Zintegrowane siły NATO w Europie


(Kliknij w mapę aby ją powiększyć)

Ta mapa ostatnio krąży w internecie. Na uwagę zasługuje fakt, że niektóre państwa członkowskie NATO (np. Francja) są oznaczone kolorem białym. Wskazuje to na następującą interpretację:

Na terytorium Francji w latach powojennych istniały bazy militarne USA. Jednak 7 marca 1966 roku prezydent Charles de Gaulle zażądał by wojsko amerykańskie opuściło teren Francji i ogłosił, że armia francuska nie będzie częścią zintegrowanych sił zbrojnych NATO podległych dowództwu amerykańskiemu. Do końca pażdziernika 1967 roku wszystkie „obce” bazy NATO na terenie Francji zostały zlikwidowane. Choć Francja jest nadal członkiem NATO, armia francuska podlega od tego czasu wyłącznie dowództwu francuskiemu.

Z tego wniosek, że kraje oznaczone na powyższej mapie kolorem niebieskim to członkowie zintegrowanych sił zbrojnych NATO podległych dowództwu amerykańskiemu. Natomiast czarne kropki oznaczają lokalizację baz USA. Wniosek jest prosty: prócz wielu innych oznak utraty niepodległości i niezawisłości, Polska nie kontroluje dziś nawet własnej armii. Kto na to politykom pozwolił?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.