VIII Marsz Powstania Warszawskiego


(Kliknij w plakat, aby go powiększyć do wielkości 1920 x 1080 pixeli)

Z mejla organizatora:

Szanowni Państwo,

lata komuny i związane z nią prześladowania Polaków sprawiły, że świat niewiele wie o losach Polski w XX wieku. O Powstaniu Warszawskim światowa opinia publiczna praktycznie nie jest informowana. Publicyści czołowych zagranicznych pism piszą o Powstaniu w Getcie Warszawskim tak jakby było to właśnie Powstanie Warszawskie. Mieliśmy już przykład dziennikarzy, którzy kłamali, że Polacy walczyli wtedy u boku Niemców. Obrzydliwa propaganda uderza w naszych narodowych bohaterów, a jeżeli w nich, to również w nasz Naród. Warto przypomnieć, jak to ponad miesiąc temu Izraelski Związek Piłkarski opublikował fotografię swojej drużyny piłkarskiej pod Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie, a w opisie podał informację, że piłkarze stoją pod pomnikiem Powstania Warszawskiego. Do tej pory opis ten nie został zmieniony. Czy swoją biernością przyzwolimy na fałszowanie historii?

W związku z powyższym, wzywam każdego z Państwa do przyjazdu na Marsz Pamięci Powstania Warszawskiego. Nie możemy pozwolić, żeby kłamliwa propaganda uderzała w ludzi, którzy niegdyś poświęcali dla nas swoje życie. Stwórzmy wspólnie 1 sierpnia o godzinie 16:30 na Rondzie Dmowskiego niesamowitą atmosferę, która pozwoli odkłamać historię panująca obecnie w świadomości światowej opinii społecznej. Stańmy wspólnie ponad podziałami!

Tegoroczny marsz ruszy pod hasłem „ZRODZIŁA NAS POWSTAŃCZA KREW”. Abstrahując od sporów, które się toczą przed każdą rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, trzeba jasno powiedzieć, że poświęcenie i przelana krew Powstańców i Warszawiaków buduje świadomość Narodową i poczucie gotowości do poświęceń dla Boga i Ojczyzny. Bez naszych bohaterskich przodków nie moglibyśmy dzisiaj myśleć o budowie wolnej i niepodległej Polski. Cześć i chwała Bohaterom!

Mamy też dla Państwa niespodziankę. W części artystycznej zaśpiewa dla przybyłych znany i ceniony bard muzyki patriotycznej Andrzej Kołakowski (polecam wszystkim jego utwór Niewolnictwo, do którego tekst pochodzi z wiersza kpt. Zdzisława Brońskiego ps. Uskok), a w związku z zablokowaniem przez Rafała Trzaskowskiego koncertu zespołu Contra Mundum jego lider Norbert „Smoła” Smoliński zagra dla nas na Marszu Powstania Warszawskiego.

Na koniec jak zawsze proszę o modlitwę i każde możliwe wsparcie.Działając wspólnie, regularnie i nieustępliwie musimy zwyciężyć!

Więcej informacji TUTAJ.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.