Nacjonalizm i Patriotyzm

Nie rozumiem dlaczego od pewnego czasu (od lat 1990-tych) w wielu zachodnich krajach i w prawie całej zachodniej kulturze NACJONALIZM stał się czymś złym? Nagle coś, co było widziane jako patriotyzm jest dziś porównywane do faszyzmu. Celowo organizuje się agresywne bojówki i akcje „nacjonalistów”, aby obrzydzić ten koncept i osłabić jego społeczną nośność. Z tego wniosek, że cała polska historia, budowanie i obrona naszej Ojczyzny przez wiele pokoleń naszych przodków – to historia faszyzmu? Że np. wszyscy bohaterowie Trylogii Sienkiewicza to faszyści? Że Powstańcy Warszawscy to faszyści?

Podejrzewam, że powodem jest dążenie światowych elit (i ich politycznych najemników) do globalizacji i jednego rządu światowego – tzw. Nowego Porządku Świata. To tak jakbyś swój własny dom oddał obcym a sam zaczął wynajmować mieszkanie w budynku należącym do kogoś innego. Taki internacjonalistyczny kołchoz, taka międzynarodówka. Coś mi to przypomina. Temu samemu celowi globalizacji służy też mieszanie (czyli anihilacja) narodowych kultur, co ma miejsce w wielu państwach zachodnich, nie tylko w Polsce.

W takim układzie demokracja i kultura stają się bezużyteczne, a razem z nimi prawda i inne atrybuty wolności. I to właśnie widzimy dziś wokoło, choć w Polsce ten proces zachodzi później niż na Zachodzie, bo trzeba nam było najpierw dać marchewki i popuścić smyczy, aby złagodzić niedawne przejście do systemu rządzonego przez kapitalistów, imperialistów i rozmaitych „obcych”.Taka zadyma, zachłyśnięcie się sztucznym i tymczasowym „dobrobytem”, żebyśmy nie protestowali. Taki „konsumpcyjny kwik”, jak to kiedyś nazwał Adam Snerg-Wiśniewski w swojej najpopularniejszej książce „Robot”.

W odróżnieniu od „czasów sowieckich”, dziś niszczy się również system edukacji i próbuje zastąpić ideologię religią. Podobnie jak w czasach sowieckich, mamy agentury i wielu rodzimych karierowiczów, którzy wiernie służą „nowemu systemowi” dla własnych osobistych korzyści.

A prawda jest taka, że tym chciwym i bogatym elitom światowym nie wystarcza już ich dom, ich kraj, ich biznes – chcą przejąć na własność całą Ziemię i eksploatować ją jak własny folwark. Ludzie natomiast zostaną zepchnięci do roli mięsa armatniego i niewolniczej siły roboczej. Z błogosławieństwem Kościoła Katolickiego i pod przywództwem naszych rzekomych „reprezentantów” w rządzie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s