WAŻNE WIDEO: Co o rasizmie myślą młodzi Amerykanie ?

To jest skrócona wersja epizodu RT CrossTalk zatytułowanego „Is Everything Rasist?” Oryginał pociąłem oraz dodałem napisy i tłumaczenie dyskusji na język polski.

Zawarta w tym epizodzie debata dotyczy Stanów Zjednoczonych, ale odnosi się także do obecnej sytuacji w Polsce, gdzie obserwujemy to samo zjawisko wykorzystywania dyskryminacji, nietolerancji i rasizmu w celach politycznych. Amerykanie są świadkami tego zjawiska o wiele dłużej niż Polacy. Dlatego ich opinie i wnioski mogą być bardzo przydatne dla polskiego społeczeństwa dotkniętego podobnymi doświadczeniami od niedawna.

W debacie bierze udział troje młodych Amerykanów o „kolorowym” pochodzeniu etnicznym. Rina jest zagorzałą konserwatyską i działaczką Partii Republikańskiej, Remington jest Demoktratą i liberałem, a Antonia jest byłą aktywistką Partii Demokratycznej, która przeszła do Partii Republikańskiej.

Co jeszcze uderzyło mnie w tej debacie? Ci młodzi Amerykanie, bez względu na różne pochodzenie etniczne i różne orientacje polityczne, zgodnie wyrażają patriotyczną dumę i głębokie przywiązanie do swojego obecnego kraju. To ich łączy ponad wszelkie podziały.

(Edycja, napisy i tłumaczenie na język polski: – Lech Biegalski)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kultura, Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.