Czy w partii KORWIN doszło do podziału? Dlaczego nie głosowano za Dziamborem?

Komentarz: Drodzy, kochani młodzi działacze i publicyści Konfederacji: Czas abyście posłuchali ludzi starszych oraz ludzi żyjących od dziesięcioleci na tzw. Zachodzie. Używanie słowa „socjalizm” jako synonimu wszelkiego zła i jako klucza propagandowego lub impulsu mającego wywołać w słuchaczach negatywne emocje niczym nie różni się ani od stylu propagandy Goebbelsa lub Stalina, ani od eksperymentów Pawłowa. Socjalizm i komunizm to nie to samo. Doświadczenia państw zachodnich wskazują na to, że istniały złe, ale także i dobre strony socjalizmu, tak jak istnieją dobre, ale także i złe strony kapitalizmu.

Dla równowagi, warto posłuchać wykładu na ten temat amerykańskiego akademika, dr. Michaela Parenti, wygłoszonego w Kanadzie w 2002 roku (w języku angielskim) – https://www.youtube.com/watch?v=_aJArigViMU . Jego przekonania są na drugim końcu ideologicznego spektrum. Przyjmowanie w tym względzie skrajnych pozycji świadczy o ideologicznym fanatyźmie i braku życiowego doświadczenia.

Ja rozumiem, że obecnie modne, międzynarodowe szkoły biznesu kształcą jednostronnie indoktrynowanych specjalistów, bo takie jest ich zadanie. Mamy takie szkoły także na Zachodzie, gdzie tresuje się dzieci różnych lokalnych kacyków z krajów afrykańskich i azjatyckich po to by po powrocie do domu zajmowali czołowe stanowiska w polityce i w ekonomii, co gwarantuje, że ich kraje nie zejdą z „wyznaczonego im kursu”. Wszyscy o tym wiedzą oprócz tych dzieci, bo one na tym budują całe swoje poczucie wyższości nad otoczeniem. To jest sytuacja „normalna”, bo każdy system wymaga wykształcenia i zainstalowania potrzebnych mu kadr. Dlatego nie winię młodych ludzi, którzy są szczerze przekonani, że ich wizja świata i ekonomii jest jedynie słuszna. Tak zostali ukształtowani.

Zachęcam jednak do otworzenia się na szerszy i bardziej obiektywny obraz rzeczywistości. Więcej argumentów tutaj: https://regionpojezierze.com/2020/01/12/bardzo-wazny-komentarz/ .

No i jeszcze, stara komunistyczna zasada, „Słuchajcie tylko nas, ale nie czytajcie innych ludzi na Twiterze, czy Facebooku, ludzi, których nie znacie, itd”. To co się stało z Waszą otwartością i zobowiązaniem do merytorycznej debaty każdego tematu? Stajecie się „jedynie słuszną partią”, a to mi coś brzydkiego przypomina. Że nie wspomnę o zablokowaniu mnie na portalu Konfederacji za merytoryczną polemikę ze skrajnym prawicowym skrzywieniem niektórych Waszych działaczy. Czas aby z tym sposobem robienia polityki skończyć, bo prowadzi on do kolejnej dyktatury. Zaznaczam, że nie jestem Waszym wrogiem i właśnie dlatego wdaję się w programową polemikę Konfederacji, aby Wam pomóc. Ten naród nie składa się z samych „pracodawców”.

Z szacunkiem, serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia w walce o suwerenną i wolną Polskę dla wszystkich Polaków.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.