Trwają ataki rosyjskie na Polskę

Ostatni przykład jast tutaj. Trzeba na to odpowiadać tak długo, jak długo te ataki trwają:


20 wrzesień 1939 r. Pierwsze spotkanie wojsk niemieckich i rosyjskich w Brześciu Litewskim.

Niech Rosja przestanie pieprzyć. Dokumenty, na które się Putin powołuje były w rosyjskich archiwach od czasu wojny. Przez 80 lat przywódcy rosyjscy mieli inne zdanie na temat roli Polski oraz przebiegu wydrzaeń. Nagle teraz, interpretacja się zmieniła? Pytanie: Kiedy Rosja kłamała, wtedy, czy teraz? Wyglada, że Rosja zmienia historię jak jej w danym momencie wygodniej. A jeśli tak, to nie można wierzyć temu co Rosja na ten temat mówi.

Po drugie, zajęcie przez Polskę Zaolzia w 1938 roku było dokładnie tym samym czym była aneksja przez Rosję Krymu w 2014 roku wp.me/p6zxst-3BM .

Po trzecie, oficjalne granice Polski na początku 1939 roku były jasno określone i uznane na arenie międzynarodowej. Kłamstwa na temat tego, że Sowieci jedynie „wyzwolili” swoje terytoria nie są wiarygodne. 17 września Armia Czerwona dokonała najazdu i agresji na Polskę wp.me/p6zxst-3Hg . Z zajętych terenów wywieziono w głąb Rosji tysiące Polaków, z któych większość zaginęła i nigdy nie wróciła. Ponad 20 tysięcy polskich jeńców wojennych więziono i brutalnie zamordowano w Katyniu i w innych miejscach.

Rosyjscy przywódcy już przyznali, że tzw. zbrodnia katyńska była dokonana przez NKWD na rozkaz Stalina, Berii i innych przywódców. Zwołana przez Niemców po odkryciu masowych grobów międzynarodowa komisja (z udziałem Czerwonego Krzyża) potwierdziła stan zwłok i czas tego mordu. Istnieją „dokumenty katyńskie” wp.me/P6zxst-39i .

Dopiero po napadzie Niemców na ZSRR w 1941 roku Rosja zaczęła z Niemcami walczyć. Przed tą datą, przywództwo rosyjskie ścisle współpracowało z przywództwem niemieckim. Pakt Ribbentrop-Molotow wraz z protokółem był faktem. Rosjanie służyli w hitlerowskiej armii, były w niej rosyjskie oddziały wp.me/p6zxst-3H4 . Natomiast nie było w hitlerowskiej armii oddziałów polskich. W tym czasie Polacy już organizowali zbrojne podziemie do walki z niemieckim okupantem. To też jest udokumentowane.

A jak zaczniemy przesuwać wstecz wydarzenia, to w końcu uznamy, ze przyczyną I i II wojny światowej były rozbiory Polski w XVIII wieku, w czym Rosja aktywnie brała nie sprowokowany przez Polskę udział.

Wreszcie kwestia tzw. „wyzwolenia” Polski. Jest różnica między wyzwoleniem terytorium Polski od okupacji niemieckiej i przywróceniem Polakom suwerenneści. Armia Czerwona zrobiła to pierwsze, ale nie zrobiła tego drugiego. Zamiast przywrócić Polakom suwerenność, zniewoliła Polskę, narzuciła jej swój system, rząd i służby, wymordowała i represjonowała tysiące polskich patriotów, którzy podjęci walkę lub działalność opozycyjną w celu uzyskania suwerenności. W podobnym celu Sowieci podejmowali interwencje zbrojne na Węgrzech w 1956 roku i w Czechosłowacji w 1968 roku. To świat też pamięta, bo to były fakty.

Ta sytuacja trwała aż do 1989 roku, a w pewnym sensie nawet po 1989 roku, ponieważ zainstalowani w Polsce przez ZSRR komuniści nadal sprawowali władzę. Niech ktoś Putinowi powie co i jak było, bo swoimi kłamstwami kompromituje nie tylko siebie, ale także całą Rosję. I niech ktoś uświadomi Zacharową – w tym samym celu. Niech się te kłamstwa skończą. Świat i tak zna prawdę. Fakty mówią same za siebie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.