Korwin-Mikke: Putin pie***y w sprawie Polski

Komentarz:  Nie bardzo rozumiem co to znaczy, że w prawyborach Konfederacji „głosy się sumują”? Że kilku kandydatów łączy się przeciwko kandydatowi najlepszemu, który ma najwęcej głosów? Co to ma wspólnego z demokracją, z uczciwością i z jakąkolwiek logiką? Przecież prezydent to nie jest funkcja zbiorowa. Każdy kandydat powinien reprezentować siebie i tylko siebie. A nie jakieś hokus-pokus, które nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem.

Gdzie ten Korwin się wychował? W całym cywilizowanym świecie jest od dawna uznana zasada dzielenia podatków na wszystkich. Dam przykład. Ja mam 70 lat. Rok temu miałem zawał i poczwórny bajpas. Gdybym sam miał za to płacić, nie byłoby mnie na to stać i dziś nie pisałbym tego komentarza. Koszty mojej operacji i leczenia pokryto z podatków całego społeczeństwa. Pokryły je również podatki mojego syna i jego pokolenia, ludzi, którzy są młodzi i zdrowi i ich leczenie tyle nie kosztuje. Pytanie – czy jest to sprawiedliwe? Moim zdaniem tak, bo ja też kiedyś byłem młody i całe życie płaciłem podatki na tych, którzy potrzebowali pomocy bardziej ode mnie. Na tym polega jakaś społeczna kultura.

To co proponuje Korwin jest kopią propagandy najbardziej egoistycznego skrzydła drapieżnego kapitalizmu, gdzie ci, którzy zarabiaja najwięcej nie czuja żadnych obowiązków wobec reszty społeczeństwa, choć dorabiają się majątków na dostępie do naszych wspólnych surowców, siły roboczej, transportu, rynków zbytu, szkół dla ich dzieci oraz ich pracowników oraz służby zdrowia dla ich rodzin. Jednocześnie przekupują oni naszych polityków i unikają płacenia sprawiedliwych, czyli proporcjonalnych do ich zarobków podatków. System proporcjonalnych podatków istnieje we wszystkich rozwinietych krajach, np. w Kanadzie, gdzie mieszkam od 35 lat. Właśnie to skrajnie prawicowe odchylenie stanie się przyczyną upadku Konfederacji i jest powodem, dla którego Bosak zebrał więcej głosów w prawyborach niż Korwin-Mikke.

Ja mam na ten temat swoje zdanie. Podejrzewam, że Mikke, Braun, Michalkiewicz i inni propagandziści drapieżnego kapitalizmu robią to dlatego, aby w Polsce doszło nareszcie do oddolnej rewolucji bolszewickiej, co jest celem komunistycznej międzynarodówki i naszej rodzimej lewicy. Do tego już dochodzi we Francji i w innych państwach europejskich – i to właśnie będzie powodem rozpadu Unii Europejskiej. Z tego samego powodu zawalono nasz potencjał gospodarczy. Być może osoby, które tu wymieniłem nie zdają sobie z tego sprawy, ale w polityce nie liczą się intencje – liczą się skutki. Poza tym, podejrzewam, że ktoś za nimi stoi, cała ta organizacja, i „niezależne media” nie dzieją się same. No i to przecież kosztuje. Ktoś za to płaci i ktoś pisze ich skrypt.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.