Moralność Kalego

Wróćmy jeszcze raz do kwestii roszczeń żydowskich z tytułu majątków utraconych w rezultacie II Wojny Światowej. Pomińmy tu kwestię niewypłaconych dotąd przez Izrael odszkodowań dla uchodźców palestyńskich. Pomińmy to, że kamienice należące kiedyś do Żydów w Warszawie i w niektórych innych dużych miastach polskich zostały zbombardowane i zburzone przez Niemców, a to co dziś widać na ich miejscu to odbudowane lub zbudowane przez Polskę po wojnie obiekty. Pomińmy kwestię upaństwowienia ziemi, które wynikało z narzuconego Polsce nowego ustroju i dotknęło tak żydowskich jak i polskich właścicieli. Pomińmy wreszcie sprawę rzekomego udziału Polaków w Holokauście. Skoncentrujmy się za to na historycznym aspekcie tych roszczeń.

Ktoś mógłby zapytać tych, którzy dziś domagają się  odszkodowań lub zwrotu ziemi i nieruchomości z lat przedwojennych: – „A skąd wy tą ziemię otrzymaliście? Czyja ona wcześniej była?” Odpowiedź byłaby bardzo prosta. Ziemia była wcześniej Polska, a jeszcze wczesniej Słowiańska. Według tej samej filozofii, której Izrael dziś używa aby uzasadnić swoje historyczne roszczenia do Jerozolimy i znacznej części okupowanych terytoriów palestyńskich na zachodnim brzego Jordanu, wszystkie ziemie na terytorium niegdyś okupowanym i zamieszkałym przez plemiona słowiańskie należą do potomków tych Słowian, a w naszym przypadku, do Państwa polskiego. Koniec dyskusji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ekonomia, Historia, Polityka, Praworządność i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s