Kanclerz Merkel w Muzeum Auschwitz: „Obozem zarządzali Niemcy. Trzeba wskazywać sprawców.”

„Odczuwam głęboki wstyd, biorąc pod uwagę barbarzyńskie zbrodnie, które zostały tu popełnione przez Niemców – mówiła dziś kanclerz Angela Merkel podczas wizyty w byłym niemieckim obozie zagłady Auschwitz.” /…/

„Cierpienia w Auschwitz, śmierć w komorach gazowych, zimno, głód, pseudomedyczne eksperymenty, praca przymusowa do pełnego wycieńczenia, to co tutaj się działo jest niepojęte dla ludzkiego rozumu” – podkreśliła. /…/

„Oficjalnie jest to miejsce, które nazywa się Auschwitz-Birkenau Niemiecki Narodowo-Socjalistyczny Obóz Pracy i Śmierci. Ta nazwa jest ważna, jako pełna nazwa. Oświęcim znajduje się w Polsce, ale w październiku 1939 r. Auschwitz jako część niemieckiej Rzeszy został zaanektowany. Wtedy był to niemiecki obóz śmierci zarządzany przez Niemców. Ważne jest dla mnie, aby to podkreślić, ważne, aby jasno wskazać sprawców. Jesteśmy to winni my ofiarom i nam samym.”

– oświadczyła kanclerz Niemiec.

Przeczytaj cały artykuł…


Komentarz:   Oczywista oczywistość. Coś co nigdy, od zakończenia wojny, nie było kwestionowane … aż do niedawna, gdy część środowiska żydowskiego zaczęła obwiniać Polskę i Polaków o zbrodnię Holokaustu po to aby uzasadnić tzw. żydowskie roszczenia majątkowe. To właśnie tego rodzaju nieuczciwość i krętactwo powodują wzrost anty-semickich sentymentów – z jednym zastrzeżeniem: – nie należy tych postaw nazywać anty-Semityzmem. Uzasadniona krytyka postępowania określonej grupy ludzi lub uzasadniona krytyka polityki państwa Izrael i anty-Semityzm to dwie różne rzeczy, których nie należy ze sobą mylić. Jeśli pójdziemy tą drogą, to wkrótce nie będzie można krytykować złodziei, oszustów, kłamców, bandytów, zdrajców i morderców, bo będzie to uznane za dyskryminację.

Chciałbym tu przypomnieć wszystkim zainteresowanym, a zwłaszcza administracji amerykańskiej, o oficjalnym dokumencie Międzynarodowego Trybunału Zbrodni Wojennych w Norymberdze, a mianowicie o akcie oskarżenia przeciwko Hansowi Frankowi, niemieckiemu Gubernatorowi Generalnemu okupowanej Polski w latach II Wojny Światowej. Dokument ten powołuje się na dowody świadczące o tym, że celem polityki Niemców na terenie okupowanej Polski była eksterminacja Żydów i Polaków. Faktem jest, że w Oświęcimiu i w innych niemieckich obozach koncentracyjnych na terenie okupowanej Polski więzieni byli zarówno Żydzi jak i Polacy. Np. w Oświęcimiu od 1940 roku więziono Polaków, natomiast Żydów zaczęto tam przywozić dopiero w połowie 1942 roku.

Na podobny temat:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Polityka, Wojna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.