkcję do Chin) i potworzyli kruczki prawne, które pozwalają korporacjom unikać ich płacenia. Gdyby w USA podniesli podatki do poziomu VAT, ludzie by znieśli rząd, albo juz tej partii nigdy więcej nie wybrali. Nigdy żaden rząd tego w USA nie zrobi. Twoje informacje są z lat 80-tych, dawno nieaktualne.

O tym czy pieniądze są w krajach europejskich wydawane na zbrojenia czy na szkoły i szpitale decydują rządy, a nie ludzie. Wiele z tych rządów jest kontrolowanych przez USA. Pisze się tu dużo na temat tego, że rozpętanie histerii zagrożenia w Europie pomaga amerykanom sprzedawać broń, na czym też korzysta amerykańska ekonomia, a przede wszystkim amerykański kompleks militarno-przemysłowy. I dlatego napędza on wojny i „zagrożenia”.

Jak kogoś nie stać na samodzielną politykę to powinien żyć w zgodzie z sąsiadami zamiast im podskakiwać, ich antagonizować i prowokować. Amerykanie śmieja się w kułak z tego jak łatwo napędzają anty-rosyjskie nastroje w Europie. Prywatnie śmieją się też z Polaków, których, według nich, można łatwo podpuszczać i którzy nie potrafią się sami mądrze rządzić.

Ja nie pisałem o kanadyjskich związkach zawodowych, ani o polskich „nowych” związkach zawodowych. Solidarność społeczna nie istnieje dziś ani tu ani tam bo zniszczył ją ustrój kapitalistyczny, w którym ludzie ze sobą konkurują zamiast współpracować. W Polsce jest temu również winna zmiana filozofii i polityki koscioła, który kiedyś budował tzw społeczną naukę kościoła, a dziś też grabi do siebie, a nie od siebie. Ja pisałem o związkach jakie były kiedyś, za „naszej” Solidarności.

Nie rozumiem dlaczego krytykujesz „kawiorową lewicę” na Zachodzie, a jednocześnie tak zawzięcie krytykujesz dawne czasy (socjalistycze), w których kawiorowej lewicy nie było i wszyscy mieli „po równo”. Wtedy mówiło się w Polsce, że dlatego właśnie upadł system socjalistyczny bo ludzie nie byli motywowani do większego wysiłku przez większe od innych wynagrodzenie za pracę. A dziś? Nie dalej jak dwa tygodnie temu oglądałem wywiad, w którym pewien minister dumnie oznajmiał, że podniósł uposażenie i świadczenia emerytalne dla służb mundurowych.

Tu powiem cos niepopularnego ale prawdziwego: Ludzie nie są sobie równi. Niektórzy przykładaja się do nauki bardziej niż inni, niektórzy pracują lepiej i ciężej niż inni, niektórzy maja większy zakres odpowiedzialności niż inni, niektórzy rodzą się z większymi zdolnościami i inteligencją niż inni, niektórzy rosną w rodzinie i środowisku ludzi wykształconych i dbających o wykształcenie dzieci, a inni takiego szczęścia nie mają. „Po równo” nie było by sprawiedliwie. Ale przeginanie pały w druga stronę prowadzi do zbyt wielkiego rozwarstwienia społecznego i konsekwentnie do społecznych konfliktów. Trzeba utrzymywać złoty środek i rządzić mądrze, zamiast rządzić na podstawie ideologicznych dogmatów i demagogii.

Z Twojej tendencji do unikania odpowiedzi na niektóre moje argumenty oraz do uporczywego powtarzania Twojej własnej opinii, wbrew opinii i argumentacji tych, z którymi dyskutujesz, wcale nie wynika, że robisz to dla „poznania ich punktu widzenia”. Nawet na podstawie naszej tutaj dyskusji wygląda na to, że robisz to dla krytykowania ich punktów widzenia i popularyzowania Twoich własnych przekonań. A to jest właśnie definicją trola. (cbdo) Pozornie, ja też podpadam pod taka definicję, ale tylko pozornie. Ty i ja różnimy sie tym, że ja publikuję moje komentarze w Sputniku, a nie w CNN lub Fox News. Nie idę na teren przeciwnika, żeby tam robić sabotaż.

