W ciąży lub poniżej 18 lat? WHO mówi: nie stosuj szczepionki mRNA przeciwko COVID

Children’s Health Defense Team
The Defender – Children’s Health Defense, 26 stycznia 2021 r.
LifeSite, 28 stycznia 2021 r.
(Tłum.: L.B.)

Powołując się na niewystarczające dane, najnowsze wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczące szczepionki Moderna przeciwko COVID zalecają, aby większość kobiet w ciąży i osoby poniżej 18 roku życia nie otrzymywały szczepionki. /…/ Z tego samego powodu, WHO również zaleciła, aby nie podawać szczepionki Pfizer-BioNTech COVID kobietom w ciąży.

Kobiety w ciąży (chyba że są narażone na wysokie ryzyko zakażenia wirusem COVID) oraz osoby poniżej 18 roku życia nie powinny otrzymywać szczepionki Moderna przeciwko COVID-19 do czasu zakończenia dalszych badań, zgodnie z nowymi wytycznymi wydanymi dzisiaj (26 stycznia) przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

W swoich tymczasowych zaleceniach dotyczących szczepionki Moderna mRNA-1273 dla osób w wieku 18 lat i starszych, Strategiczna Grupa Ekspertów WHO (SAGE) stwierdziła:

„Podczas gdy ciąża naraża kobiety na większe ryzyko ciężkiego COVID-19, stosowanie tej szczepionki u kobiet w ciąży nie jest obecnie zalecane, chyba że są one narażone na duże ryzyko (np. Pracownicy służby zdrowia)”.

[Jednocześnie, mówi się, że Covid ma z nami pozostać, tak jak każda grypa, na lata. Czy to znaczy, że WHO już nakręca propagandę zniechęcającą kobiety do zachodzenia w ciążę? – przyp. tłum.]

W raporcie internetowym, jak podał Reuters, dyrektor WHO ds. Szczepień Kate O’Brien powiedziała: „Nie ma powodu, aby sądzić, że może wystąpić problem w ciąży, po prostu przyznajemy, że w tej chwili nie ma danych”.

Wcześniej w tym miesiącu WHO również zaleciła, aby nie podawać szczepionki Pfizer-BioNTech COVID kobietom w ciąży, powołując się również na niewystarczające dane.

WHO nadal zaleca, aby „szczepienia były traktowane priorytetowo dla pracowników służby zdrowia z wysokim ryzykiem narażenia i osób starszych”.

Jednak dzisiejsze zalecenia obejmowały również listę osób, które nie powinny otrzymywać szczepionki Moderna:

„Osoby z historią ciężkiej reakcji alergicznej na którykolwiek składnik szczepionki nie powinny przyjmować tej ani żadnej innej szczepionki mRNA.

„Podczas gdy szczepienia są zalecane dla osób starszych ze względu na wysokie ryzyko ciężkiego COVID-19 i śmierci, bardzo słabe osoby starsze, których oczekiwana długość życia jest krótsza niż 3 miesiące, powinny być oceniane indywidualnie.

„Szczepionki nie należy podawać osobom poniżej 18 roku życia do czasu ogłoszenia wyników dalszych badań i zaleceń”.

W zeszłym tygodniu The Defender poinformował, że reakcje alergiczne spowodowały, że kalifornijscy urzędnicy ds. Zdrowia wstrzymali się z przyjęciem dużej partii szczepionek Moderna. Kilka dni później Moderna stwierdziła, że ​​można wznowić korzystanie z tej partii.

Również w zeszłym tygodniu chińscy eksperci ds. Zdrowia wezwali do zawieszenia szczepionek Moderna i Pfizer na COVID po doniesieniach, że Norwegia i Niemcy prowadziły dochodzenie w sprawie śmierci co najmniej 43 starszych osób (33 w Norwegii, 10 w Niemczech), które otrzymały szczepionkę COVID.

W Stanach Zjednoczonych od 15 stycznia 181 zgonów (na dziś, 329 zgonów) zostało zgłoszonych do rządowego systemu zgłaszania zdarzeń niepożądanych dotyczących szczepionek jako prawdopodobnie związanych ze szczepionkami COVID. Badanie przeprowadzone w 2010 roku przez Departament Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych wykazało, że „mniej niż 1% przypadków urazów spowodowanych szczepionką” jest zgłaszanych do VAERS, a eksperci twierdzą, że rządowy system raportowania jest „niesprawny”. Zarówno szczepionki Pfizer, jak i Moderna wykorzystują technologię mRNA, nigdy wcześniej nie stosowaną w szczepionkach. W Stanach Zjednoczonych oba są zatwierdzone tylko do użytku w nagłych wypadkach, co zgodnie z definicją Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków oznacza, że ​​są eksperymentalne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Pandemia", Szczepionki, Zdrowie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.