Milionowe protesty w Kanadzie ws. SEGREGACJI!? Truckersi jadą na Ottawe po WOLNOŚĆ! LIVE!

Komentarz: Przy organizowaniu podobnych akcji w Europie musicie wziąć pod uwagę następujące różnice:

1. Tiry i ciężarówki mają radiostacje, przy pomocy których kierowcy się porozumiewają w trasie. Ważne do koordynowania takiej akcji.
2. Tiry i duże ciężarówki mają grzejniki i łóżka, gdzie kierowcy śpią na wielodniowych trasach.
3. To samo dotyczy lodówek, gdzie mogą przechowywać żywność i być samodzielni – taka akcja może trwać kilkanascie dni.
4. Finansowanie – to ogromne koszty na paliwo i nie tylko. Trzeba znaleźć sponsorów bo z oddolnych zbiórek to nie wyjdzie.
5. Duże ciężarówki są jak czołgi. Niełatwo policji je zepchnąć z drogi lub odholować. Zwłaszcza jak jest ich 50 tysięcy.
6. W Kanadzie tiry i transport drogowy to krwioobieg gospodarki. Większość transportu to ciężarówki. Dlatego taki protest zagraża gospodarce i jest naciskiem na rząd. Konwoje prywatnych samochodów rząd będzie miał gdzieś.
7. Taki protest i sparaliżowanie transportu dóbr i surowców powoduje straty wielkich korporacji i inwestorów (banków). To one wywierają naciski na rząd, a z nimi rządy się liczą. Podejrzewam, że są one również źródłem wielu dotacji dla konwoju.
8. Tak ogromna i skoordynowana akcja musiała mieć sztab organizacyjny i profesjonalne planowanie. Podejrzewam, że mogło być to zorganizowane przez lub z udziałem słuzb specjalnych, które się na takich rzeczach znają, w porozumnieniu z korporacjami i bankami (inwestorami). Bez ich cichego udziału zorganizowanie tak ogromnej akcji byłoby bardzo trudne. Także tłumaczy to bierność policji nawet w prowincjach gdzie wcześniej policja była brutalna w stosunku do anty-Covidowych protestów (np. Alberta).
9. Ograniczcie tą megalomanię i nie podczepiajcie się do kanadyjskiego protestu. Troche to brzmi śmiesznie bo WY nie mieliście z tym nic wspólnego. Róbcie swoje i u siebie pokażcie swoje zasługi.
10. Kanadyjczycy są cenieni przez wszystkie wojska świata. Żołnierze mówią, że najchętniej służą w oddziałach, w których są Kanadyjczycy, zwłaszcza ludzie z prowincji. To ludzie twardzi i bardzo zrównoważeni. I nie głupi.

Powodzenia i nie gniewajcie się za punkt 9. Tak będzie lepiej. Liderzy niech się wyłonią w akcji, a nie „w gębie”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kanada. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.