PILNE! Rząd ulega naciskom UE ws. kopalni węgla?! Bosak zapowiada wiec w obronie górników!

Dla porównaniaKampanijne wystapienie Szymona Hołowni. Moim zdaniem, Hołownia jest „cienki”. Mówi jak „sisi”, myśli jak młodociany i niedoświadczony ksiądz na ambonie, żadnego programu, żadnego odniesienia się do obecnej sytuacji politycznej, ekonomicznej i społecznej, żadnych konkretów. Same ogólniki i apele w stylu wieszcza z poprzedniej epoki, co wskazuje na brak kompetencji i doświadczenia w polityce. Poza tym widać, że nie ma pewności siebie, jest słaby.

Twierdzenie, że jest niezależny od układów i sił politycznych nie wydaje się prawdą. Gdyby tak było nie zebrałby swoich „głosów”. Jest dla mnie jasne, że stoi za nim jakaś zorganizowana siła, zapewne część bezpieki oraz wpływowe organizacje opiniotwórcze i polityczne w USA. Przypuszczam, że chodzi tu o  odebranie głosów i zneutralizowanie Rafała Trzaskowskiego, którego łączy się z interesami niemieckimi. Wygląda to więc na walkę o wpływy na Polskę pomiedzy USA i Niemcami (Unią). W tym sensie, Hołownia jest wzmocnieniem i zabezpieczeniem pozycji PiS-u i Andrzeja Dudy. Patrząc wokoło, wygląda też na to, że część dotychczasowego stronnictwa pro-niemieckiego przerzuciła się na popieranie stronnictwa amerykańskiego. Oportunizm to, czy próba infiltracji? A może już „nowe zadania od nowych sponsorów”?

Przy tym wszystkim trzeba pamiętać, że od dawna istnieje strategiczne partnerstwo niemiecko-rosyjskie, co wiele wyjaśnia również na scenie polskiej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii COVID-19, Ekonomia, Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.