Po blokadzie: globalny przymusowy program szczepień … ?

Autor: prof. Michel Chossudovsky, Global Research
(Tłumaczenie na język polski: Lech Biegalski)

W związku z pandemią COVID-19 obserwujemy globalną blokadę obywateli wprowadzaną w życie za pomocą strachu i medialnej dezinformacji. Obecnie setki milionów ludzi na całym świecie są odizolowane od siebie i od ich środowiska.

Jaki jest następny krok w ewolucji kryzysu COV-19?

Podmiotami wiodącym inicjatywy na rzecz nowej szczepionki koronawirusowej są Coalition for Epidemic Preparedness Innovations (CEPI) – organizacja sponsorowana i finansowana przez Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) oraz Fundację Billa i Melindy Gatesów.

Zwróćcie uwagę na chronologię: prace nad szczepionką przeciw 2019 nCoV ogłoszono na Światowym Forum Ekonomicznym (WEF) w Davos  na tydzień przed oficjalnym ogłoszeniem przez Światową Organizację Zdrowia przy ONZ (WHO) międzynarodowego stanu zagrożenia zdrowia publicznego (30 stycznia), w czasie gdy liczba potwierdzonych przypadków zachorowań na całym globie (poza Chinami) była 150 (w tym 6 w USA).

Pandemia została ogłoszona przez WHO 11 marca. Pięć dni później, 16 marca, bez medialnego rozgłosu, rozpoczęto  w Seattle (USA) pierwsze testy szczepionki z udziałem ludzkich ochotników.

CEPI zmierza do „monopolistycznej” pozycji w branży szczepień, której celem jest „globalny projekt szczepień”, we współpracy z dużą liczbą „kandydatów”. Ogłosiła finansowanie swojego dotychczasowego partnerstwa z firmą farmaceutyczną Inovio i Uniwersytetem Queensland (Australia). Ponadto CEPI potwierdziło (23 stycznia) umowę z Moderna, Inc. oraz amerykańskim Narodowym Instytutem Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID), [ 2 ], [  3  ] kierowanym przez dr Anthony’ego Fauciego, który odegrał kluczową rolę w prowadzeniu kampanii strachu i paniki w całej Ameryce: „COVID-19 dziesięć razy gorszy niż grypa sezonowa”:

Według raportu WHO n.t. epidemii w Chinach (która została obecnie opanowana):

Najczęściej zgłaszanymi objawami COVID-19 były gorączka, suchy kaszel i duszność, a większość pacjentów (80%) doświadczała łagodnych objawów. Około 14% doświadczało poważnych powikłań, a 5% było w stanie krytycznym. Wczesne doniesienia sugerują, że nasilenie choroby wiąże się z wiekiem (> 60 lat) i chorobą współistniejącą. (Te dane na podstawie oceny COVID-19 w Chinach)

19 marca 2020 r. The Hill opublikował informację, że według Światowej Organizaji Zdrowia, zarażeni koronawirusem na ogół doświadczają łagodnych objawów i wracają do zdrowia po około dwóch tygodniach:

Centralna rola CEPI

CEPI współpracuje jednocześnie z kilkoma firmami farmaceutycznymi. Moderna-NIAID najprawdopodobniej ma wprowadzić szczepionkę COV-19 w USA.

31 stycznia, następnego dnia po oficjalnym ogłoszeniu przez WHO międzynarodowego stanu zagrożenia zdrowia publicznego i decyzji Trumpa o ograniczeniu podróży lotniczych z Chinami, CEPI ogłosiło współpracę z CureVac AG, niemiecką firmą biofarmaceutyczną z siedzibą w Niemczech, która pracuje nad szczepionką modyfikującą RNA. Kilka dni później, na początku lutego, CEPI „ogłosiło, że główny producent szczepionek GSK pozwoli na stosowanie ich zastrzeżonych adiuwantów – związków, które zwiększają skuteczność szczepionek – w odpowiedzi na koronawirusa. (Zwróćcie uwagę – Pandemia została oficjalnie ogłoszona 11 marca).

W przygotowaniu jest wiele „potencjalnych szczepionek”. „Dziesiątki grup naukowych na całym świecie ścigają się, aby stworzyć szczepionkę przeciwko COVID-19”.

