PRZEMÓWIENIE DONALDA TRUMPA ONZ 2019

Komentarz:  Doskonały przykład hipokryzji. Chwalmy piękne idee dla siebie, ale sami się do nich nie stosujmy wobec innych.

„Narody maja prawo do samostanowienia”. Ale nie Chiny i nie Iran.

„Iran jest największym sponsorem terrortzmu”. Ha, ha. przyganiał kocioł garnkowi.

„Przez 40 lat” świat ogląda oparte na kłamstwach wojny zaborcze prowadzone przez USA.

„Ameryka nie będzie tolerowac anty-semickiej nienawiści”. Będzie, jak jest od wielu lat, popierać zbrodnie wojenne Izraela, jego nielegalny rozrost, system aparthajdu, brutalną blokadę gospodarczą i nielegalną aneksję arabskich terytoriów okupowanych.

„Korea Północna musi się zdenuklearyzować”. Izrael też?

„Nasza administracja chce zbudować lepszą przyszłość w Afganistanie”. Czyją lepszą przyszłość? Jak na razie chronicie, nadzorujecie i czerpiecie zyski z wielomiliardowej produkcji i dystrybucji afgańskich narkotyków – idealne źródło zysku, z którego nie trzeba się rozliczać. Kto na tym zarabia „pod stołem”?

„Na półkuli zachodniej łączymy się z naszymi partnerami aby zapewnić stabilność i możliwości w całym regionie”. Zwłaszcza możliwości organizacji żydowskich, bo stabilności Polski Ustawa 447 JUST nie zapewnia, wręcz odwrotnie.

„Masowa migracja” jest zła” – i dlatego ją stymulujemy naszymi nielegalnymi wojnami i sponsorowaniem terrorystów na Bliskim Wschodzie?

„Każdy z was ma prawo do ochrony swoich granic” – tylko nie Syria?

„Wspieramy ludzi na półkuli zachodniej, którzy żyją pod brutalnym uciskiem – takich jak na Kubie, w Nikaragui i w Wenezueli”. Ciekawe dlaczego miejscowi ludzie w tych krajach ciągle wybierają te „brutalne reżimy” i nie chcą poprzeć inspirowanych przez was rebeliantów?

„Stany Zjednoczone dysponują ogromną ilością pomocy humanitarnej, która czeka na dostarczenie” – dlaczego nie wyślecie tej pomocy biednym ludziom w Jemenie, w Korei Półnosnej i w Iranie? Dlaczego nie zrobicie zrzutów w Wenezueli? Dlaczego ogłaszacie sankcje ekonomiczne przeciwko tym biednym ludziom? Aby ich zmusić do buntu przeciwko własnym rządom?

„Socjalizm to burzyciel narodów i niszczyciel społeczeństw”. Oczywiście, nienawidzicie tych, którzy nacjonalizują zasoby naturalne aby służyły one miejscowym społeczeństwom. Tych, którzy wprowadzają regulacje państwowe, aby chronić ludność przed wyzyskiem i kraj przed rabunkiem, aby chronić konsumenta. Nic nowego.

„W socjaliźmie i komuniźmie chodzi tylko o jedno – o władzę dla klasy rządzącej”. A w kapitaliźmie chodzi tylko o zyski dla bogatych korporacji i inwestorów. I o władzę też.

„W ubiegłym wieku socjalizm i komunizm zabiły 100 milionów ludzi”. Ile ludzi zabiły wojny i marionetki USA w Wietnamie, w Korei, w Chile? W samym Iraku, w wyniku inwazji amerykańskiej opartej na steku kłamstw i operacji false-flag, zginęło ponad milion.

Dlaczego Ameryka tak bardzo chce „poprawiać” tylko kraje bogate w zasoby naturalne, takie jak Iran, Irak, Syria, Afganistan, itd.

„Technologie, monitorowanie”? Zwłaszcza inwigilacja własnego społeczeństwa i wprowadzanie komunistycznej cenzury, np. w Fejsbuku?

„Orientacje seksualne”? Jakoś nie przeszkadza wam fakt, że w Arabii Saudyjskiej osoby LGBT karane są śmiercią – bo Arabia Saudyjska to „przyjaciel Ameryki” – bo ma sporo ropy naftowej.

„Kobiety”. To już słyszymy od kilku dziesięcioleci, przecież USA to największa na świecie demokracja. A tu nagle taki problem, który trzeba naprawić? Aj jaj jaj….

„Wolność religijna” – to dlaczego nie nakładacie sankcji na organizacje typu „Soros” i inne fundacje (również amerykańskie), które stymulują i finansują ataki na religię, zwłaszcza na Kościół Katolicki?

„Tyrania następuje pod wieloma nazwami i wieloma teoriami, ale zawsze sprowadza się do pragnienia dominacji”. Wystarczy popytać ludzi w wielu krajach południowo-amerykańskich, które doświadczyły tyranii reżimów popieranych przez USA.

„Lud dumny” nie rządzi w Ameryce. Ameryka nie jest demokracją, jest plutokracją.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.