Do kogo należą media w Polsce?

To jest temat obecnie niezwykle ważny, o ile nie najważniejszy. Media, bardziej niż rząd i partie polityczne, mają wpływ na opinię publiczną, a opinia publiczna decyduje w wyborach oraz wywiera nacisk zarówno na politykę rządzących jak i opozycji. Zwłaszcza w czasie, gdy wrogie nam siły przypuszczają atak na suwerenność i niezależność Polski, warto jest wiedzieć na ile kontrolują one „nasze” media i indoktrynują czytelników.

Nie ulega wątpliwości, że obca i wroga Polsce propaganda ma dziś miejsce w mediach publicznych, co skutkuje podsycaniem konfliktów społecznych i politycznych oraz nasilającymi się namowami na rezygnację z suwerenności i narodowego samostanowienia. To widać „gołym okiem”.

Poniższe artykuły zawierają dane z 2016 roku, ale przypuszczam, że niewiele się w tej materii zmieniło. Są one znakomitą ilustracją przyczyn, dla których rząd podjął politykę re-polonizacji mediów oraz przyczyn, dla których pro-niemiecka opozycja charakteryzuje te wysiłki jako atak na tzw. „wolne media”. Zapraszam do lektury faktów:

(Źródło: Money.pl)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Media, Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.