Kazanie – ks. P. Natanek 10.01.2021

Komentarz:  W latach 60-tych XX. wieku w Wielkiej Brytanii prowadzone były badania nad wpływem stylu muzyki, w jakim się rośnie na osobowość człowieka. Jednym z wniosków było ustalenie, że ludzie, którzy rośli na muzyce klasycznej mieli osobowość bardziej harmonijną, całościową i uporządkowaną. Byli bardziej logiczni i nastawieni na zrozumienie, raczej niż zapamiętywanie. Wkrótce potem rozpoczęła się stopniowa, lecz konsekwentna, rewolucja w popularnej muzyce, która trwa do dziś.

Drugim spostrzeżeniem, na które chcę zwrócić Waszą uwagę jest styl muzyki. Dawniej popularne piosenki miały charakter humanistyczny, rytm, harmonia i tekst były realistyczne i zbliżone do rzeczywistego świata ludzi. Od lat 1990. mamy coraz więcej „stylu robota”, tak w samej muzyce, jaki w treści tekstów. To każdy może łatwo zauważyć, jeśli zwrócicie na to uwagę.

Na zakończenie, pytanie: Od kogo zależy jaka muzyka będzie promowana w mediach, w sklepach i na rozmaitych imprezach? Kto w ten sposób promuje wykonawców, artystów, zespoły muzyczne? Kto popularyzuje jednych, a wygasza drugich? Kto wpływa na świadome i celowe robotyzowanie przyszłych pokoleń? W jakim celu? Czy jest to zgodne z tzw. „Nowym Porządkiem”, ostatnio przechrzczonym na „Nowy Ład”? Czy zmiany te konsekwentnie prowadzą w tym samym kierunku co ogłupiające reformy systemu edukacji, ataki na tradycyjny model rodziny, ataki na kościół, niszczenie tradycji, kultury, systemu wartości moralnych i aspiracji narodowych? Sami się zastanówcie … To nie przypadek.

(Jedno tylko pytanie do ks. Natanka: – Czy istnieje taki głośnik lub taka słuchawka, która byłaby zdolna odtworzyć (niesłyszalny) dźwięk o częstotliwości 3000 kHz ?)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kultura, Społeczeństwo, Żydokomuna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.