Spotkanie z inteligentnym trolem – Runda 2

—–

Lech Biegalski

Adam Gar „Adam”, z całym szacunkiem dla Twojej kultury osobistej, zwracam uwagę na to, że wiarygodna opinia musi być konsekwentna i nie może się zmieniać jak flaga na wietrze w zależności od tego w którą stronę wieje wiatr. Zachód nie może uznawać 1991 referendum w Kosowie, także zorganizowanego w warunkach wojny i pod osłoną (zachodnich) armii, i jednocześnie nie uznawać identycznie takiego samego referendum na Krymie.

A jeżeli uznamy, że tak jak w Kosowie, referendum na Krymie było legalne i wiążące, to kolejność zdarzeń dowodzi, że Memorandum Budapesztańskie nie miało zastosowania po ogłoszeniu przez Krym niepodległości. Dlaczego? Bo Krym przyłączył się do Rosji już jako terytorium niepodległe, a nie jako część Ukrainy.

Mam nadzieję, że pamiętasz tzw. Apel I Zjazdu Solidarnośći do narodów Europy wschodniej, w którym „S” zachęcała te narody do korzystania z ich prawa do samostanowienia, bez względu na istniejące w tym czasie struktury państwowe. Tego też nie można odwracać od przypadku do przypadku, jak komu w danym momencie wygodnie, bo właśnie tak tracilibyśmy wiarygodność.

Co do legalności kijowskiego puczu: – dobrze wiesz co by się stało np. w Teksasie, USA, gdyby zbrojne bandy neo-nazistów zaczęły bić cywili, podpalać budynki, okupować urzędy i walczyć z policją starającą się przywrócić „law and order” (prawo i porządek). Tu dopiero zobaczyłbyś demokrację w akcji.

Co do finansowania zmian na Ukrainie, Wiktoria Nuland publicznie przyznała, że USA to finansowały. Pieniądze szły przez ambasadę USA i przez ukraińskich oligarchów, takich jak Kołomyjski i Poroszenko. Czy Ty myślisz, że te masy neo-Nazistów, które tygodniami oblegały Euro-Majdan, porzuciły pracę aby rzucać butelki z benzyną? Za co by żyli? Za co by żyły ich rodziny?

I jeszcze jedno: czy Ty naprawdę wierzysz w to, że Niemcy się zmienili? Od II wojny światowej ich celem było „odzyskanie” Polski i trzeba powiedzieć, że udało im sie to bez wojny. Ale to już inny temat i za duży na ten komentarz.

Przy okazji: kto to jest Andrzej Kumor? Czytuję „Gońca”, ale nigdy nie spotkałem Andrzeja, jeśli to jest osoba, o której piszesz.

Adam Gar

Tak , wiedzialem ze zapytasz o Kosovo. Ale przeciez doskonale pamietasz ile lat toczyly sie pokojowe negocjacje odnosnie ludnosci kosowskiej w Serbii.

Ile bylo spotkan miedzynarodowych aby zalagodzic konflikt kosowsko – serbski .To byly dlugie lata negocjacji wszystkich stron .W koncu wybuchla wojna i trzeba bylo cos z tym zrobic .Kosowarow nie dalo sie utrzymac w granicach Serbii nie dlatego ze czuli sie Kosowarami ale dlatego ze byli mordowani i gnebieni przez Serbow i dobrze o tym wiesz.

A na koncu mimo ze kosowarzy to tak naprawde albanczycy to nikt ich nie przylaczyl do Albanii a utworzono niezalezne terytorium!

A co mielismy z Krymem ? Wlos z glowy nie spadl nikomu na Krymie .Nie bylo zadnch oststrzezen ze strony Rosji ze zamierza odebrac Krym jesli np Ukraina podpisze uklad z zachodem. I nagle po ucieczce Janukowycza ruskie wyjedzaja ze swoich baz na Krymie bez zgody Ukrainy i zaczynaja konfiskowac ukraincom czolgi , samoloty i okrety a tazke internowac zolnierzy ukrainskich. Zadnej ludnosci cywilnej na Krymie wlos z glowy nie spadl . Wiec pytam sie co to ma byc? To juz Hitler byl uczciwszy bo kiedy anektowal Sudety Czeskie wczesniej o tym mowil i sie tego domagal a tutaj z Krymem jak grom z jasnego nieba nie wiadomo za co nagle Krym przestaje byc ukrainski!

Pal licho, gdyby z Krymu zrobili cos na ksztalt Wolnego Miasta Gdanska jak to bylo przed II wojna. Ale chamsko Rosjanie sobie go spowrotem zabrali lamiac wszystkie mozliwe umowy i konwencje.

Powtarzam ja do Ukraincow mam sporo zastzrzezen ale to nie znaczy ze jak ich okradziono mam pisac ze kradziezy nie bylo.

A wracajac do Kosowa to dalej nie widzisz roznicy miedzy Krymem a Kosowem?