Z punktu widzenia moralnego i praktycznego, ja bym raczej budował przyszłość suwerennej Polski na poprawnych stosunklach z Rosją, Chinami i resztą krajów BRICS niż z kryminalną Ameryką. Pieniądze to nie wszystko. A i w tym zakresie blok wschodni idzie do góry, bo tak zdecydowały światowe elity i inwestorzy. Zachód idzie w dół, bo stał się dla inwestorów za drogi.

Nie ma teorii spiskowych, ale za to są spiski. Jak w to wątpisz, to nie znasz życia i nie powinieneś sie zajmowac polityką. Naiwność nie jest w polityce czymś dobrym. Jest szkodliwa.

Mówiąc prawdę, chciałbym aby moje obawy okazały się obawami Don Kichota bo to by oszczędziło Polsce i Polakom wiele kłopotów. Obawiam się jednak, że tak się nie stanie. No coż, stare powiedzonko mówi: „Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz”. Drugie mówi, że „Polak przed szkodą i po szkodzie głupi.” Pożywiom, uwidim kto miał rację.

Adam Gar

Tak mala czesc Donbasu opiera sie calej armi ukrainskiej bez pomocy Rosjan i Ty w to wierzysz ? Ukraincy zaczeli wyzwalac Donbas dopuki Rosjanie sie nie wlaczyli i wtedy ofensywa ukrainska sie zalamala

Wiec bardzo prosze nie pisz mi ze mala czesc Donbasu daje sobie rade z cala armia Ukrainy

Ameryka nie zabrania tworzenia zadnych blokow militarnych przy udziale Rosji i oczekuje ze Rosja nie bedzie zabraniala tego samego panstwom krajow Europy wschodniej
Oczywiscie ze Rosja ma prawo do wlasniej protekcji ale nie ma prawa do dyktowania ile zolnierzy NATO ma stacjonowac w Polsce Rumunii czy innych krajach bo to jest ograniczenie suwerennosci danego kraju

Rosja nie otacza Ameryki bo nie ma na to szans ale nie dlatego ze nie chce tylko dlatego ze zaden kraj wokol Ameryki jej nie przyjmie !I to jest zasadnicza roznica !
Nikt Rosji po protu nie chce !
Co do Kryzysu kubanskiego to chodzilo o rakiety z glowicami jadrowymi a nie o infrastrukture wojskowa wogole a to ZASADNICZA roznica .Nikt nie zamierza instalowac w Polsce amerykanskiej broni jadrowej

Ja pisze o podatkach na benzynie w USA a nie w Kanadzie , czytaj uwazniej
To samo z alkoholem

Zadnych pytan nie unikam , tylko zbyt wiele poruszamy tematow a i budowa tego forum utrudnia precyzyjna odpowiedz na pytania

Jak Ci zalezy na jakims pytaniu konkretnei to napsiz go osobno a napewno na niego odpowiem

Mylisz sie , to rzady krajow Europy Wschodniej decyduja jakie pieniadze ida na zbrojenia i dlaczego .Nie wszysto wiesz i nie o wszystkich zagrozeniach abys krytykowal wydatki na zbrojenia w danych krajach ale zapewniam Cie ze sa one niezbedne choc kazdy 100 razy bardziej chcialby je przeznaczyc na szpitale czy szkoly !

Powtarzam Ukraina zyla w zgodzie z Rosja i co ja spotkalo ? Jestes naiwny jak dziecko , nie ze wszystkimi krajami da sie zyc w zgodzie na zasadach obopolnego szacunku .Dialog z Rosja do dialog dupy z kijem bo taka Rosjanie maja mentalnsoc !Oni tylko szanuja silniejszych

Piszesz o przyczynach powstania kawiorowej lewicy w Polsce czy takie same sa powody powstania kawiorowej lewicy w Kanadzie ?Czy problemy z Kosciolem w Kanadzie umozliwily powstanie kawiorowej lewicy ?

Ja nie proponuje aby wszyscy mieli po rowno jak w socjalizmie , ja jestem za solidarnoscia spoleczna w poprawie warunkow pracy WSZYSTKIM
Obecnie lewica jest podzielona na kasty , kasta nauczycieli , kasta lekarzy , kasta kolejarzy i kazda kasta walczy o swoje a innych ma w nosie i stad wlasnie ta kawiorowa lewica
Solidarnosc byla inna i dobrze o tym wiesz

Powtarzam , zbyt duzo tematow poruszamy chcesz w szzcegolnosci jakis temat przeanalizowac na ktorego wg Ciebie unikam napisz go osobno i podyskutujemy !

