Podbój globalny – część 1: Przewrót ideologiczny

„Wywiad przeprowadzony w 1985 roku z byłym agentem KGB, zajmującym się propagandą, Yuri Bezmenovem, który po ucieczce do Kanady przyjął nazwisko Thomas David Schuman. Bezmenov opowiada o metodach manipulacji i dywersji stosowanych przez radzieckich komunistów na własnym społeczeństwie i w krajach na całym świecie, także tych demokratycznych. I choć Związek Radziecki upadł wiele lat temu, wiedza ta jest uniwersalna i wciąż aktualna.”

Istotny dla nas dzisiaj fragment tego wywiadu zaczyna się od czasu 1:07:28. Bezmenov opowiada tu o czterech etapach tzw. ideologicznego podboju (lub inaczej, ideologicznego przewrotu) według scenariusza KGB, byłej sowieckiej agenecji bezpieczeństwa. Są nimi: demoralizacja, destabilizacja, kryzys i normalizacja. Ktoś musiał bardzo pilnie słuchać opowieści Bezmenova bo scenariusz ten jest obecnie realizowany w Polsce i w wielu innych „suwerennych” państwach.

Zamieszczam ten wywiad nieprzypadkowo bo jest on znakomitą ilustracją tego co się wokół nas dzieje. Ideologiczny przewrót w celu politycznego podboju – cel jest wciąż ten sam, choć zmienili się gracze i docelowa ideologia – zamiast komunizmu w ofensywie jest dziś drapieżny kapitalizm. Podobnie jak kiedyś sowiecki komunizm, pewne ośrodki na Zachodzie i na Bliskim Wschodzie dążą usilnie do eksportu ideologii, rewolucji, terroryzmu, a nawet wojny w celu uzyskania globalnej kontroli. Proces ten jest elementem tzw. „globalizacji”, a jego celem jest wprowadzenie jednego rządu światowego i tzw. nowego porządku świata (New World Order). Z tego co już widać, jest to proces kolonizacji zmierzającej do eksploatacji i zniewolenia dotąd suwerennych krajów oraz ich społeczeństw. W Polsce jesteśmy dziś na etapie destabilizacji i wyraźnie widoczne są wysiłki, aby nas wepchnąć w fazę kryzysu.

W tej nowej serii postaram się przybliżyć czytelnikom pozornie nie związane ze sobą elementy otaczającej nas rzeczywistości, które zaczynają łączyć się w jedną logiczną całość pasującą jak ulał do tego o czym mówi Juri Bezmenov. W języku angielskim taki proces nazywa się „łączenie kropek” (connecting the dots).Ten artykuł wyraża osobiste opinie autora oparte na jego obserwacjach i przemyśleniach oraz na materiałach zawartych w publikacjach opozycyjnych, tak zachodnich jak i polskich. 


Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.