Tak, pamietam ten apel Solidarnosci aby narody mialy prawo do samostanowienia , tylko nalezy to robic cywilizowanymi metodami! Podalem Ci przyklad jak to sie dzialo w przypadku potencjalnej secesji Szkocji i Anglii. Ile lat byly prowadzone negocjacie jak ta secesje przeprowadzic. Nie bylo zadnego zolnierza na ulicach w czasie referendum, ludzie mogli przekonywac innych albo za ta albo za tamta strona .Kulturalnie i cywilizowanie. Czy tak bylo z Krymem?

Gdyby gubernator Teksau tonami wywozil federalne dolary na swoje prywatne konta na np Karaibach, gdyby w Teksasie szalala korupcja, a ludzie zarabialiby 50 centow na godzine to bysmy wtedy widzieli czy by Teksanczycy nie wyszli na ulice i nie pogonili tamte wladze. Janukowicz okradal Ukraine, pozyczal dolary od Rosji i zaraz te same pozyczone dolary wywozil na swoje prywatne konta w Rosji zadluzajac coraz bardziej Ukraine. Na co ludzie mieli czekac jeszcze? Az pozyczy kolejne miliardy i je wywiezie i jeszcze wiekszy bedzie Ukraina miala dlug?

Ja nie mam watpliwosci ze Majdan byl finansowany z zachodu, tylko powtarzam ze Rosjanie finsnowali Janukowycza i jego ekipe aby utrzymac go u wladzy. Rosjanie trzymali zywego trupa pod rosyjska dolarowa kroplowka i to ludzie wybrali czyje dolary mniej smierdza.

Tak Niemcy sie zmienili .
1 Nie ma tam zadnych pomnikow Hitlera w przeciwienstwie do Rosji i pomnikow Stalina
2 Nie ma zadnego gloryfikowania nazizmu w przeciwienstwie do Rosji komunizmu
3 Jest zabezpieczenie ze na wypadek jesli rzadawi niemeickiemu odbije jest ich niezalezny Trybunal Konstytucyjny sa sprawne Sady co w Rosji jest farsa
4 Niemcy maja strukture umocowana w NATO i IE a pozatym ich przemysl zbrojeniowy i potega militarna jest smeiszna w porownaniu sprzez II Wojny swiatowej
5 Jest pelny dostep do archiwm , oddaja zrabowane dziala sztuki , wyplacaja odszkodowania. Masz cos takeigo w przypadku Rosji?

A Kumor jest szefem Gonca, wypowiadasz sie przeciez od czasu do czasu na lamach tej Gazety.

Adam Gar

Hussain nie mial broni masowego razenia wg Ciebie ?
A czym wytrul poand 100 tys Kurdow w Halabdzy ?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ali_Hasan_al-Mad%C5%BCid

Adam Gar

Krym to wazna ale nie jedyna sprawa.

Rosjanie ktorzy wg Ciebie maja juz inna mentalnsc niz ich ojcowie weszli sobie do Moldawii i oderwali od niej Nadddneistrze i nie zamierzaja oddac.

Wjechali do Gruzji i oderwali od Gruzji Abchazje i Osetie pod pretekstem prawa tych narodow do samostanowienia a jednoczesnie Ci sami inni mentalnie Rosjanie rownaja z ziemia Czeczenie mordujac ponad 120 tys czeczenow bo ta chciala byc niepodlegla.

I Ty mi piszesz ze to sa inni Rosjanie niz Ci przez ktorych uciekales z Kraju.
Czyzby Cie dopadl syndrom sztokholmski?

Lech Biegalski

1. Referendum na Krymie było tym samym co referendum w Kosowie. Poza tym, wiemy dokładnie dlaczego NATO zbombardowało i podzieliło na części byłą Jugosławię. To był pierwszy krok w zdobywaniu korytarzy rurociągowych przez Zachód. Pretekstem i usprawiedliwieniem, podobnie jak w późniejszych wojnach olejowych, były akcje terrorystów podesłanych i sponsorowanych przez USA i UK.

2. Oh, c’mon. Ten gaz Hussain otrzymał od Amerykanów, (pośrednikiem był Rumsfeld), żeby nim częstował Irańczyków podczas wojny Iracko-Irańskiej. Hussain był wtedy najlepszym przyjacielem USA. Wypadek, który wspominasz miał miejsce w sierpniu 1988 roku, a więc pod koniec tej wojny. Irak się później tego gazu pozbył. Po zdobyciu Iraku, międzynarodowa komisja ONZ bezskutecznie go szukała i oświadczyła, że żadnych broni masowego rażenia w Iraku w tym czasie nie było. Wkrótce potem przewodniczący tej komisji, Dr David Kelly, został zlikwidowany. http://www.globalresearch.ca/search…
Czyżbyś nie słyszał o Downing Street Memo? Dowód, że pretekst do zaatakowania Iraku został przez Zachód sfabrykowany.

