O nas

Pojezierze, to nazwa jednego z regionów pierwszego i oryginalnego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” w latach 1981 – 83. Pokrywał on teren ówczesnego województwa suwalskiego.

Portal Region Pojezierze powstał w celu udokumentowania historii tej organizacji i ludzi, którzy w niej działali. Informacje o tym kryją się za zakładkami menu znajdującymi się na górze stron tego portalu. W latach późniejszych, do portalu dodano blog zawierający wybrane informacje o aktualnej sytuacji w kraju i w suwalskiej części regionu Pojezierze.

Historia i dziedzictwo „Solidarności” żyją dziś we wspomnieniach ludzi, którzy pamiętają ten czas wypełniony jednością, odwagą i nadzieją. Nie wszystko zostało jednak osiągnięte. Zrobilismy krok w przód i krok w bok. Wygląda na to, że zrobiliśmy także krok w tył. Daliśmy się podzielić i skłócić, przez co straciliśmy wspólny kierunek marszu, czyli to, co w „Solidarności” było naszą jedyną siłą. Blog Region Pojezierze jest świadectwem zmian jakie od tego czasu zaszły i nadal zachodzą.

Kontakt: