Polish Independence March: Reality Vs. Media Lies


Polski Marsz Niepodległości – rzeczywistość kontra kłamstwa medialne

Red Ice TV , [ 2 ] – niezależne media (radio i telewizja) działające w Szwecji i w Ameryce Północnej – uczestniczyły 11. listopada 2018 w Marszu Niepodległości w Warszawie. To jest ich relacja zawierająca wywiady z przedstawicielami organizatorów marszu oraz z uczestnikami marszu, którzy przyjechali z innych krajów europejskich. Dowiadujemy się, które organizacje o charakterze narodowym uczestniczyły w marszu. Dowiadujemy się, że ABW lub inna agencja bezpieczeństwa aresztowała przed marszem ok. 200 aktywistów ruchu narodowego. Dowiadujemy się prawdy o patriotycznych i narodowych celach ruchu narodowościowego tak w Polsce jak i w innych krajach Europy. Dowiadujemy się o zagrożeniach i prawdziwej sytuacji w związku z migracjami. Dowiadujemy się wreszcie, że polski Marsz Niepodległości stał się inspiracją dla podobnych ruchów w zachodniej Europie, między innymi ruchu tzw. Żółtych Kamizelek we Francji i w Belgii.

Widoczną różnicą między polskim Marszem Niepodległości i jego zachodnimi „następcami” jest to, że jest on czysto patriotyczny i narodowy, podczas gdy inne europejskie protesty zawierają także żądania ekonomiczne.

W tym kontekście, mimo aresztowań, łatwo jest zrozumieć „oficjalne” polityczne poparcie rządu dla marszu Niepodległości, jako siły odśrodkowej w Unii Europejskiej. Łatwo jest także zrozumieć dlaczego pro-unijna „opozycja” demonizuje sam marsz i ruch narodowy. Widząc do czego zmierzają działacze opozycji popierający pełną integrację (czytaj: aneksję) Polski w Unii, oraz widząć, że alternatywa pisowska oznacza poligon i wasalstwo USA, ja też popieram ten młody ruch partiotyczno-narodowy i zachęcam do jego tworzenia we wszystkich miastach i regionach Polski. Ważne jest, aby od początku istniała jakieś narodowe kierownictwo tego ruchu, tak aby rywalizacja między poszczególnymi organizacjami i ich przywódcami nie doprowadziła do jego samozagłady.


Ten wpis został opublikowany w kategorii Kultura, Polityka i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.