Przewrócono pomnik ks. Henryka Jankowskiego

W nocy ze środy na czwartek trzej aktywiści przewrócili pomnik księdza Henryka Jankowskiego stojący niedaleko kościoła św. Brygidy w Gdańsku. W ostatnim czasie ksiądz był oskarżany o wykorzystywanie seksualne nieletnich.

O sprawie na swoim koncie w Twitterze poinformował dziennikarz Tomasz Sekielski. ​Umieścił także nagranie.

Zarzuty pod adresem ks. Jankowskiego nie zostały jeszcze udowodnione, a zatem on sam musi być uważany za niewinnego. Przewrócenie pomnika jest więc zwykłym wandalizmem „w biały dzień”, bo sprawcy są wyraźnie widoczni na nagraniu wideo. Czekamy teraz na ich aresztowanie i oskarżenie. To na tyle sprawa legalna. A teraz sprawa polityczna:

Uważni obserwatorzy łatwo zauważą, że w zajadłej kampanii anty-kościelnej od dawna uczestniczą te same środowiska związane z KOR-em, KOD-em, PO, .Nowoczesną, grupą Kijowskiego i innych, podobnych ugrupowań. Łączy ich jedno – ich kierownictwo składa się głównie z członków jednej mniejszości etnicznej w Polsce, a wielu ma w rodzinie rodowód stalinowski, WSI i SB. To oni od kilku lat oranizują zadymy, pchają się do władz lokalnych i przygotowują się do rozmaitych wyborów, np. obecnie do wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Takiej organizacji , frekwencji i dyscypliny nie ma w przypadkowych, spontanicznych akcjach. Mamy tu najwyraźniej do czynienia z byłymi służbami PRL-owskimi, które przeszły w zwartym szyku do podziemia, a po 1989 roku zostały „odwrócone”.

Od pewnego czasu środowisko to wydaje się pracować dla niemieckich planów Mitteleuropa i ochoczo sprzedaje naszą Ojczyznę interesom niemieckim. Proszę tego nie bagatelizować i nie nabierać się na miłe „kontakty” oraz patriotyczne „demonstracje”, artykuły i przemówienia. Tak się robi rewolucje, a obecnie jesteśmy świadkami próby przesilenia społecznego, które ma doprowadzić do usunięcia pro-amerykańskiego rządu PiS-u. W tym kierunku konsekwentnie zmierzają wszystkie akcje tych ludzi. Nie żebym popierał PiS, ale to w tym momencie jest mniej ważne.

Uzupełnienie:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.