Sebastian Pitoń: To my stoimy w prawie, rząd jest rebeliantem.

Komentarz:  Panie Pitoń, popieram Pańską akcję, ale nie Pańską (i Konfederacji) ideologię. Żyję na Zachodzie (w Kanadzie) od 37 lat i pamiętam podobne postulaty w latach 90-tych – (zniesienie podatków dochodowych i składek ubezpieczeniowych, uproszczenie i zmniejszenie podatku obrotowego, itp.) I dziś widać tego skutki – cięcia w edukacji i służbie zdrowia, cięcia w programach socjalnych i funduszach emerytalnych, zapożyczanie przyszłych pokoleń, dodruk pieniędzy z powietrza (o właśnie), galopująca inflacja…

Jeszcze zapomniał Pan dodać zniesienie regulacji państwowych i ochrony konsumenta, tak żeby legalnie dopuścić monopolizację, kartele i uśmiercenie konkurencji, która jest podstawą zdrowych mechanizmów rynkowych. A rezultatem tego są galopujące i niekontrolowane ceny oraz zubożenie społeczeństwa. To się nazywa „drapiezny kapitalizm” i na to nigdy się nie zgodzimy.

Niech Pan mówi o tym jak uratować przedsiębiorstwa od skutków tzw. „pandemii” i zapędów kliki z Davos, a nie o ideologii. Chcecie zmniejszenia podatków? OK, ale tylko na czas pandemii. O tym możemy rozmawiać. Ale przedsięciorstwa korzystają z naszego rynku, z naszych surowców, z naszej siły roboczej, łącznie z wykształconymi za nasze pieniądze obywatelami, z naszej infrastruktury (transport, komunikacja, drogi, łączność, elektrownie, sieć elektryczna, wodociągi, wysypiska śmieci, i wiele innych), Za to musicie zwrócić całemu społeczeństwu w postaci sprawiedliwie płaconych podatków. Tak jak wszyscy inni.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ekonomia, Ideologia, Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.