3. Za Janukowicza było na Ukrainie lepiej niż jest teraz. Pamiętasz wyjazd Radka Sikorskiego oraz ministrów spraw zagranicznych Niemiec i Francji do Kijowa? Wynegocjowali z Janukowiczem zakończenie konfliktu. Janukowicz zgodził się na żądania „opozycji” i zaraz następnego dnia neo-nazistowska chuliganeria zmusiła go do ucieczki i ratowania życia. Dlaczego? Bo nie pasowało to Amerykanom. Tzw. „ucieczka” Janukowicza nie była żadnym usprawiedliwieniem do przejęcia władzy na Ukrainie przez agentów Wiktorii Nuland. Kiedy, wkrótce potem, jemeński prezydent Abdu Rabu Mansour Hadi uciekł do Arabii Saudyjskiej przed rebeliantami, Depart. Stanu USA szybko oświadczył, że fakt ten nie był usprawiedliwieniem dla przejęcia władzy przez opozycję. Znów, różne standarty stosowane do identycznych sytuacji. I Ty mówisz o wiarygodności polityki Zachodu? Jakiej wiarygodności?

4. Ciągle udajesz, że nie pamiętasz krymskiego referendum. Rosja niczego nie ukradła ani nie zabrała. Rosja uznała legalność referendum i przyjęła Krym. Nie przekonuje mnie argument, że referendum odbyło się pod nadzorem rosyjskiej armii i jego wyniki były przez nią sfałszowane. Większość mieszkańców Krymu to etniczni Rosjanie, których nie dopuszczono do wyborów i którym grożono odebraniem praw mniejszości narodowej. Nie trzeba być wielkim filozofem aby przewidzieć pro-rosyjski wynik referendum w takiej sytuacji. Jeszce raz – było to takim samym „pogwałceniem prawa międzynarodowego” jak referendum w Kosowie.

5. To, że i w innych częściach świata odbywają się referenda separacyjne (np. w Szkocji lub w kanadyjskiej prowincji Quebec) tylko dowodzi, że takie referenda są z punktu widzenia prawa legalne i że ludzie mają do nich prawo. Pamiętam, jak się rząd Kanady zastanawiał, czy ma legalne podstawy, aby do referendum w Quebecu nie dopuścic i takich podstaw nie znalazł.

6. Historia ostatnich 15 lat jasno dowodzi, że to zachodowi „odbija” a nie Rosji. Kilka różnic:
(a) To Zachód prowadzi nielegalne wojny, nielegalnie popiera terrorystów jako pretekst do inwazji i jako proxy, nielegalnie organizuje i finansuje rebelie i rewolucje w innych suwerennych państwach, popiera kryminalną politykę Izraela wobec Palestyńczyków, itd.
(b) To Zachód prowokuje Rosję do wojny oraz przesuwa NATO pod granice Rosjii wbrew danej obietnicy. (https://regionpojezierze.com/…/usa-niemcy-i-nato-zlamaly…). Posłuchaj przemówienia prezydenta Kennedego, które wygłosił podczas kryzysu kubańskiego w 1962 roku. To samo przemówienie mógłby dziś wygłosić Putin: https://www.youtube.com/watch?v=EgdUgzAWcrw . Znów różne standarty dla różnych klientów. Przecież to widać gołym okiem.
(c) To Zachód notorycznie kłamie i fabrykuje fałszywe usprawiedliwienia oraz operacje false-flag, aby uzasadnić swoje kryminalne akcje i zasłonić się przed prawem.
(d) To Zachód fabrykuje kłamstwa o rzekomych „zagrożeniach” ze strony Rosji, aby odwrócić uwagę opinii publicznej od tego, że sam jest największym zagrożeniem dla pokoju, bezpieczeństwa świata i praworządności.
Narodowa organizacja amerykańskich prawników (National Lawyers Guild) i inne organizacje (np. Center for Constitutional Rights) od dawna wskazują na nielegalny i kryminalny charakter polityki USA. Natomiast obecna polityka Polski, antagonizująca i prowokująca Rosję na zlecenie USA, nie leży w interesie Polski, ani w interesie Unii Europejskiej. USA celowo wbijają klin miedzy Unię i Rosję i wykorzystuja w tym celu Polskę. Stąd obecna polityka PiS i stąd protesty pro-Brukselskich PO i KOD-u.

Musimy się zgodzić na to, że się nie zgadzamy.

7. To Amerykanie, a nie Janukowicz, wywieźli narodowe zapasy złota z Ukrainy.

8. Nie widzę nic złego w tym, że Rosjanie szanują swoją historię. Sam Putin wielokrotnie oświadczał, że Związek Radziecki popełnił „błedy i wypaczenia”, które obecna Rosja stara się naprawiać.

9. Niemcy się poprawiły? Sam byłem wielokrotnie świadkiem, jak turyści niemieccy przyjeżdżali na Mazury i wręczali pieniądze chłopom mieszkajacym w poniemieckich folwarkach, mówiąc: „Trzeba ten płot naprawić i nowy dach położyć, wszystko ma być w dobrym stanie, bo my tu kiedyś wrócimy”. Zobacz jak Niemcy dzis wykupują Mazury i inne „swoje ziemie”. Zobacz ile jest niemieckich banków w każdym głównym mieście Polski i ile zysków za oprocentowanie pożyczek odpływa z kraju.

10. Nie widziałem żadnych moich artykułów w Gońcu, ale i nie czytam tego portalu. Widocznie reprodukują artykuły z innych źródeł bez zgody i wiedzy autorów. To jest tu bardzo popularne i, prawdę mówiąc, zupełnie mnie to nie rusza. Ja też czasami reprodukuję materiały z innych źródeł.

