Rosyjski Sputnik: Jan Paweł II bardziej śmieszny niż święty

Sputnik opublikował dziś w polskiej edycji dziwny artykuł, w którym przeważają krytyczne uwagi wobec papieża Jana Pawła II.  Nie bardzo rozumiem jak to ma posłużyć Rosji, zatem dołączam mój komentarz:

Wszystkie te trendy mają podłoże polityczne. Żyjemy w czasach gdy w Polsce atakowany jest Kościół Katolicki, ponieważ przechowuje i umacnia on kulturę narodową. Ta zaś jest przeszkodą w rozmaitych integracjach będących pośrednimi etapami w procesie globalizacji.

Rosja i Sputnik nie robią najmądrzej włączając się w ten nurt po stronie globalistów. W jakimś stopniu rzuca to cień podejrzenia, że strategiczne partnerstwo rosyjsko – niemieckie zaowocowało zmową przeciwko Polsce i Polakom. Tym bardziej, że tzw. Koalicja Europejska w Polsce, składajaca się po części z byłych komunistów i byłych bezpieczniaków, po części z ludzi podejrzanych o działania na rzecz agentury niemieckiej, otwarcie zmierza do pełnej integracji Polski w Unii Europejskiej uważanej za narzędzie dominacji niemieckiej w Europie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.