W sprawie strajku nauczycieli

Widać po niektórych komentarzach w mediach, że oświata pilnie potrzebuje „naprawy”. Przy niskich zarobkach, coraz więcej zdolnych ludzi będzie unikało zawodu nauczyciela, a to odbije się na naszych dzieciach i wnukach. Mało kto zauważa, że tego rodzaju polityka rządu owocuje obniżeniem poziomu nauczania i zniszczeniem jakości edukacji, z czego absolwenci takiego systemu, z oczywistych powodów, najczęściej nie zdają sobie sprawy. Tymczasem to właśnie ogłupianie narodu jest celem.

Tak się dzieje na całym zachodnim świecie i według mnie, dzieje się świadomie i celowo. Durnym społeczeństwem łatwiej rządzić i łatwiej nim manipulować. Pracowałem jako nauczyciel w Kanadzie 29 lat więc temat ten jest mi bardzo dobrze znany. Podobnie jak Jurek Broc, pamiętam 1981 rok i strajki z tego okresu na terenie Polski. Zwłaszcza pamiętam taki plakat, który publikowała ówczesna „Solidarność”: – 

Państwo, w którym policjant zarabia więcej niż nauczyciel,
to państwo policyjne.

Było to prawdą wtedy i, wygląda na to, że jest to także prawdą dziś. Bez względu na to kto i do czego ten strajk wykorzystuje, naszym obowiązkiem, jako narodu, jest poparcie nauczycieli.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.