Adam Gar

Ad 1. Nie widzisz roznicy miedzy prawie 10 lat negocjacji w sprawie niepodleglosci Kosowa i z powdu masowych morderstw i gnebienia Kosowarow przez Serbow a kilkudniowa aneksja krymu bez zadnego ostrzezenia i powodu ? Dla Ciebie jest to samo ?Jesli tak to nie mamy wlasciwie juz o czym dyskutowac w tym temacie
Powiedzialbys to samo dawnemu swojemu mentorowi Bogdanowi Lisowi i innym ikonom Solidarnosci ?

Jaka nitka gazociagu przechodzi przez Kosowo ?

Ad 2. Tak wiec juz ustalilismy ze Hussein jednak mial bron masowego razenia i ja zastosowal ( twierdziles kilka postow wyzej ze nie mial )
A pamietasz jak Hussein nie wpuszczal miedzynarodowa komisje w niektore miejsca aby sprawdzic czy ma bron chemiczna ? Przeciez od tego wlasnei sie zaczelo ze Hussein zabronil komisji miedzynarodowej sprawdzania w niektorych miejscach czy jest bron chemiczna czy nie

Ad 3. Pamietam oswiadczenie Sikorskiego i wynegocjowany rozejm tylko nie pamietam zadnego incydentu w ktorym opozycja zmusila Janukowicza do ucieczki , a walsciwie opozycja dowiedzialasie ze ucieka kiedy juz ciezarowki z ukradzionymi dolarami opuszczaly Ukraine
Pamietam tez ze Janukowicz probowal uciekac prywatnym samolotem z Ukrainy a jakis urzednik na lotnisku go nie puscil bo nie mial jakis dokumentow …i w dalszym ciagu opozycja nie wiedziala o jego ucieczce
Tak wiec nei bardzo rozumiem w jaki sposob opozycja zmusila Janukowicza do ucieczki kiedy wlasnie Janukowicz mial byc zatzrymany na Ukrainie i mial miec sprawe sadowa za przekrety gospodarcze i dlatego wlasnie uciekl

Ad4. Pamietam referendum krymskie pod lufami karabinow odzialow specjalnych zolnierzy wyslanych z Rosji .Kiedy zajeto parlament krymski , kiedy upokazano politykow ukrainskich na Krymie ,kiedy nei wolno bylo w zadnym wypadku agitowac za pozostaniem Krymu w skadzie Ukrainy

Ciage nazywasz referendum na Krymie cos co bylo FARSA z referendum a przyklady prawdziwych referendow np Anglii i Szkocji udajesz ze nie widzisz.Widzisz miedzy nimi roznice czy nie?

Ta FARSE nie uznaly zadne szanujace sie panstwa na swiecie

6a. Wojny na swiecie to szerszy temat i chetnie podyskutuje ale to jest na inna okazje
6b. A Rosja nie dala zachodowi obietnice ze bedzie respektowac integralnosc Ukrainy ?
Wg mnie po aneksji Krymu i wojnie na Ukrainie umowa NATO -Rosja nie istnieje
6c. Pokrywa sie z 6a
6d. Aneksja Krymu i niewypowiedziana wojna Ukrainie na wschodzie to nie zagrozenie? Na dodatek okupacja Naddniestzra w Moldawii oraz Osetii i Abchazji

Ad 7. Czy amerykanie ukradli zloto Ukrainie czy jest w depozycie i w kazdej chwili do zwrotu?
ad 8 Jesli Ty polityke niemcow sprowadzasz do wybrykow jakis niemeickich glupkow …no to ja moge tylko rozlozyc bezradnie rece
A co do wykupywania , to co chcesz zeby zrobcic ? Amerykanie nie wykupuja a francuzi a inni ? To wg Ciebei jest wojowniczy imperializm porownywalny z rosyjskim ?

Reasumujac. Jesli dla Ciebie referendum na Krymie jest tym samym co referendum Szkocji to faktycznie nie ma co ciagnac dalszej dyskusji ale Twoi przyjaciele z Solidarnosci na czele z Bogdanem Lisem byliby nie mniej zaskoczeni Twoimi nowymi pogladami niz ja jestem zaskoczony

Pozdrawiam i szacunek

Lech Biegalski

Dobrze, jeszce na to odpowiem. Czekałem na to, że wyciągniesz Czecznię, Południową Osetię i Abkazję.

Południowa Osetia zadeklarowała niepodległość od Gruzjii w 1990 roku, po czym doświadczyła kilku wojen z Gruzją. Jest tzw terytorium częściowo niepodległym, uznanym jako niezależne od Gruzji państwo przez kilka państw. W 2008, Gruzja, a nie Rosja rozpoczęła wojnę, w której siły Gruzji zaatakowały cywili w miastach i wsiach P. Osetii oraz rosyjską część międzynarodowych sił pokojowych stacjonujących tamże. Wynik tej wojny jest znany. Abkazja jest w podobnej sytuacji.