Z kolei UE i USA walczą obecnie o rynki szczepionek w imieniu potężnych konglomeratów farmaceutycznych, a Komisja Europejska „oferuje 80 milionów euro wsparcia finansowego dla CureVac AG po tym, jak poinformowano, że Trump „próbował zabezpieczyć wyłączny dostęp do opracowywanej przez nich szczepionki COVID-19” dla amerykańskiego instytutu NIAID kierowanego przez dr Anthony’ego Fauciego.

Koronawirus Event 201 ćwiczenie symulacyjne z października 2019 r.

Koronawirus został początkowo nazwany przez CEPI i WHO nazwą 2019-nCoV, dokładnie tak samo jak nazwa przyjęta w WEF-Gates-John Hopkins Event 201, dotyczącym ćwiczenia symulacyjnego epidemii koronawirusa, które odbyło się w Baltimore w połowie października 2019 r.

Symulacja John Hopkins Event 201 (z października 2019 r.) [przewidywała globalnie ponad 60 milionów ofiar śmiertelnych 2019-nCoV oraz] dotyczyła opracowania skutecznej szczepionki. Symulacja zakładała scenariusz, w którym pandemią dotknięta zostanie cała populacja planety. „W pierwszych miesiącach pandemii skumulowana liczba przypadków [w symulacji] rośnie wykładniczo, podwajając się co tydzień. W miarę narastania liczby przypadków i zgonów konsekwencje gospodarcze i społeczne stają się coraz poważniejsze”.

Scenariusz kończy się po 18 miesiącach, z 65 milionami zgonów. Pandemia zaczyna zwalniać z powodu malejącej liczby podatnych osób. Pandemia będzie trwała w pewnym stopniu, dopóki nie będzie skutecznej szczepionki lub dopóki nie zostanie narażone 80–90% światowej populacji. Od tego momentu jest prawdopodobne, że pandemia przekształci się w endemiczną chorobę wieku dziecięcego.

Globalny program szczepień COV-19

CEPI (w imieniu Gates-WEF, który sfinansował symulację) odgrywa obecnie kluczową rolę w szeroko zakrojonym (globalnym?) programie szczepień, we współpracy z firmami biotechnologicznymi, Wielką Pharmą, agencjami rządowymi oraz laboratoriami uniwersyteckimi:

Powyższe oświadczenie CEPI zostało wydane prawie dwa miesiące przed oficjalną deklaracją pandemii 11 marca.

„Prowadzimy rozmowy z wieloma potencjalnymi partnerami”. Krytyczne w tych rozmowach jest: Jaki jest plan stworzenia bardzo dużych ilości szczepionek w ramach czasowych, które mogą być potencjalnie istotne dla tego, co ludzie wydają się być coraz bardziej pewni, że będzie pandemia, jeśli jeszcze jej nie ma? … ” (Richard Hatchett, CEPI CEO w wywiadzie dla stat.news.com). …

Podstawowym celem jest produkcja globalnej szczepionki.

„Część tego procesu polegała na przeprowadzeniu globalnego badania zdolności produkcyjnych, aby zdecydować, gdzie chcemy umieścić produkcję udanych produktów, które moglibyśmy zaproponować.”

Co ważne, Hackett potwierdził, że projekt opracowania szczepionki rozpoczął się nie tylko przed odkryciem i identyfikacją koronawirusa (styczeń 2020 r.), ale kilka miesięcy przed ćwiczeniem symulacyjnym z października 2019 r.

„Zrobiliśmy to w zeszłym roku. … Korzystamy z zebranych informacji i ten zespół zastanawia się teraz nad możliwościami skalowania szczepionek różnego rodzaju. To jest praca w toku. W przypadku niektórych technologii transfer technologii [do producenta] może być czymś, co można zrobić w ramach czasowych potencjalnie związanych z epidemią.

Myślę, że bardzo ważne będzie zaangażowanie ludzi, którzy mają dostęp do naprawdę znacznych zdolności produkcyjnych. Pozyskanie dużych producentów – ze względu na ich wielkość, doświadczenie i zasoby wewnętrzne – byłoby bardzo ważne.

Szczepionki będą wyprodukowane bardzo, bardzo szybko. Dr Anthony Fauci, dyrektor NIAID [który szerzy panikę w telewizji sieciowej], publicznie mówi, że uważa, iż badanie kliniczne szczepionki Moderna może być już wiosną” (podkreślenie dodane).

