Możliwe prowokacje, apel o czujność

Szanowni Państwo,

już tylko godziny dzielą nas od spotkania. W dniu 11 listopada o godz. 13.00 na Rondzie Dmowskiego rozpoczynamy kolejny Marsz Niepodległości. Po raz pierwszy w swojej dwunastoletniej historii odbędzie się on w bardzo specyficznych okolicznościach. Nad Polską zbierają się czarne chmury. Na wschodniej granicy potęguje się kryzys, który faktycznie jest elementem wojny hybrydowej wytoczonej Polsce przez władze Białorusi i niewątpliwie wspierane również przez Rosję. Administracja Łukaszenki i Putina pragnie upokorzyć i rzucić na kolana nasz naród, narazić na możliwie największe straty, zdestabilizować państwo i skompromitować je w oczach świata. Wyjątkowo mocno uaktywniła się jednocześnie agentura wpływu, która namawia do faktycznego wspierania ataku na Polskę, obłudnie tłumacząc to rzekomymi względami humanitarnymi. W procederze tym uczestniczą zarówno dobrze nam już znane środowiska polityczne jak i media. Nie wątpimy, że działania te wzmożone działania wsparte są potężnymi funduszami – zarówno ze Wschodu, jak i Zachodu.

Zwracam się do Państwa z prośbą o wyjątkową czujność i roztropność. Żaden z uczestników Marszu Niepodległości nie powinien ulec prowokacjom, które bez wątpienia zostały na naszą manifestację przygotowane. Będą one skwapliwie wykorzystane w wewnętrznych przepychankach politycznych i równie mocno w przestrzeni międzynarodowej. Wizerunek tegorocznego Marszu może być elementem ataku propagandowego na Polskę!

Każdy uczestnik przemarszu winien zachowywać się tak jak przystało w ten doniosły dzień święta narodowego, w szczególności – nie łamiąc prawa. Nie powinien ulegać podszeptom i zachętom podżegaczy, których zadaniem będzie prowokowanie incydentów. Obserwujmy przestrzeń wokół siebie, zwracając uwagę na próby wzniecania agresji lub kontrowersyjne transparenty. Proszę o przestrzeganie komunikatów organizatorów oraz poleceń służby porządkowej czyli Straży Marszu Niepodległości. Jeżeli zauważycie Państwo, że dochodzi do karygodnych zdarzeń, apeluję o utrwalanie ich kamerami Waszych telefonów komórkowych. Zapisane materiały można potem przekazywać organizatorom lub właściwym służbom państwowym. Jest wielu takich, którzy chcą zniszczyć polski patriotyzm, ośmieszyć go, poniżyć, skompromitować i w ten sposób zniszczyć Polskę. Bądźmy gotowi na odparcie ich knowań!

Tegoroczny Marsz Niepodległości jest hołdem dla współczesnego „rycerstwa spod kresowych stanic”, dla „obrońców naszych polskich granic”. Chcemy, aby wiedzieli, że mają za sobą wiele tysięcy gorących polskich serc, wdzięcznych im za ich trud.

Polsce potrzebna jest teraz szczególnie narodowa jedność i solidarność. Czekamy na wszystkich, którzy to rozumieją. Rozbijaczy i prowokatorów przestrzegamy, że są niemile widziani – nie przyjeżdżajcie!

Zwracam uwagę Państwa na jeszcze jeden aspekt organizacyjny. Jak nigdy dotąd – i nie jest to zapewne przypadek – prezydent Rafał Trzaskowski w znaczący sposób ograniczył kursowanie warszawskiego metra w dniach 11-14 listopada. Proszę o wzięcie tego faktu pod uwagę przy planowaniu podróży przez stolicę.

Razem z setkami działaczy i wolontariuszy, którzy przygotowali XII Marsz Niepodległości, nie mogę doczekać się rychłego spotkania z Państwem. W morzu biało-czerwonych flag wkrótce znów pójdziemy razem, by głośno zakrzyknąć: Niepodległość nie na sprzedaż!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Marsz Niepodległości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.