Proces polityczny w Suwałkach – część 1

profile picStwierdzam z calą stanowczością:

Nie po to miliony Polaków w latach 1980-tych walczyło z komuną o przestrzeganie praw człowieka i obywatela, aby teraz banda skorumpowanych przebierańców w polskim rządzie te prawa i wolności nam zabierała.

Oburzającym faktem jest to, że ci właśnie ludzie porobili kariery polityczne na legendzie „Solidarności” i wykorzystali „Solidarność” jako odskocznię dla przechwycenia władzy w kraju.

Tą władzę dziś wykorzystują dla kupczenia Polską i wysługiwania się awanturniczym celom polityki USA, a zwłaszcza jej najbardziej radykalnego, neo-konserwatywnego nurtu. Szerząc Rusofobię i kłamstwa na temat rzekomego zagrożenia ze strony Rosji oraz oddając Polskę pod wojskową okupację USA, narażają nasz kraj i ludzi na ogromne i zupełnie nam niepotrzebne niebezpieczeństwo. Jednocześnie nie robią nic aby poprawić warunki życia polskich rodzin. Widocznie nie to jest ich zadaniem.

Prowadząc tak anty-narodową politykę, czują się zagrożeni. Dlatego reformują sądownictwo i środki masowego przekazu oraz wymieniają komendantów policji swoimi przydupasami. Dlatego wciagają swoich ziomków i obcych agentów na odpowiedzialne stanowiska w rządzie. Bojąc się politycznej opozycji próbują ją kryminalizować. Obok więźnia politycznego Mateusza Piskorskiego mamy obecnie nasz własny proces polityczny w Suwałkach. Rozprawa przeciwko Marcinowi Skubiszewskiemu z KOD-u odbędzie się 19 września 2016 roku o godzinie 09:00, w sali nr 1 gmachu Sądu Rejonowego w Suwałkach przy ulicy Przytorowej 2. Wezwanie na rozprawę wystawił VII Wydział Karny tego sądu.

W świetle tych faktów, społeczeństwo powinno się zorganizować oraz powinno podjąć zdecydowane, masowe akcje majace na celu obronę swoich praw. Na przykład: Od poniedzaiałku 12 września do dnia rozprawy, czyli poniedziałku 19 września, powinny się odbyć masowe demonstracje przed gmachem Sądu Wojewódzkiego w Suwałkach, wzywające sędziów do odrzucenia politycznych represji w stylu komunistycznym. O tych demonstracjach powinny być powiadomione media. Jednocześnie należy składać masowe petycje w biurach Jarosława Zielińskiego i Anny Marii Anders o natychmiastowe zaprzestanie polityki kryminalizowania demokratycznej opozycji. Takie petycje należy przesyłać do wiadomości lokalnych mediów.

Zorganizowany ruch społeczny powinien również zdecydować czy rząd PiS-u spełnił pokładane w nim nadzieje i czy, wobec tego, należy jego mandat przedłużać.

Bez czynnego udziału społeczeństwa nic się w Polsce na lepsze nie zmieni. Moim zdaniem nie ma na co czekać. Aktywny i masowy udział w społecznej samoobronie jest dziś obowiązkiem każdego Polaka.

Ciąg dalszy nastąpi…
(O tym co zaszło, o przepisach prawnych odnoszących się do tego incydentu, oraz o tym kto powinien być oskarżony i sądzony.)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Proces polityczny w Suwałkach – część 1

 1. Magda pisze:

  KOD będzie 🙂

  Polubienie

 2. Dziękuję, że pisze Pan o sprawie suwalskiej. Natomiast zupełnie nie cieszy mnie, że postawił Pan mnie w jednym rzędzie z Mateuszem Piskorskim. Piskorski działa na rzecz Rosji i w tym celu kłamie. To, że działa w porozumieniu z Rosją, a nie jako niezależny obserwator, jest oczywiste (inaczej nie byłby wpuszczany na Krym w najgorętszym okresie). Ja nie kłamię, nie jestem obcym agentem i analogie między Mateuszem Piskorskim a mną uważam za niesprawiedliwe.

  Pozdrawiam,

  Marcin Skubiszewski.

  Polubienie

  • Drogi Panie Marcinie, Nie porównuje Pana do Mateusza Piskorskiego, a jedynie stwierdzam, że obaj jesteście przykładem represji politycznych ze strony obecnego rządu. Pan miał prawo protestować przeciwko łamaniu prawa wyborczego przez Błaszczaka, Zielińskiego i Annę Marię Anders, a Piskorski ma prawo (w demokratycznym państwie, które ratyfikowało Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych) do sympatyzowania z Rosją. Nie popieram rzucania oskarżeń o „współpracę z Rosją” na podstawie domysłów wysnutych z podróży Piskorskiego na Krym – to nie jest dowód. Tak samo jak niezasadne były zarzuty Zielińskiego, że incydent w Suwałkach był „ustawką”, tylko dlatego, że przyjechaliście do Suwałk z Warszawy. Zarówno Piskorskiemu, jak i Panu przysługuje prawo wynikajace z zasady domniemania niewinności. W każdym razie, życzę Panu wszystkiego najlepszego w dniu 19 września i bedę sie starał pomóc jak mogę poprzez publikacje, informowanie opinii publicznej i adresowanie sędziów w Suwałkach. Powodzenia!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s