Na blizsze stosunki z Rosja , Chinami czy panstwami BRICKS to Polska gospodarka musi miec zasieg globalny a taka nie jest i nie wiadomo czy kiedykolwiek bedzie
Za mali jestemy na to , choc w pewnych galeziach przemyslu wymiana handlowa jest korzystna
Nasze miejsce jest w UE wsrod krajow o podobnej kulturze prawnej i handlowej

Jesli uwazasz ze sa spiski to je UDOWODNIJ bo na razie nie masz zadnych dowodow a fantasmagorie i domysly , a polityk musi trzymac sie FAKTOW a nie fantasmagorii i domyslow

Polska ma miec prawo sie zabezpieczyc przed Rosja nie tylko na papierze
Zabezpieczenie jest domena ludzi rozumnych a jesli Rosja widzi w zabezpieczeniu Polski zagrozenie tzn ze ocenia je wg siebie a na to juz nic poradzic nie mozna
I nie ma mowy o jakies broni jadrowej choc Rosja nie pomaga w tym straszac co chwila Polske prewencyjnym uderzeniem jadrowym

Lech Biegalski

Oh c’mon! Ja Ci wysyłam kierunek na aferę Downing Street Memo – 100-procentowy dowód na to, że przed atakiem na Irak raporty wywiadu były fałszowane i dostosowywane do polityki zamiast odwrotnie, (m.in w sprawie rzekomych broni masowego rażenia w posiadaniu Saddama Hussejna), potem wysyłam Ci link do widea BBC, następny 100-procentowy, ponad wszelką wątpliwość, dowód na to, że ten raport był przygotowany wcześniej, czyli wcześniej wiedziano o tym, że WTC7 się zawali (była to, zdaniem ekspertów i inżynierów budowlanych tzw. implozja, czyli rodzaj kontrolowanej demolicji). Ty patrzysz na te dwa stu-procentowe dowody, widzisz je, i mi odpowiadasz, że moje poglądy na ten temat to teorie spiskowe i że nie przedstawiłem Ci żadnych dowodów? Czy Ty mnie masz za głupka, którego można zahukać powtarzaniem kłamstw oraz wciskaniem bzdur i ciemnoty?

I jak tu Tobie wierzyć? To jedno pokazuje, że nie można brać poważnie żadnych argumentów, które w naszej dyskusji użyłeś. Sam się dyskwalifikujesz. Sam swoją wiarygodność zniszczyłeś. Jak Ty możesz tak się poniżyć?

W tym momencie dalsza dyskusja z Tobą i pytanie Ciebie o różne szczegóły tracą wszelki sens. To strata czasu.

Adam Gar

Masz racje zakonczmy ta dyskusje ,sadzilem ze chcesz ciekawie porozmawaic a Ty szukasz we wszsytkim podstepu , i celowych ingerencji ciemnych sil kapitalizmu

Bron masowego razenia Husein mial bo uzyl ja w Halabdzy .Nigdy pozniej nie bylo wiadomo czy dalej ja ma czy zniszczyl calkowicie i temu sluzyly inspekcje.Po pewnym czasie nie pozwolil na inspekcje i dlatego poniosl konsekwencje
O tym ze wiedziano iz WTC sie zawali wczesniej ze niby to robota Mossadu czy amerykanskich sil nie bede dyskutowal bo o tym mozesz conajwyzej podyskutowac ze swoim ekspertem od urojonych spiskow i fobii.Ja nim nie jestem

Jak Ci ulzy jestem agentem CIA albo Mossadu…poczujesz sie lepiej ?

Nie zamierzam na sputniku zbyt dluzej posiedziec , chcialem tylko poznac kto inspiruje takie dyskusje i jaki to jest rodzaj spolecznestwa
Dodam do moich obserwacji jesszcze jedna kategorie ludzi tutaj na sputniku

Nie musisz na ten post odpisywac jak rowniez na inne ktore tutaj napisze ( a bede wdzieczny ) a nie bedzie juz ich zbyt wiele i zbyt dlugo

Gdybym ja wyciagal podobne wnioski jak Ty dla kogo Ty pracujesz odrzucajac 100 % dowody na agresje Rosjan na Ukrainie i komentujac to w tak przewrotny sposob jak Ty to robisz to bym wiedzial jak postapic , ale spokojnie nie mam takich fobii jak Ty

Zegnam Don Kichocie !

