Szokujące INFO z USA ws. pandemii COVID-19 i leku?! Kto za tym stoi?

Komentarz:  Na temat tego „zatrzymania życia”, tej „cywilizacji śmierci”: To prawda. Od dawna wiemy, że wszystkie formy życia tracą te organy i te funkcje, których nie używają, a rozwijają nowe, które są potrzebne i używane. Na tym polega ewolucja. Uwięzienie ludzi i ograniczenie ich aktywności fizycznej, zawodowej, oraz towarzyskiej, będzie miało trzy skutki:

  1. Upadek na zdrowiu. Na przykład, moi lekarze mówią, że powinienem chodzić i uprawiaćjakiś wysiłek fizyczny co najmniej przez godzinę lub dwie dziennie, aby utrzymać moje nawyrężone serce i układ krążenia na stałym poziomie sprawności. Sam widzę, że po kilku tygodniach niskiej aktywności, spowodowanej restrykcjami, zaczynam czuć się gorzej i gorzej znosić wysiłek. W wymiarze zdrowia całej populacji jest to więc zjawisko niewskazane.
  2. W wymiarze ekonomicznym, znaczna część ludzi przyzwyczaja się do „wolności” i wygody spowodowanej siedzeniem w domu i nie chodzeniem do pracy. Niektórym żyje się całkiem nieźle na rządowych zasiłkach, zwłaszcza gdy w rodzinie jest kilka odób, które się do takich zasiłków kwalifikują. Takie masowe odchylenie psychologiczne i „rozleniwienie” społeczeństwa może być trudno odwrócić.
  3. W wymiarze towarzyskim – większość ludzi wierzy w pandemię jak w biblię i masowo wykupuje papier toaletowy, choć biegunka nie jest objawem COVID-19. To można jeszcze zignorować, bo różne durne rzeczy ludzie robią, zwłaszcza gdy ma miejsce masowa psychoza. Natomiast udało się wywołać w ludziach odruchy wrogości i podejrzliwości w stosunku do innych. Ludzie zaczęli się omijać z daleka i „patrzeć na siebie wilkiem”, co gorliwsi gotowi są zlinczować kogoś kto ich mija nie nosząc maseczki, która i tak nic nie daje przeciwko nie istniejącej pandemii. Paranoja, ale jednak działa. To dodatkowo dzieli i tak już podzielone społeczeństwa, niszczy solidarność narodu i jego zdolność do podjęcia masowych protestów, na przykład w obronie przed obowiązkowymi szczepionkami.

(Zastrzeżenie: W powyższym tekście wyrażam moje zdanie na ten temat i  nikogo nie namawiam, aby myślał tak jak ja. Niech każdy będzie „kowalem swojego losu”.)

Ten wpis został opublikowany w kategorii COVID-19. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.