To, co dzieje się w rzeczywistości, jest pod pewnymi względami podobne do ćwiczenia symulacyjnego z października 2019 r. przeprowadzonego na Uniweraytecie Johna Hopkinsa, USA. Scenariusz polega na tym, jak wyprodukować miliony szczepionek, zakładając, że rozprzestrzeni się pandemia.

Sponsorowane przez CEPI konglomeraty produkujące szczepionki planowały swoje inwestycje z dużym wyprzedzeniem, długo przed światową katastrofą pandemii (20 stycznia). Hackett mówi:

„Myślę, że częścią ogólnej strategii jest posiadanie dużej liczby potencjalnych kandydatów, aby przynajmniej niektórzy z nich szybko zrealizowali ten proces.

Następnie, dobierając kandydatów musisz zadać sobie pytanie: Jak to produkować? … i jak dojść do produkcji na skalę wystarczającą w kontekście choroby, która zarazi całe społeczeństwo?” (Wywiad przeprowadziła Helen Branswell, Statsnews, 3 lutego 2020 r.)

Moderna Inc

Moderna Inc. z siedzibą w Seattle, USA, jest jednym z kilku kandydatów zaangażowanych i wspieranych przez CEPI.

Moderna ogłosiła 24 lutego opracowanie „eksperymentalnej szczepionki mRNA COVID-19, znanej jako mRNA-1273 ″. „Pierwsza partia szczepionki została już wysłana do rządowych naukowców z Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID)” kierowanych przez dr Antony Fauci.

Podczas gdy Moderna Inc początkowo oświadczyła, że pierwsze próby kliniczne rozpoczną się pod koniec kwietnia, testy z udziałem ludzkich ochotników rozpoczęły się w połowie marca w Seattle: (należy pamiętać, że pandemia została oficjalnie rozpoczęta 11 marca)

16 marca, Associated Press opublkowało następującą informację:

„W poniedziałek, naukowcy w Seattle po raz pierwszy zaszczepili pierwszą osobę testowaną eksperymentalną szczepionką na koronawirusa – prowadząc światowy wyścig  o skuteczną ochronę w przypadku gwałtownej pandemii. …

Niektórzy starannie dobrani zdrowi ochotnicy, w wieku od 18 do 55 lat, otrzymają wyższe dawki niż inni, aby sprawdzić, jak silne powinny być szczepienia. Naukowcy sprawdzą preparat pod kątem skutków ubocznych i pobiorą próbki krwi, aby sprawdzić, czy szczepionka pobudza układ odpornościowy, szukając zachęcających wskazówek, takich jakie NIH wcześniej znalazł u zaszczepionych myszy.

„Nie wiemy, czy ta szczepionka wywoła odpowiedź immunologiczną, czy będzie bezpieczna. Właśnie dlatego przeprowadzamy testy – podkreślił Jackson. „Nie jest to etap, na którym byłoby to możliwe lub rozważne, aby przekazać ją całej populacji”. (Wiadomości FOX lokalne)

Globalna szczepionka CEPI nCoV-2019 i platforma cyfrowej tożsamości ID2020

W czasie gdy CEPI ogłoszało wprowadzenie globalnej szczepionki na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos (21 – 24 stycznia 2020 r.), trwało kolejne ważne i związane z tym przedsięwzięcie. Nazywa się ono Agendą ID2020. Według Petera Koeniga stanowi ona „elektroniczny program identyfikacji, który wykorzystuje uogólnione szczepienia jako platformę cyfrowej tożsamości”.

„Program wykorzystuje istniejące rejestracje urodzeń i szczepień, aby zapewnić noworodkom przenośną i trwałą tożsamość cyfrową powiązaną biometrycznie”. (Peter Koenig, marzec 2020)

Partnerami założycielskimi ID2020 są między innymi Microsoft, Fundacja Rockefellera i Global Alliance for Vaccines and Immunization (GAVI).

Znów warto zwrócić uwagę na harmonogram: organizacja ID2020 odbyła szczyt w Nowym Jorku, zatytułowany „Rising to the Good ID Challenge” (Podjęcie wyzwania Good ID), 19 września 2020 r., dokładnie na miesiąc przed ćwiczeniem symulacyjnym nCov-2019 Event 201 na Uniwersytecie John Hopkins w Baltimore.