Lech Biegalski

A Ty znów zaprzeczasz rzeczowym dowodom. Jak więc tłumaczysz to wideo BBC, które jest zupełnie jednoznaczne? Czy to ja je sobie wymysliłem? Czy to raczej Ty udajesz, że takiego widea nie ma, chociaż je widzisz na własne oczy? Kto ma urojenia? Czy to ja wymyślam teorie spiskowe, czy Ty kamuflujesz istniejące dowody i celowo zaciemniasz jasny obraz? Jest więcej dowodów, ale ten jest najoczywistszy. Pogrążasz się coraz bardziej. Masz rację, po takiej kompromitacji i utracie wiarygodności, nie masz na łamach Sputnika przyszłości. Poproś szefa o przeniesienie na inną fuchę, może do gazety, w której czytelnicy są mniej inteligentni i dają się łatwiej nabierać. Co do mnie, ja już nie pracuję. Jestem na „kawiorowej” emeryturze, na którą odcinano mi od moich poborów co miesiąc, przez 30 lat, po 500 dolarów. Dlatego nie muszę dorabiać na boku wysługując się tym co narażają na zagładę moją Ojczyznę i moich rodaków. Adieu!

Adam Gar

Wpierw probowales miec zdanie nt polityki USA na podstawie prowokujaych wypowiedzi trzecierzednych amerykanskich pismakow o potencjalnym zbrojnym oporze struktur Solidarnosci popieranych przez USA w 1983 roku

Kiedy Ci napisalem o Kuklinskim i jego przekazanych materialach i niecheci USA do militarnego wsparcia Solidarnosci Twoja teoria spiskowa upadla

Teraz budujesz nowa tym razem w oparciu o BBC jakby BBC bylo oficjalnym rzecznikiem USA albo NATO

Masz ewidentne problemy z rozroznieniem rzeczywistosci od fikcji , prowokacji czy nawet taniego nabijania sobie ogladalnosci
A wpadki BBC z ich wiarygodnoscia mozna wyliczac na peczki
Twoj problem to taki ze wpierw tworzysz sobie opinie a pozniej dopasowujesz do niej dowody , a polityk wpierw analizuje dowody a pozniej na ich podstawie tworzy sobie opinie

To juz naprawde tyle z mojej strony !W sumie wspolczuje Ci

Lech Biegalski

Nie twórz człowieku fikcji, bo pomyślę, że potrzebujesz psychiatry. To nie byli trzeciorzedni pismakowie tylko daiennikarz jednej z głównych sieci telewizyjnych USA z kamerzystą, najprawdopodobniej jacyś agenci pozujący za dziennikarzy, bo inaczej by takiej propozycji nie sugerowali. Nie byłeś tam więc nie wiesz. Ja byłem i ja wiem.

Po drugie, nigdy nie sugerowałem, że USA miało mlitarnie wspierać Solidarność. Natomiast w czym celują na świecie do dziś to rekrutowanie, finansowanie i uzbrajanie lokalnych rebeliantów wspieranych przez ich tzw. „doradców”.

Co do widea BBC sprawa jest prosta i nie trzeba jej zaciemniać jakimiś dywagacjami naokoło tematu i „bieganiem naokoło krzaków”. Wideo pokazuje jasno i jednoznacznie, że redakcja wiedziała wcześniej, iż budynek WTC7 się zawali i przez pomyłkę zrobiła falstart. Tu nie ma innego tłumaczenia niż to, że te wydarzenia, wraz z ich medialnym pokryciem, były z góry wiadome i zaplanowane zanim się wydarzyły. Wniosek logiczny i jednoznaczny. 100-procentowy dowód na istnienie konspiracji (nie mylić z teoriami konspiracyjnymi). Wystarczy jedna zdrowa komórka mózgowa aby to zrozumieć.

Na do widzenia: Ja nie zawsze się zgadzam z tym programem, ale tu jest ich ostatni epizod, który naprawdę warto zobaczyć i posłuchać (po angielsku):

—–

up4