Przesłuchania w Suwałkach

BM

Bogusław Murawko

Osobą przesłuchaną w Suwałkach w dniu 8 kwietnia br. był m. in. Bogusław Murawko, koordynator KOD Podlaskie i KOD Suwałki. Poprosiłem go o jego relację. Oto ona:

„Głównym pytaniem było kto, z kim i jak to było zorganizowane. Kto przyjechał z innych miast i czy ich znam, czy rozklejałem plakaty i rozdawałem ulotki i czy wiem kto to robił, skąd je mialem, kto i co krzyczał w archiwum oraz opis całego zdarzenia. Kładziono w pytaniach nacisk na to czy zdarzenia w archiwum były ustawką co jest oczywiście wierurtną bzdurą bo reakcja ludzi była czysto spontaniczna na zaistniałe wydarzenia. Czy telewizje będące na spotkaniu przeprowadzały wywiady z ludźmi (tu dopatrywał bym się próby zdyskredytowania całej sytuacji do chęci zaistnienia w mediach). I ogólnie tak to wyglądało. Pytano ale już pobieżnie o wieczorne spotkanie z Tymem, Łozińskim i Skubiszewskim. Co do innych osób to wiem że na wezwaniach miały już nie status świadka a podejrzanego, a przesłuchania przebiegały w podobnym tonie: kto z kim i za co. W moim wypadku ,,najdziwniejsze” jest to że nie byłem spisany tego dnia, a istnieje notatka służbowa z takowego ,,faktu”. Niesamowite, prawda? Godzina rzekomego spisania nijak ma się do rzeczywistości bo byłem w zupełnie innym miejscu.”

Wydaje się, że przesłuchanie to prowadzono według „rozpiski” i zaleceń, które policja otrzymała z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. O tych właśnie pytaniach w wielu wywiadach mówił Jarosław Zieliński. To czego najbardziej się obawiałem, potwierdziło się, niestety. „Zapomniał wół jak cielęcim był”. Dawny opozycjonista stał się godnym następcą PRL-owskiej bezpieki. Sami zobaczcie na tym wideo:

http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/czarno-na-bialym-interesujaca-ustawka,627374.html

—–

Pokrewne:

Zieliński: W Suwałkach naruszono prawo, to była zorganizowana akcja

up4

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s