Świętowaliśmy niepodległość – i co dalej?

Komentarz: Na tyle ludzi zawsze się jacyś chuligani znajdą, ale to jest przysłowiowa kropla w morzu. Natomiast filmowanie i fotografowanie (biegiem) rac (zwłaszcza po zmroku) ma swój „wdzięk i urok” – wygląda „strasznie”, bo to to czerwone i dym wypuszcza. Biały dym, który znakomicie widać na nocnych zdjęciach. I syczy też. Jest się czym podniecić i straszyć czytelników. Lepsze to niż Halloween. No i ci ludzie w maskach, być może chuligani, a być może tajniacy lub jakieś oddziały specjalne wojska. Zarówno chuligani jak i tajniacy mieliby powód, aby ukrywać twarz przed kamerami.

Przyznaję, że petardy były odpalane profesjonalnie, a nie jest to łatwe zadanie w takim tłumie. Nikt nie został ranny, nikomu nie oberwało nogi – to by dopiero świetnie wyglądało na zdjęciach i wideach. Musiało być dobre zabezpieczenie, precyzyjne planowanie, istny Hollywood. Takie rzeczy nie zdarzają się spontanicznie. Ktoś z góry przygotował ten skrypt i koordynował całą akcją. Ktoś zamówił i rozprowadził flagi i transparenty. Przypuszczam,  że kilku polskich ministerów i co najmniej jeden zagraniczny ambasador nie poszło tego dnia o czwartej do domu.

Jeszce raz proszę – przestańcie demonizować narodowy patriotyzm. I tak wiemy, że Waszym celem jest zniewolenie Polski w unii i w strukturach zmierzających do globalizacji. Niektórzy z Was pokazali silne poparcie dla okradania i osłabiania Polski (sprawa tzw. odszkodowań). Dlatego atakujecie przejawy patriotyzmu, kościół katolicki, tradycyjny model rodziny, i rozmaite przejawy solidarności społecznej. Dlatego skłócacie naród i dzielicie go wykorzystując feminizm, aborcję oraz zjawisko LGBTQ. Dlatego demoralizujecie młodzież i niszczycie solidną edukację.  Dlatego osłabiacie państwo.

Dlatego robicie zadymy wokół kampanii wyborczych, praworządności oraz takich abstrakcji jak wolność, równość i demokracja. Demokracji nie ma nigdzie, a ludzie nie są sobie równi. Jedni są mądrzy, zdolni, uczciwi i pracowici, podczas gdy inni są jałowymi durniami, krętaczami, cwaniakami i nierobami. Jedni są wykształceni, inni nie potrafią poprawnie mówić i pisać po polsku. Jedni są kulturalni, a innym brakuje kultury. I Wy mówicie, że ludzie są „równi”? Lepiej powiedzcie ile Wam Niemcy za to płacą…

Znam historię i znam Wasze środowisko. Przyzwyczailiście się do infiltrowania, spiskowania, zarządzania, szpiegowania, manipulacji, przekupstwa i korupcji. Macie wyjątkowe poczucie, że Wam się władza i kontrola nad innymi „należą”, choć nie widać w Was rzeczywistej lojalności wobec Polski. Angażujecie się w organizowanie zadym, rewolucji, rebelii, przewrotów, wojen i różnych przekrętów, bo na tym można zyskać, tym bardziej gdy ktoś za taką dywersję płaci. Czujecie się bezkarni, a tak naprawdę to jesteście po prostu bezczelni. Obawiam się o Was bo coraz więcej ludzi zaczyna to widzieć i rozumieć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kultura, Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.