Kto z „naszych” wejdzie do Parlamentu Europejskiego?

[Niebywałe Suwałki] – „Do Parlamentu Europejskiego z województwa podlaskiego wejdą na pewno: Karol Karski z Prawa i Sprawiedliwości, który otrzymał ponad 180 tys. i Tomasz Frankowski z Koalicji Europejskiej, który zdobył ponad 123 tys. głosów.

Trzeci wynik uzyskał Krzysztof Jurgiel z
PiS-u – zdobył ponad 103 tys. głosów.”

Więcej tutaj…

Komentarz mój: Europa zmienia swoje polityczne oblicze. Wzrasta popularność partii prawicowych, we Włoszech (Matteo Salvini i Partia League), we Francji (Marine Le Pen) i w Wielkiej Brytanii (Nigel Farage). Czas wysnuć optymistyczny wniosek, że wyborcy wyczuwają zwiększające się zagrożenie ze strony skrajnej lewicy i na to zagrożenie reagują.

W Polsce jasno się okazuje, że zmasowany atak środowiska żydowsko-lewicowego na Kościół Katolocki nie przyniósł oczekiwanych rezultatów, a na pozowanie z Konstytucją przez ludzi wpychających Polskę w objęcia Unii też niewielu się dało nabrać. Co prawda rząd PiS-u nie jest święty, ale ludzie, chyba świadomie, wybrali „mniejsze zło”, widząc, że pozostałe ugrupowania nie mają szans.

Mnie osobiście cieszy sukces Konfederacji, która – (według wstępnych danych) – zdołała zwiększyć poparcie wyborców dla ruchów patriotyczno-narodowych. Gorąco namawiam Konfederatów do utemperowania zbytniego skrzywienia prawicowego i na jesieni zaowocuje to jeszcze większym sukcesem. Jesteście jedyną patriotyczną alternatywą dla tych, którzy nie chcą głosować ani na PiS, ani nas Koalicję. Nie wszyscy z nich są zaślepieni prawicową propagandą. Podział na prawicę i lewicę to już przeżytek. Dziś główna batalia rozgrywa się między globalistami i narodowcami. Natomiast państwo powinno być zarządzane przez kompetentną biurokrację i profesjonalnych dyplomatów, nie przez ideologów, agentury i klechów.

Komentarz, Dariusza Nejmana:

Krótki komentarz po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów do europarlamentu. Wybory nadal są nieprzejrzyste i tak zorganizowane, że można swobodnie manipulować ich wynikami. Dalej można podkładać dziesiątki tysięcy kart i fałszować wyniki elektronicznie.

Mimo to te wybory to sukces KONFEDERACJI, marginalizowanej przez media ogólnopolskie. Rozkład mandatów pokazuje, że Polska nie będzie miała nic do powiedzenia w Europejskim Parlamencie. Mnie bardziej interesuje trend w Europie, a tu ciekawa sytuacja. Bardzo zdecydowane wygrane prawicy w Grecji, Austrii, we Włoszech, na Węgrzech. Wygrana prawicy we Francji, minimalna przegrana w Holandii. W Anglii zapewne wygra zdecydowanie Nigel Farage. W Niemczech do Europarlamentu wejdzie AfD z trzecim wynikiem. Jestem bardzo ciekawy jak rozłoży się układ głosów w Europarlamencie, ale sądzę że konserwatyści będą mieli dużo większy wpływ na Europarlament niż do tej pory.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.