Konflikt między Gruzją z jednej strony oraz P. Osetią i Abkazją z drugiej ma nie tylko charakter etniczny. Podobnie jak Gruzja, Czecznia, Dagestan i Ignusetia, te terytoria leżą na trasie projektowanych przez Zachód rurociągów, które mają połączyć bogatą w ropę naftową Arabię Saudyjską i bogaty w gaz ziemny Katar, przez Krym i Turcję, z Europą. Taki układ odebrałby Rosji istniejące już oraz planowane rurociągi rosyjskie i miałby katastrofalne skutki dla rosyjskiej ekonomii, w dużej mierze opartej na eksporcie ropy naftowej i gazu ziemnego.

Nie jest przypadkiem, że właśnie na tych terenach miały miejsce inspirowane i finansowane przez Zachód kolorowe rewolucje. Podobne rewolucje miały miejsce w Azerbejdżanie, w Armenii i na Ukrainie, czyli w bogatych w ropę naftową okolicach Baku oraz wzdłuż korytarza rurociągów łączących Baku, przez Ukrainę, z Europą. To nie jest przypadek i śepy by zauważył, że chodzi tu o ropę naftową, gaz ziemny i rurociągi. O zmianę istniejącego status quo walczy w tym konflikcie USA i jej sojusznicy, a więc USA jest agresorem. Rosja broni istniejącego stanu rzeczy, a to nie jest agresją. (Wyjątkiem jest sytuacja Krymu, ale temu zawinił Zachód, który rozpętał bałagan na Ukrainie.)

Nota bene, dokładnie w tym samym celu rozbito Jugosławię.

Tłumaczy to również poparcie Turcjii, Arabii Saudyjskiej i Kataru dla terrorystów destabilizujących Syrię – jeszcze jedno terytorium leżące na drodze planowanych rurociągów. USA spodziewa się kontrolować tą sieć przyszłych rurociągów. Producenci i kraje tranzytowe spodziewaja się ogromnych zysków.

Ta sytuacja jest tak logiczna i tak widoczna, że trudno jest jej nie zauważyć. Wszystko pasuje jak w szwajcarskim zegarku.

Jest jeszcze Izrael, który także popiera terrorystów i wojnę przeciw Syrii, ponieważ Syria popiera Hezbollah i przeciwdziała nielegalnej ekspansjii Izraela w Palestynie oraz w syryjskich Wzgórzach Golam.

Czecznia jest częścią Rosji i, podobnie jak w innych krajach leżących wzdłuż tego korytarza rurociągowego, państwa zachodnie od lat inspirują, finansują i zachęcają tam tzw. ruch wyzwoleńczy, który szybko przybrał charakter zbrojny i terrorystyczny. Dlatego Rosja tego nie toleruje, podobnie jak USA nie tolerowały by prób zbrojnego oderwania n.p. Teksasu. Jestem pewny, że gdyby Czecznia nie leżała w tym korytarzu rurociągowym, ruch niepodległosciowy w tym kraju byłby dużo słabszy i Rosja byłaby bardziej skłonna do ustępstw.

Jeśli chcesz skontrować moje argumenty o Czeczni tym, że Rosja także uzbraja tzw. milicje w okręgu Donbasu, to proszę zauważ następującą różnicę: Okręg Donbasu to ziemie zagospodarowane i uprzemysłowione przez Rosję, historycznie należące do Rosji. Większość mieszkańców Donbasu to etniczni Rosjanie. Wybrany przez nich prezydent Janukowicz został bez ich zgody wysadzony z siodła. Nowe władze Ukrainy groziły im utratą praw mniejszości narodowej i odmówiły im prawa udziału w wyborach. Kijów wysyłał do nich bandy neo-Nazistów, aby łamały opór. Lokalny parlament nawet ogłosił niepodległość i prosił Moskwę o interwencje. To Rosja odmówiła uznania niepodległości Donbasu, naciskając na Kijów, aby negocjował konstytucyjną autonomię etniczną oraz zażegnanie kryzysu w Donbasie jako integralnej części Ukrainy. To Kijów odmawia negocjacji i grozi rozwiązaniem militarnym.

Na zakończenie, chcę abyś wiedział, że ja sam miałem się okazję przekonać jak takie napędzanie konfliktów przez USA działa. Podczas stanu wojennego w Polsce, tuż przed moim ujawnieniem się w 1983 roku, ekipa telewizji amerykańskiej przeprowadzała ze mną w Puszczy Augustowskiej wywiad. Jednym z pierwszych ich pytań było: „Gdyby istniała możliwość dostarczenia broni i pieniędzy, czy byłbyś w stanie zorganizować grupę, która podjęła by zbrojną walkę z reżimem Jaruzelskiego?” Oczywiście, odmówiłem i na tym wywiad się zakończył. Został skasowany. Ten moment otworzył mi oczy i zmienił moje poglądy na wiele spraw.

