Wielkanocne przesłanie

Wiejkanoc

Do tradycyjnych życzeń świątecznych załączam przesłanie, które za pośrednictwem internetu otrzymaliśmy niedawno od pewnego młodego Amerykanina: –

„Mieszkańcy Iranu, mieszkańcy Rosji, Iraku, Afganistanu, Libii i Syrii. Mieszkańcy świata, gdziekolwiek jesteście! Jestem Amerykaninem. Żyję w USA. Tu się urodziłem. Nie miałem w tej sprawie wyboru. Chcę abyście wiedzieli, że nie jestem Waszym wrogiem Jestem Waszym bratem.

Myśle, że Wasze życie, Wasza wolność i Wasza godność są tak samo ważne jak życie, wolność i godność moich sąsiadów. Natomiast nienawidzę Waszego rządu, tak samo jak nienawidzę mojego rządu. Tak jak nienawidzę wszystkich rządów, bo rządy nas dzielą i podpuszczają nas przeciwko sobie. Rządy piorą nam mózgi, zaszczepiają w nas kult symboli, flag i śmierci. Rządy narzucają swoją wolę obywatelom. Rządy większych państw narzucają swoją wolę rządom mniejszych państw. Rządy manipulują naszymi opiniami i uczuciami po to aby nas skłócić.

My nie jesteśmy wrogami. Jesteśmy jedną rodziną. To oni są naszymi wrogami.

Dlaczego tak wielu z nas im służy? Dlaczego wciąż wierzymy w ich kłamstwa i przekręty? Ja wiem, że myślący Amerykanie nie chcą żeby ich rząd terroryzował narody Bliskiego Wschodu. Ja wiem, że myślący mieszkańcy Iranu, Syrii i Libii nie chcą mordować obywateli Ameryki. Ja wiem, że na całym świecie myślący ludzie nie chcą zabijać i uciskać swoich bliźnich. Takie zbrodnicze plany mają tylko rządy i ci, którzy dają się im ogłupić.

Proszę Was, odrzućcie ten program nienawiści, podziałów i przemocy. Błagam Was – pamiętajcie, że granice są sztucznymi liniami na mapach narysowanymi przez tych, którzy chcą nas podzielić. Którzy chcą, abyśmy się nawzajem nienawidzili i zabijali. Bo podziały i konflikty pomagają im osiągać ich cele. Bo to umacnia i utrwala zło.

W dzisiejszym świecie posiadamy dostateczną wiedzę, zdolności, narzędzia i siłę, aby się połączyć. Aby raz na zawsze odrzucić propagandę klas rządzących. Aby pracować razem i razem stworzyć nowy świat, nasz wspólny świat. I nową mądrość – mądrość zgody i pokoju.

Kocham Was !”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kultura, Polityka, Religia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s