Ogromne manipulacje wokół niedzielnych manifestacji

Szanowni Państwo,

do XII Marszu Niepodległości pozostało mniej niż miesiąc. Można się było spodziewać, że lada chwila zostanie przypuszczony na niego kolejny atak. Niejeden raz wrogie Polakom siły próbowały nas zniszczyć: sprowadzano na nas zza Odry niemieckie, lewackie bojówki; rzucano przeciw nam policję; w ostatnim momencie władze Warszawy usiłowały zakazać przemarszu.

Nowoczesna i lewica domagają się delegalizacji Marszu Niepodległości

Lider marginalnej partii Nowoczesna, która w ostatnich latach kojarzona jest głównie z trudnościami w spłacie kilkumilionowego długu zaciągniętego na potrzeby kampanii wyborczej w 2015 roku, zwrócił się w poniedziałek do prokuratora generalnego z wnioskiem o delegalizację stowaarzyszeń Marsz Niepodległości i Straż Narodowa. Jego zdaniem, są to „organizacje faszystowskie, które dopuściły się licznych naruszeń prawa”. „Uważam, że ich działalność jest niezgodna z artykułem 13 Konstytucji, to znaczy są organizacjami, które w swoich praktykach nawiązują do dzziałań totalitarnych, faszyzmu i nazsizmu. Uważam, że powinny być zdelegalizowane” – stwierdził Adam Szłapka. Wtóruje mu posłanka Lewicy AGnieszka Dziemianowicz-Bąk, która oświadczyła, że „środowiska pana Bąkiewicza propagują idee faszystowskie”.

Jak często bywa, gdy oskarża się o rzekome sympatie do tych ideologii, przy szermowaniu sloganami brak jest konkretów uzasadniających takie oskarżenia. W rozmowie z portalem TVP.info wyraźnie nazwałem te zagrywki politycznym cyrkiem. Środowiska lewicowe i liberalne chcą nas demonizować i robią wszystko, aby uwiarygodnić swoje działania. Przedstawia się nas jako bandytów i faszystów, by nas dehumanizować i nakręcać spiralę nienawiści. Znamienne jest, że proces zanegowania człowieczeństwa drugiej osoby jest w historii doskonale znany. Był to podstawowy sposób walki prowadzony przez systemy totalitarne, które bez skrupułów zaczynały od tego swoje praktyki ludobójcze. Ludzie, którzy oskarżają nas o rzekome hołdowanie takim ideologiom, sami chętnie korzystają z mechanizmów przez nie stosowanych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Korupcja, Polityka, Praworządność, Żydokomuna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.