Adam Gar

Widze ze masz powazny problem procedurami jakie powinny obowiazywac w przypadku oglaszania niepodleglosci ale tez i bardzo egoztyczne rozumowanie
Jesli chodzi o proklamowanie niepodleglosci od innych panstw w ktorych Rosja traci wplywy a chce je zachowac , to wg Ciebie niepodleglosc oglasza sie z dnia na dzien bez zadnych konsultacji z krajem do ktoregoobecnie naleza i bez znaczenia czy w tym czasie juz na tym terenie stacjonuja wojska rosyjskie

Aleee..jesli chodzi o proklamowanie niepodleglosci krajow zaleznych od Rosji , lub nawet wchodzacych w sklad Rosji to takie oglaszanie niepodleglosci jest inspirowane przez ciemne imperialistyczne sily zachodu i napewno w celu prowadzenia strategicznych rurociagow .Oczywisce absolutnie nie dopuszczasz do siebie faktu ze ludzie w tych krajach moga miec serdecznie po dziurki w nosie wplywu Rosjan i chca stowarzyszyc sie z zachodem np Ukraina ,Czeczenia czy Moldawia

Ciekawa gadke uprawiasz!

Kolejna sprawa to zaczynasz bardzo niebezpieczna retoryke ( Donbas ) nt tego do kogo historycznie naleza jakie ziemie.Nie ma w Europie skrawka ziemi ktory by wczesniej nie nalezal do innego kraju .Przez taka jak Twoja niebezpieczna retoryke w Europie byly dwie wojny swiatowe i dziesiatki milionow ofiar ……..i widze ze jeszcze Ci malo
Gdyby ludzie o takim pogladzie jak Ty rzadzili wNiemczech to dzis mielibysmy problem Pomorza i Gornego Slaska
Francja mialaby problem z Alzacja i Lotaryngia a Czechy z Sudetami Czeskimi nie mowiac o Polsce i Ukrainie czy Polsce i Litwie
Wegrzy z Rumunia teraz maja spory terytorialne tak samo jak Macedonia z Grecja
Europejczycy po dwoch krwawych wojnach zrozumieli ze nie tedy droga i czas skonczyc dyskusje do kogo kiedys jakie ziemie naleza a Ty i tacy ktorzy tak mysla chca obudzic te upiory ponownie

Myslisz ze tylko Rosja jest poszkodowana terytorialnie i jej tylko naleza sie jej ziemei spowrotem ? Co za diabel kaze Rosji uwazac sie za jakis specjalny narod ktory musi sobie odbic tereny na dodatek przez wlasna glupote, i krotkowzrocznosc oddane
Tworza eniczny i terytorialny burdel a pozniej udajac poszkodowanych chca ten burdel naprawiac , ale naprawiajac wzbudza upiory ktore przetocza sie przez cala Europe i sami beda na tym poszkodowani i juz sa (sankcje i ponownie nakrecany wyscig zbrojen ktory znowu przegraja )
A pozniej beda znowu skamlec ze nie chcieli tego

Dziwie sie ze tak inteligentny czlowiek jak Ty po wypowiedzi jakis trzeciorzadnych amerykanskich pismakow w 1983 roku wyciagasz wnioski nt polityki USA
Przypomne Ci pewne fakty .Plk Kuklinski uciekl na zachod i przekazal amerykanom dokladna date stanu wojennego .Amerykanie wiedzieli dokladnie co sie stanie ( majac nawet listy internowanych ) i nie tylko palcem nie kiwneli ale nawet nie ostrzegli zarzad glowny Solidarnosci o tym
A dlaczego nie ostrzegli ? Ano dlatego ze nie chcieli rozlewu krwi , wiec przemysl to sobie jesczcze raz zanim zaczniesz wyciagac wnioski nt polityki USA na podstawie prowokacyjnych bredni tzreciorzadnych amerykanskich zurnalistow

Pozdrawiam i szacunek jak zwykle

Lech Biegalski

Zbiorowo: – nie będę Ciebie oskarżał o bycie trolem, choć z Twoich róznych komentarzy to wyraźnie widać i takie są także reakcje innych czytelników, nie tylko moje. Na plus, jeśli to prawda, to nareszcie mamy profesjonalnych troli na poziomie, a nie prymitywnych ordynusów, jak dotąd.

Tak, wiem, że ostatnio intensyfikuje się w internecie wojna informacyjna, z nowymi kadrami i środkami na te cele. Oznacza to, że sytuacja na świecie się zaognia.

Niezależnie od tego czy Ty jesteś jednym z nich czy nie, nie mogę uwierzyć aby człowiek na poziomie udawał, że nie widzi prawdy o agresjach amerykańskich, o zbrodniach wojennych i o ogromnej dysproporcji w powściągliwych jak dotąd reakcjach Rosji. Nie mogę też uwierzyć w to aby Polak na poziomie, bo przecież nim jesteś, podjął się reprezentować system i siły, które wpychają Polskę w tragiczną i z góry przegraną wojnę z Rosją. To nie jest jakaś gra komputerowa, to jest poważna sprawa. Polska jest na pierwszej linii i, niezależnie od tego jaki będzie wynik końcowy, Polska go nie doczeka. Czy Ty człowieku nie masz w Polsce rodziny, dzieci, rodzeństwa, rodziców, przyjaciół, sąsiadów? W przypadku otwartej wojny z NATO (28 przeciw 1) Rosja nie będzie używała broni konwencjonalnej. Czy masz poczucie odpowiedzialności za los Polski i Polaków? Czy wystarczy, że Ci za to płacą lub że robisz na tym karierę? A może należysz do tej mniejszości etnicznej, która nie wie co to lojalność?

