Powstanie izba pamięci | Radio 5


Wywiad z ppłk Jarosławem Wyszeckim obejrzyj TUTAJ

Komentarz:  Drodzy Państwo, znając politykę międzynarodową ostatnich 30 lat z perspektywy zachodniego środowiska progresywnego, od dawna nie mam złudzeń co do celów i metod polityki Stanów Zjednoczonych. Od dawna też jestem zwolennikiem poprawy stosunków Polski ze wszystkimi sąsiadami, włączając w to Rosję. Taka polityka mogłaby być wyłącznie realizowana przez Polskę prawdziwie niezależną i suwerenną oraz Polskę neutralną.

Niestety, od 2015 roku mamy do czynienia z agresywną polityką antagonizowania i demonizowania zarówno Rosji, jak i Niemiec w interesie Stanów Zjednoczonych, które nie chcą dopuścić do zacieśnienia współpracy między Rosją i Chinami z jednej strony oraz Europą z drugiej. Efekt tej polityki jest bardzo negatywny, a nawet niebezpieczny dla Polski – jesteśmy dziś otoczeni państwami nam wrogomi. Prócz Niemiec i Rosji, trzecią i czwartą siłą rozrywającą dziś Polskę i skłócającą polskie społeczeństwo, są stany Zjednoczone i Izrael. Jest to sytuacja dla Polski bardzo niekorzystna.

Chciałbym skorzystać z tej okazji, aby zaapelować do ppłk. Wyszeckiego oraz, przez niego, do kadry oficerskiej Wojska Polskiego,by w roku obchodów tzw. bitwy warszawskiej byli wyczuleni na te sprawy i niepotrzebnie nie zaogniali i tak już nabrzmiałej konsekwencjami sytuacji. Jestem pewny, ze odpowiedzialni oficerowie Wojska Polskiego woleliby uniknąć niepotrzebnej nam konfrontacji z Rosją albo z siłami Niemiec i innych państw Unii Europejskiej. Działające na terenie Polski agentury i kolaboranci sił zewnętyrznych do tego właśnie wydają się zmierzać. Może dojść do takiej sytuacji, w której, dla ratowania Polski, Wojsko Polskie będzie zmuszone do wprowadzenia stanu wyjątkowego, zawieszenia działalności rządu i opozycji, oraz do uporządkowania sceny politycznej i polityki zagranicznej R.P. Wojsko jest jedyną siłą w Polsce, która może tego dokonać.

Wiem jak brzemienne w skutkach są moje słowa, proszę więc o zapoznanie się z następującymi artykułami, które ilustrują jedno z trzech grożących nam obecnie niebezpieczeństw oraz rolę obecnego rządu RP w jego zaistnieniu: https://regionpojezierze.com/2020/01/16/dlaczego-putin-atakuje-polske-prof-chwedoruk-u-moniki-jaruzelskiej/ oraz: https://regionpojezierze.com/2019/12/31/komentarz-tygodnia-szpila-rodem-z-kgb/

Dziękuję za uwagę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.