Łukaszenko: WHO i MFW chciały nas przekupić, żądały blokady gospodarki kraju

Agencja Bełsat poinformowała o tym, że WHO czyli Światowa Organizacja Zdrowia, agenda ONZ zaproponowała prezydentowi Łukaszence 92 miliony dolarów  za wprowadzenie w całym kraju  restrykcji  takich, jak we Włoszech”). Odmówił. Kilka tygodni później zgłosił się do niego Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF) również agenda ONZ.  Oferta za to samo okazała się dziesięciokrotnie większa  Łukaszenko odmówił stwierdzając- “Nie będziemy tańczyć jak nam kto zagra”. cytuje białoruska agencja powołując się na materiał filmowy

Białoruś nie zamknęła swej gospodarki a 9 maja zorganizowała nawet (w przeciowieństwiie do Rosji) defiladę w Dzień Zwycięstwa. Mimo to sytuacja epidemiczna jest na Białorusi lepsza niż w wielu innych krajach, które zastosowały tzw. lockdown.

[Źródło]

Łukaszenko mówi: „Nie daj Boże, nie chcę, aby taka sytuacja jak we Włoszech powtórzyła się na Berlarusi”. Łukaszenko wielokrotnie minimalizował zagrożenie ze strony Covid-19, reklamował domowe środki oraz odmawiał blokady gospodarki i zamknięcia kraju.

Zarówno WHO, jak i MFW są agencjami ONZ (ONZ).

Statystyki Covid-19 dla Białorusi wyglądają lepiej niż statystyki wielu innych krajów europejskich. Co Wam to mówi o blokadzie, restrykcjach i samej „pandemii”?

Ten wpis został opublikowany w kategorii COVID-19. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.