Fala czarnego rasizmu w USA. Robert Bąkiewicz: Terroryści z Antify wszczynają rewoltę w USA

Komentarz:  Myślę, że w tym temacie wszystko jest względne. Zawsze dobrzy to są „nasi”, a „oni” są źli. Pamiętam jak komuna nazywała „Solidarność” ekstremą, bo „S” zagrażała ich pozycji w państwie. To samo dzieje się dziś w USA – mamy wojnę między prawicowym i narodowym Trumpem a lewicową i globalistyczną opozycją. Te siły podczepiaja się pod każdy konflikt i próbują go wykorzystać dla własnych celów. Czasem nawet taki konflikt prowokują lub go celowo wzmacniają. W tym wszystkim gubi się gdzieś oryginalna istota tych protestów – walka zwykłych ludzi przeciwko brutalności policji i przeciwko stojącym za policją elitom. I może właśnie o to chodzi aby ten obraz „zadymić” i zakłamać.

Nie jest też wykluczona inna opcja, a mianowicie, że mamy tu do czynienia z kolejną operacją fałszywej flagi użytą po to, aby sprowokować konflikt, który ma umożliwić władzy „uzasadnione” wprowadzenie drastycznej kontroli nad społeczeństwem. W takich warunkach łatwiej będzie wszystkich np. zaszczepić. Po coś przecież budowali obozy FEMA i w jakimś celu Trump sprowadza do dużych amerykańskich miast amerykańskie jednostki wojskowe stacjonujące dotąd Iraku. Właśnie te jednostki, które np. w Fallujah, od lat trenują tłumienie miejscowego oporu.

Wreszcie opcja trzecia to prowokacja lewicy w celu osłabienia poparcia dla Trumpa. Pamiętajmy, że w listopadzie odbędą się w Stanach wybory prezydenckie.

Jeszcze jedna uwaga: Wyobraźmy sobie, że państwowe służby specjalne organizują te zamieszki poprzez swoich „prowokatorów” po to aby osłabić i zniekształcić uzasadnione protesty ludzi przeciwko brutalności policji. Jeśli takie prowokacje się udają, jeśli zaczynają się chuligańskie wybryki, wtedy użycie przemocy i prawa przez państwo jest legalne i usprawiedliwione. Takie prowokacje miały miejsce w Polsce w stanie wojennym, takie prowokacje miały miejsce w Kanadzie przy okazji protestów przeciwko NAU (North American Union), taki scenariusz jest z pewnością znany policji i służbom amerykańskim. Chodzi w nim o to aby pokojową demonstrację zmienić w kryminalną zadymę, tak aby można było użyć przeciw demonstrantom siły.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.