Pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem

(Suwałki24) – „Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach informuje, że w piątek, 29 marca, o godz. 15:00 w Kościele p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suwałkach – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, odbędzie się trzynasty pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem. Do grobu zostaną złożone ciała 22 dzieci.” 

Czytaj dalej …

Komentarz:

Uznany za jeden z podstawowych aktów prawa międzynarodowego dotyczącego praw człowieka i obywatela, Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych ONZ, w artykule 6 par.5 mówi:

„Wyrok śmierci nie będzie wydany w odniesieniu do przestępstw popełnionych przez osoby w wieku poniżej 18 lat i nie będzie wykonywany w stosunku do kobiet ciężarnych.”

Co to znaczy? To znaczy, że według prawa międzynarodowego, do dziś, życie nienarodzonych dzieci jest pod ochroną prawną. To znaczy, że nienarodzone dzieci są „istotami ludzkimi, które mają przyrodzone prawo do życia”. To znaczy, że wszelkie inne interpretacje są niezgodne z prawem, a nieuzasadnione wyższą koniecznością akty mordowania nienarodzonych dzieci są przestępstwem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kultura, Polityka, Praworządność. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.