Suwałki: Na wiecu przedwyborczym „prezydenta wszystkich Polaków”…


Jeśli ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości czym jest PiS, to proszę popatrzeć. Dla ścisłości, żadnej karalnej czynności pani Karaszewska nie wykonała. Wolno legalnie być w publicznym miejscu na publicznym wiecu, wolno filmować i fotografować, wolno krytykować, ale zakłócenia porządku publicznego tym razem nie było.

Nie popieram grupy, z którą związana jest p. Karaszewska, ale jeszcze bardziej nie zgadzam się z komunistycznymi metodami sprawowania władzy. Nie po to „Solidarność” w latach 80-tych „obalała” komunę, żeby teraz jakakolwiek partia polityczna uzurpowała sobie prawo do totalitaryzmu. Te słowa adresuję do buca Zielińskiego i przez niego do innych warszawskich kacyków, bo „ryba psuje się od głowy”.

Chcę widzieć oficjalne zarzuty, które tym policjantom umożliwiły naruszenie fizycznej nietykalności p. Karaszewskiej i usunięcie jej z wiecu. Policjantom przypominam, że zgodnie z zasadami norymberskimi, wykonywanie rozkazów nie jest usaprawiedliwieniem dla łamania prawa. Jesteście wciąż indywidualnie odpowiedzialni za swoje decyzje i akcje. PiS nie będzie rządził zawsze i możecie skończyć bez emerytur, tak jak byli funkcjonariusze z czasów komuny. Pomyślcie o tym.

W imieniu Suwalczan, którzy w latach 1980-81 masowo poparli walkę z komuną i jej represyjnymi rządami, jako były przewodniczący Z.R. Pojezierze na ówczesne województwo suwalskie, stanowczo protestuję przeciwko łamaniu przez władze i policję prawa. Nie zdarzyło się to pierwszy raz w Suwałkach. Niestety, tuszowanie takich przypadków staje się regułą, a przykład idzie z góry, od polityków, którzy sami łamią prawo, a potem kłamią pod przysięgą w sądzie. Dowody na to znajdziecie w dawnych artykułach na tym blogu.

Czekam na bezstronne dochodzenie w tej sprawie, na bezstronną rozprawę sądową godną walki narodu polskiego o wolność i demokrację, oraz na ukaranie wszystkich winnych w tym incydencie. Naród patrzy, naród widzi, przed narodem się nie schowacie swoimi kruczkami i sztuczkami. Tak samo było za komuny, więc czas nareszcie nauczyć się tej lekcji.

Lech Biegalski, [  2  ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.