Już raz Polska liczyła na sojuszników w 1939 roku i się przeliczyła. Czy niczego nie potrafimy się nauczyć?

Mam dosyć Twojego odwracania kota ogonem. Używasz argumentów nieprawdziwych, np. że Amerykanie nie powiadomili Solidarności o dacie wprowadzenia stanu wojennego bo chcieli uniknąć wojny domowej w Polsce. Pomyśl logicznie – Amerykanie dobrze wiedzieli, że „S” nie miała szans we frontalnej konfrontacji z armią i policją i oszczędzili ludzi na tzw. długi marsz. Gdyby do takiej konfrontacji doszło, nie mielibyśmy 1989 roku, bo najodważniejsi by zginęli, a reszta byłaby za bardzo zastraszona. Amerykanie są praktyczni i nie reagują emocjami. Dobro Polaków nie odgrywało w tej decyzji żadnej roli. To była kwestia zimnej kalkulacji – co może dać lepsze skutki w rozbiciu układu warszawskiego i osłabieniu ZSRR.

Retorykę uprawiasz Ty – to prawda, że obwód Donbasu i Lugańska należały kiedyś do Rosjii (nawet przed rewolucją 1917 roku), ale nie to jest najważniejsze. Rosja zainwestowała w te ziemie, budując miasta, porty, drogi, koleje, przemysł i inna cywilną infrastrukturę. Najważniejsze jednak jest to, że podobnie jak na Krymie większość mieszkańców tych ziem to etniczni Rosjanie, którzy wybiorą Rosję niezależnie od tego czy ich do tego zmusi Ruska armia czy nie. Nie rozumiem dlaczego ziemia zamieszkała przez Rosjan nie ma należeć do Rosji, jeśli tego chcą jej mieszkańcy. A procedury? Takie same jak w Kosowie. Co wolno Amerykanom, wolno i Rosjanom.

Nie możesz popierać prawa Czeczni do samostanowienia i jednocześnie odmawiać tego prawa mieszkańcom Krymu lub Donbasu. Jest natomiast między nimi wielka różnica. Tendencje niepodległościowe w Czeczni od dawna były podsycane przez siły zewnętrzne i przybrały postać ruchu zbrojnego. Wiesz dobrze że ani Wielka Brytania ani USA nie tolerowały by na swoim terytorium zbrojnych rebelii. Tak samo Rosja. Natomiast Krym i Donbas zbuntowały się przeciwko niekonstytucyjnemu i krwawemu, anty-rosyjskiemu puczowi w Kijowie, który był sterowany i finansowany przez Zachód. Na to są dowody.

Piszesz, że obecność baz USA w Polsce powstrzyma Rosję od agresjii. Czy Ty naprawdę wierzysz w to, że obecność oddziałów USA w Polsce powstrzyma Rosję od wojny, kiedy poczuje, że jej bezpieczeństwo jest zagrożone? Polska ma takie samo prawo do rozmieszczenia na swoim terytorium rakiet amerykańskich, jak miała Kuba w 1962 roku do rozmieszczenia na swoim terytorium rakiet sowieckich. Czy obecność jednostek sowieckich na Kubie powstrzymała wtedy prezydenta Kennedego od zdecydowanej akcji militarnej? To co piszesz to mrzonki i amatorszczyzna. Grasz w pokera bezpieczeństwem Polski i Polaków i to bez rozeznania i doświadczenia w temacie. W momencie zagrożenia to działa jak automat. Ponadto, ze względu na położenie geograficzne, to Amerykanie a nie Rosjanie muszą się obawiać działań wojennych w Europie Wschodniej.

Informacje, które o mnie masz możesz mieć z mojego blogu, do którego łączy mój Facebook. Fakt, że się chowasz za przybranym pseudonimem tez nie dodaje Ci wiarygodności, bez względu na to jak się tłumaczysz. Ja lubię wiedzieć z kim mam do czynienia. Nie wstydze się własnego nazwiska i oczekuję tego samego od innych. Ty się pod tym względem nie kwalifikujesz.
Ku chwale Ojczyzny!

Adam Gar

Jesli ja jestem trolem ( pal licho mnie ) to Twoi dawni koledzy z Solidarnosci z Bogdanem Lisem na czele ..ale przeciez takze takie ikony jak Andrzej Gwiazda , Boruswicz i inni tez sa trolami bo maja taki sam poglad nt Rosji co ja !Im tez placa za to aby tak twierdzili ?
Wszystkie sily polityczne w Polsce to samo proponuja co ja Ci pisze od PIS , PO , PSL Nowoczesnej do nawet komuchow z SLD to jest w sumie 99 % sceny politycznej w Polsce !
.Moze to ty jeste za daleko od Polski aby nie widziec tego zagrozenia ze strony Rosji

Lechu to Ty sie zmieniles i to Ty „zdradzasz” ideologicznie dawnych swoich kolegow .Spojrz na to pod takim katem !