Czy to tylko zbieg okoliczności, że ID2020 był wdrażany przed początkiem tego, co WHO nazwało pandemią? – A może pandemia jest potrzebna do „wprowadzenia” wielu niszczycielskich programów ID2020? (Peter Koenig, marzec 2020)

ID2020 jest częścią projektu „World Governance” (Rząd Światowy), który, jeśli zostanie zastosowany, wprowadziłby kontury tego, co niektórzy analitycy opisali jako Globalne Państwo Policyjne, obejmując – poprzez szczepienie – dane osobowe kilku miliardów ludzi na całym świecie.

Następstwa izolacji i zakazu wyjścia z domu

Kampania strachu będzie kontynuowana w następstwie takiej blokady obywateli. Czy trudności kryzysu gospodarczego i społecznego zachęcą ludzi do szczepień?

Aby wdrożyć globalną szczepionkę, kampania propagandowa musi być kontynuowana. Prawda musi zostać stłumiona. To są ich „wytyczne”, z którymi należy się zmierzyć i je podważyć.

Główni aktorzy, w tym CEPI, będą wymagać zdecydowanego poparcia WHO (które kontrolują), zielonego światła od społeczności naukowej, a także zdecydowanych wypowiedzi skorumpowanych polityków.

Ponadto będą musieli ukryć informacje i analizy dotyczące cech wirusa, oraz w jaki sposób można go łatwo wyleczyć (bez szczepionki), co jest obecnie przedmiotem dyskusji wirusologów i lekarzy w kilku krajach, w tym w USA. Ostatnio, hydroksychlorochina jest skutecznie stosowana w leczeniu pacjentów zarówno w Europie, jak i Ameryce Północnej. Wielka Pharma chce ukryć dowody na to, jak można wyleczyć COVID-19. Media są współwinne. Nie informują społeczeństwa.

Pamiętajcie o pandemii świńskiej grypy H1N1 z 2009 r., kiedy Rada Doradców Obamy ds. Nauki i Technologii porównała pandemię H1N1 z pandemią grypy w Hiszpanii w 1918 r., jednocześnie zapewniając opinię publiczną, że ta ostatnia była bardziej śmiertelna. (CBC: Przygotuj szczepionkę przeciw świńskiej grypie: doradcy USA)

Na podstawie niepełnych i skąpych danych dyrektor generalny WHO autorytatywnie przewidział, że: „w ciągu najbliższych dwóch lat może zarazić się nawet 2 miliardy ludzi – prawie jedna trzecia światowej populacji”. (Światowa Organizacja Zdrowia, informacja podana przez zachodnie media, lipiec 2009).

Była to wielomiliardowa bonanza dla Wielkiej Pharmy, wspierana przez dyrektora generalnego WHO Margaret Chan.

W oficjalnych oświadczeniach potwierdzono, że:

„Producenci szczepionek mogą produkować 4,9 miliarda szczepionek przeciwko grypie pandemicznej rocznie w najlepszym przypadku”, (Margaret Chan, dyrektor generalna Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), cytowana przez Reuters, 21 lipca 2009 r.)

„Świńska grypa może dotknąć nawet 40 procent Amerykanów w ciągu najbliższych dwóch lat, a nawet kilkaset tysięcy może umrzeć, jeśli kampania szczepionkowa i inne środki się nie powiodą”. (Oficjalne oświadczenie administracji Obamy, Associated Press, 24 lipca 2009 r.).

I co się stało? Nie było pandemii z udziałem 2 miliardów chorych ludzi… Miliony dawek szczepionki przeciw świńskiej grypie zostały zamówione przez rządy krajowe. Miliony dawek szczepionek zostały następnie zniszczone. Finansowa bonanza dla Wielkiej Pharmy, kryzys finansowy dla rządów krajowych.

Nie było dochodzenia w sprawie tego, kto stał za tym wielomiliardowym oszustwem. Kilku krytyków stwierdziło, że pandemia H1N1 była „fałszywa”.

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy (PACE), strażnik praw człowieka, publicznie bada motywy WHO związane z ogłoszeniem pandemii. W rzeczywistości, przewodniczący wpływowego komitetu zdrowia, epidemiolog Wolfgang Wodarg, oświadczył, że „fałszywa pandemia” jest „jednym z największych skandali związanych z medycyną stulecia”. (Michael Fomento, Forbes, 10 lutego 2010 r.) Więcej tutaj.

