Plan Putina – opinia PiS-u i Macierewicza

Komentarz:  Załączam to wideo, aby pokazać argumenty drugiej strony, czyli obecnego polskiego rządu. W sprawie katastrofy smoleńskiej, nie wiem co p. Macierewicz wie, ale od kilku lat obiecuje, że „już wkrótce” przedstawi fakty i dowiemy się prawdy … i na tym się kończą jego dowody.

W kwietniu 2010 roku, zacząłem blog Kozi Dryngiel, który uzupełniałem do 2012 roku. Dziś wiele linków i rozważań zamieszczonych tam może już być nieaktualnych. W tym bloguu dokumentowałem przebieg śledztwa rosyjskiej komisjii MAK oraz informacje wtykane opinii publicznej przez rosyjską agenturę (niejakiego „Siergieja Amelina” i jego grupę działającą na internetowym Forum Smoleńsk – z dużym udziałem uczestników polskojęzycznych). Także dokumentowałem inne znaczące informacje, jakie pojawiały się w internecie w tamtym czasie.

Nie mając sam dostępu do żadnych niezależnych dowodów, postanowiłem przeanalizować materiał MAK oraz informacje Amelina i na tej podstawie doszukać się nieścisłości w oficjalnej wersji przebiegu i przyczyn katastrofy smoleńskiej. Wynikiem tej pracy był tzw. „Schemat Biegalskiego”. Schemat ten przekazałem polskiej prokuraturze wojskowej, która w tym czasie prowadziła w tej sprawie śledztwo. Bez wchodzenia w intencje i ewentualne konspiracje, udało mi się wykazać, że kontrolerzy lotu lotniska w Smoleńsku, na ostatnich 6 kilometrach lotu,  wprowadzali w błąd pilotów polskiego Tu-144M, podając im mylnie odległość od progu pasa startowego i zapewniając, że samolot jest „na kursie i ścieżce”. Moim zdaniem, przyczyniło się to do katastrofy w sposób zasadniczy, choć nie wykluczam także opinii o błędach pilotów, zwłaszcza o lądowaniu w warunkach, w których nie powinni oni lądowania próbować. Wszystko to, oczywiście, odnosi się do oficjalnej wersji wypadku. Do dziś nie wiemy czy jest to wersja jedyna i prawdziwa. Być może nigdy nie będziemy tego wiedzieć. Nie bez powodu Rosjanie nie wydali Polsce wraka samolotu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.