Ciagle powtarzasz o agresjach amerykanskich , USA nie jest swiete ale po drodze nam z nimi i bronia Polski przed Rosja moze nie z jakiegos altruizmu ale dlataego ze im sie to oplaca !
Ja patrze na USA oceniajac ich pod katem naszych polskich interesow bo jak Rosja zechce zajac Polske to USA jest JEDYNYM krajem ktory moze do tego nie dopuscic i nie ma zadnego innego !Reszta Europy to militarna kpina !

No i teraz najwazniejsza sprawa , jak Polska ma sie zachowywac aby nie byc zaatakowana przez Rosje
Czy ma byc ulegla wobec Rosjan i liczyc na ich milosierdzie ze nie zaatakuja Polske i wierzyc rosjanom na slowo czy zabezpieczyc sie jakos przed tym bo slowa Rosjan jakby ostatnio staly sie malo wiarygodne ?

Ukraina uwierzyla Rosji wyrzekajac sie broni atomowej ktora przeciez dostala w spadku po ZSRR , no bo przeciez Rosja podpisala memorandum budapesztanskie o nienaruszalnosci granic Ukrainy a na dodatek zrobily to Anglia i USA ktore zobowiazaly sie ze beda gwarantem nienaruszalnosci granic Ukrainy

Czy gdyby Ukraina byla przewidujaca i nie pozbyla sie kilkuset rakiet z glowicami jadrowymi dzis stracila by Krym a takze walczyla na wschodzie z Rosjanami o Donbas ?
Nie musisz odpowiadac na to pytanie

Kazdy agresor liczy czy mu sie oplaca zaatakowac , i przy jakich stratach wlasnch osiagnie swoj cel a jesli sa za duze wlasne straty to po prostu rezygnuje !

Pytasz czy mam bliskich w Polsce ,oczywiscie ze mam ! Mam takze pelna swiadomosc ze Rosja moze uzyc broni nukleranej ! Czy wieksza szansa jest ze Rosja uzyje broni nuklearnej niszcac amerykanskie bazy NATO i kilkanasie tys amerykanskich zolnierzy na terenie Polski czy wieksza szansa jest ze uzyje broni nuklearnej wobec Polski kiedy tych amerykanskich zolnierzy tam nie bedzie ?

Czy sadzisz ze nawet gdyby Polska byla ostatnim krajem krytykujacym Rosje bez zadnej infrastruktury NATO to masz gwarancje ze Rosja nie uzyje broni jadrowej na terenie Polski aby zastraszyc zachod ?No bo przeciez nie odpali ja na Niemcy !
To jaki kraj ( zasluzenie badz nie ) najbardziej nadaje sie na atak jadrowy ktory prewencyjnie odstraszy zachod ? Litwa czy Lotwa gdzie od Obwodu Kaliningradzkiego jest kilakdziesiat km i gdzie rosjanie mieszkancy Kaliningadu zostaliby natychmiast napromieniowani ?

Jedyna szansa i ratunkiem dla Polski przed imperialna Rosja jest stacjonowanie conajmniej kilkunastu tys zolneizy amerykanskich na terenei Polski , bo atak atomowy na Polske oznacza wyparowanie tych kilkunastu tys amerykanow a tego amerykanei by nie puscili plazem a Rosja liczac bilans strat i zyskow na to sie nie zdecyduje

Niema innej gwarancji a zapewnienieniami slownymi czy na papierze Rosjan ze tego nei zrobia mozna sobie podetrzec..nie powiem co a przyklad Ukrainy tego powinien nas i Ciebie juz nauczyc

Ja nie odwracam kota ogonem ,nie wiem przez jaki pryzmat ty patrzysz na USA ..moze np Kubanczyka czy Wenezuelczyka ..ale ja patrze na USA przez pryzmat Polaka i interesu Polski i wiem ze lepsza jest jakas gwarancja niz zadna gwarancja jesli chodzi o obrone Polski i ku chwale Ojczyzny takze !

Pozdrawiam i szacunek jak zwykle

Ps Nie bylo dla Rosjan blizszch duchowo braci niz Ukraincy ale kiedy sie zdecydowali na samodzielnosc polityczna od Rosji to Rosja zrobila im to co zrobila
Do tego prowadzi merdanie ogonem przed Rosja bez solidnego zadnego zabezpieczenia a Ty chcesz aby tak Polska wlasnie postepowala
PPs Nazywaja mnie i paru innych tutaj na tym forum trolami , ale tylko tutaj bo gdyby ta garstka zaprzancow nastepcow Nowotki, Findera i Wasilewskiej wychylilo nosa poza forum sputnik.pl na ogolnopolskie fora dyskusyjne np wykop.pl onet.pl czy nawet gazeta .pl to by ich ludzie rozszarpali i Ci zaprzancy dobrze o tym wiedza
Nie ma tematu wokol ktorego polska opinia publiczna jest najbardziej scementowana niz wokol tematu relacji z Rosja
Ciebie z grona tych zaprzancow wykluczam bo wierze ze tylko chlopie bladzisz w dobrej wierze.

—–

up4