Polska ojczyzną dwóch narodów ?

Oto dwa fragmenty przemówień pokazanych w powyższym wideo:

„Społeczność żydowska jest tak mało liczna obecnie, że nie może mieć swojego przedstawiciela w Sejmie.”

„Żydzi współistnieli, żyli i może jeszcze żyją (w Polsce), może nie tak licznie jak przed wojną, bo było nas przed wojną 3,5 miliona w 39 roku. Po wojnie naukowcy, historycy szacują, że co 10-ty Żyd przeżył wojnę, jakieś 240 tysięcy wyjechało, to łatwo policzyć ile po 68 roku zostało osób.” (350 000 – 240 000 = 110 000)

Dla porównania dodajmy: populacja Polski to prawie 39 milionów. Według Narodowego Spisu Powszechnego 2011, Żydów w Polsce w 2011 roku ogółem było 7508, co dawało im 14-te miejsce na liście mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce. I Żydzi twierdzą, że „Polska jest Ojczyzną dwóch narodów, polskiego i żydowskiego”?

Problem polega na tym, że wielu Żydów, w latach 1950-tych, przybrało polskie nazwiska:

Wielu Żydów dziś podaje się za Polaków. Tej grupy Żydzi do oficjalnej społeczności żydowskiej nie wliczają, bo utrudniłoby to infiltrację polskich struktur politycznych i nadreprezentację Żydów we władzach. Jednak uczciwość wymaga, aby powiedzieć Żydom – „Albo jest tak, albo tak. Albo jestescie Żydami i wówczas nie wolno Wam, jako jednej mniejszości etnicznej, przechwytywać naszych partii politycznych i naszej Ojczyzny, … albo, jeśli jesteście Polakami, to nie macie prawa żądać, aby Polska stała się oficjalnie ojczyzną Polaków i Żydów.”

W Polsce żyją różne mniejszości narodowe, co nie znaczy, że Polska przestaje być Ojczyzną większości, czyli Polaków. Statystycznie i historycznie Polska jest państwem narodu polskiego. I tak powinno być.

A tu jeszcze jedna „kombinacja”, nad którą warto się zastanowić:

I na zakończenie jeszcze dwie myśli z tej serii:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.