Chiny zniszczą USA? Nowa potęga? Wielki Reset zmieni świat NA ZAWSZE?

Komentarz: Już od lat 1990-tych słyszymy na Zachodzie o tym, że USA i kraje zachodnie stały się za drogie dla inwestorów i że zdecydowali oni przenieść swoje inwestycje do krajów tanich, z których największy potencjał miały Chiny. Rywalizacja między USA i Chinami nie jest więc czymś spontanicznym. Raczej, jest zaplanowanym przez elity światowe manwerem, którego konsekwencją musi być upadek ekonomiczny USA po to aby wynieść na pozycję lidera Chiny. I to się dzieje na naszych oczach. Masowy eksport realnej ekonomii do Chin, Chiny „fabryką świata”, 90% produktów „Made in China”.

Ale nie wszystko poszło gładko, Chińczycy zaczęli podnosić ceny, co zaczęło zmniejszać zyski inwestorów. Chiny zdobyły zachodnie technologie i zarobiły dużo pieniędzy, po czym zmodernizowały swoją armie i stały się zagrożeniem dla USA. Powstała też silna opozycja wewnętrzna w USA, czego przykładem jest Donald Trump, jego polityka „America First” oraz jego wyborcy. Właśnie dlatego Trump jest tak znienawidzony przez lewactwo opłacane przez wielkie finansowe interesy. Jest to paradoksem dziejowym: – lewactwo reprezentuje interesy wielkiego kapitału – ale człowiek zmiennym jest … i przekupnym … niestety. W Polsce też to widać.

Jest także jasne, że skoro Stanom Zjednoczonym nie udało się stworzyć zaczątków ekonomicznej globalizacji, tą rolę przekazano Chinom. A wszystko to dzieje się pod kontrolą światowych elit finansowych, bo to od nich zależy wpuszczenie Chin na rynki zachodnie. Towaru nie wystarczy wyprodukować, trzeba go jeszcze sprzedać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ekonomia, Historia przyszłości, Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.