Michael Fomento podsumowuje:

„W ramach agencji, dyrektor Centrum Epidemiologii WHO w Munster, Niemcy, dr Ulrich Kiel, nazwał pandemię mistyfikacją. „Jesteśmy świadkami gigantycznej niewłaściwej alokacji zasobów [do tej pory 18 miliardów dolarów] w kwestii zdrowia publicznego” – powiedział.

Mają rację. To nie była tylko przesadna ostrożność lub zwykła błędna kalkulacja. Deklaracja pandemiczna i wszystkie późniejsze „alarmy” odzwierciedlają czystą nieuczciwość motywowaną nie względami medycznymi, ale politycznymi.

Nie ulega wątpliwości, że świńska grypa okazała się znacznie łagodniejsza niż zwykła grypa sezonowa. Według szacunków amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, zabija 3 do 10 razy mniej ludzi. Dane z innych krajów, takich jak Francja i Japonia, wskazują, że jest znacznie mniej groźna.”

COVID-19 nie jest nowym zjawiskiem. Nie dajmy się ponownie nabrać

Znajdujemy się obecnie w fazie blokady, mamy czas na refleksję. Z pandemii H1N1 z 2009 r. możemy wyciągnąć ważne wnioski.

Pandemia COVID-19 jest znacznie poważniejsza i diaboliczna niż H1N1 z 2009 roku. Pandemia COV-19 stanowi pretekst i uzasadnienie destabilizacji gospodarek całych krajów, zubożając duże sektory populacji świata. Bez precedensu we współczesnej historii.

[Wiele prosperujących biznesów padnie i ktoś je wykupi za grosze. Kto? – uwaga tłum.]

Ważne jest, abyśmy działali w sposób spójny i solidarny z ofiarami tego kryzysu. Stopa życiowa ludzi spada, a ich siła nabywcza została zniszczona. Jaka zwyrodniała struktura społeczna czeka nas po blokadzie?

Czy możemy ufać Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i potężnym grupom interesów gospodarczych za nią stojącym? Odpowiedź jest oczywista.

Czy możemy zaufać głównym podmiotom odpowiedzialnym za globalny projekt szczepień o wartości wielu miliardów dolarów?

Czy możemy ufać zachodnim mediom, które prowadzą kampanię strachu? Dezinformacja podtrzymuje kłamstwa i zmyślenia. Czy możemy ufać naszym „skorumpowanym” rządom? Nasza gospodarka narodowa została zdewastowana.

Jest to akt „wojny gospodarczej” przeciwko ludzkości.

[Źródło]


O autorze: Prof. Michel Chossudovsky to wielokrotnie nagradzany autor, emerytowany profesor ekonomii na kanadyjskim Uniwersytecie Ottawa, założyciel i dyrektor Centrum Badań nad Globalizacją – Centre for Research on Globalization (CRG), założyciel i naczelny redaktor jednego z najlepszych progresywnych portali internetowych Badania Globalne (Global Research). Wykładał jako wizytujący profesor na uczelniach w Europie Zachodniej, w Azji Południowo-Wschodniej, w Rejonie Pacyfiku i w Ameryce Łacińskiej. Pełnił funkcję doradcy ekonomicznego z ramienia ONZ dla rządów krajów rozwijających się i działał jako konsultant w kilku organizacjach międzynarodowych. Jest autorem jedenastu książek, w tym „Globalizacji ubóstwa i Nowego Porządku Świata” (2003), „Amerykańskiej wojny z terroryzmem” (2005), „Globalnego kryzysu gospodarczego, Wielkiego kryzysu XXI wieku” (2009) (Redaktor), „W kierunku scenariusza III wojny światowej: Niebezpieczeństwa związane z wojną nuklearną” (2011), „Globalizacja wojny, Długa wojna Ameryki z ludzkością” (2015). Jest współautorem Encyclopaedii Britannica. Jego pisma i artykuły zostały opublikowane w ponad dwudziestu językach. W 2014 r. został odznaczony Złotym Medalem za Zasługi Republiki Serbii, za pisma o agresji NATO przeciwko Jugosławii. Można się z nim skontaktować pod adresem crgeditor@yahoo.com

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bezpieczeństwo, COVID-19, Medycyna, Polityka, Zdrowie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.