Dziambor na KONTROWERSYJNE tematy: SZCZEPIENIA, złoża, MIGRACJA

Komentarz: Panie Arturze, teoretycznie ma Pan rację. Jednak doświadczenia Zachodu w tym temacie od 30-tu lat wskazują na upolitycznienie nauki, celowe zubożanie programów szkół medycznych, celowe niedofinansowanie edukacji i służby zdrowia oraz korupcję państwa. Kryją się za tym różne interesy, …

… na przykład walka z globalnym przeludnieniem (Memorandum 200), interesy kompanii farmaceutycznych i lekarzy (dla których skuteczne wyleczenie wszystkich pacjentów, to znaczy wyleczenie przyczyn chorób, a nie tylko zaleczenie ich objawów, oznaczałoby mniejsze zyski i niekiedy bankructwo), a także interes państwa, które nie jest zainteresowane tym, aby emeryci żyli długo (bo trzeba im płacić emerytury i inne świadczenia, podczas gdy sami są nieproduktywni, czyli nie przynoszą państwu żadnego dochodu). Dodajmy do tego interes kompanii ubezpieczeniowych, które wolą zbierać składki od ludzi zdrowych, zamiast je wydawać na leczenie ludzi chorych), itd, itp. Istnieje wystarczająco dużo powodów, dla których ludzie boją się obdarzać „ślepym zaufaniem” tego rodzaju graczy.

Istnieją także wiarygodne informacje na temat rozmaitych testów szczepionek dokonywanych w Ameryce Południowej i w Afryce, gdzie wykazano, że np. szczepionki zawierają jakiś składnik zmniejszający płodność kobiet. Istnieje też na YT wideo, na którym Bill Gates wyraźnie stwierdza, że najlepszą, według niego, metodą walki z przeludnieniem są właśnie szczepionki. W tym kontekście, epidemie, takie jak koronawirus, mogą być narzędziem zastosowanym po to, aby państwa uzyskały pretekst dla wprowadzenia przymusowych szczepień. Posłuchajcie sami: https://www.youtube.com/watch?v=iMl0ty6evhU . Być może do tego, aby to równanie z CO2 byo wiarygodne, potrzebne jest tzw. globalne ocieplenie i Greta.

Inna rzecz, czy osiągamy w tej chwili taki stopień przeludnienia, przy kurczących się zasobach naturalnych, który usprawiedliwiałby tą politykę? I tu powinna koncentrować się debata na ten temat. Być może temat przeludnienia jest także tylko pretekstem do depopulacji Ziemi z innych powodów, takich jak automatyzacja, komputeryzacja oraz inne wynalazki, które sprawiają, że duże społeczeństwa stały się niepotrzebne. Z wielu wypowiedzi wiadomo, że elity, które stać na prywatne leczenie i prywatne szkoły dla dzieci, nie chcą płacić podatków na służbę zdrowia i edukację dla ubogich. Wiele tematów, ale wszystkie one mogą odgrywać w tych zjawiskach jakąś rolę. Dobrze na tym tle zastanowić się jaka, w tej sytuacji, powinna być rola państwa. Pozdrawiam.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ekonomia, Medycyna, Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.