HJ dupa i kamieni kupa…

Autor: Dariusz Nejman

Dzisiaj można poczytać na forach internetowych wypowiedzi znanych „ekonomistów”, „polityków” i „finansistów” w rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Jedno ich na pewno łączy, wszyscy pracują na służbie, pytanie pozostaje tylko u kogo.

Jeżeli przejrzycie serwisy internetowe zauważycie sporo wywiadów i publikacji o tym jaka Polska zyskała na wejściu do Unii, że niby otrzymała więcej od tej Unii niż Zachodnia Europa w planie Marshalla. Na portalu gazety.pl głos dał propagandzista Ignacy Morawski. W tym przypadku wiemy dobrze u kogo jest na służbie.

Nie będę się tu rozwodził nad „polskim sukcesem”, polecam porównać Polskę , Niemcy i Japonię, trzy kraje które zostały w podobnym stopniu zniszczone po II wojnie. Jak wyglądały Niemcy i Japonia 30 lat po 1945 roku , a jak Polska 30 lat po 1989 roku.

OD RAZU RZUCA SIĘ W OCZY JEDNA, ZASADNICZA RÓŻNICA, choć Niemcy i Japonia przegrały wojnę to w 1975 roku, 30 lat po tej wojnie, już były Wielkimi Mocarstwami , Polska która wygrała podobno wojnę, choć została opluta przez Wielką Brytanie, USA, ZSSR, do dziś jest skansenem taniej siły roboczej, deptanym i poniżanym przez żydowskich namiestników, nie posiadającym już swojego przemysłu, handlu, armii, służb.

Gdzie są polskie odpowiedniki Bayera, BASF, Mercedesa, BMW, Audi, Opla, Volksvagena, Siemensa, RWE,ThyssenKrupa, Grupy Metro, Toyoty, Mazdy,Mitsubishi, Suzuki, Hondy, Subaru, Panasonica, Kawasaki, Toshiby, Nissana, Sharpa, Nikona, Pentela ?

Spójrzcie co jeździ po polskich polach, John Deere, New Holland, Köckerling Master + Boxer, Lemken, Massey Ferguson, Lamboghordini, Class, Deutz, KRPAN.

Sieci handlowe art, spożywczych to niemiecki Lidl, Kaufland, Makro, Selgros, Duńskie Netto, Portugalska Biedronka, Francuskie Cerrefour, Auchan, Leclerc, Brytyjski Tesco, CVC Partners – Żabka.

Fatalnie wygląda rynek materiałów budowlanych i przemysłowych. Niby na pierwszym miejscu jest podobno polska PSB Mrówka ale okazuje się, że kontroluje ją Minox SA, z kolei MInox SA kontroluje spółeczka o swojsko brzmiącej nazwie Yalcin Trading Limited z siedzibą na Cyprze. Z kolei Yalcin miał przejąć Fundusz Centurion. Tak wygląda prawda, tak oszukiwani są Polacy, że niby PSB Mrówka to polska firma. Zgadza się nazwę ma polską. To do złudzenia przypomina nasz kraj, też nazywa się Polska, ale wystarczy zajrzeć trochę pod tę nazwę i wyjdą prawdziwe twarze, a raczej mordy.

Reszta sektora handlu artykułami budowlanymi i przemysłowymi już nie jest tak schowana jak właściciel PSB Mrówka. Castorama, Liroy Merlin, Praktiker, Brico Marche,Jula, Obi, Bricoman to już kapitał francuski, niemiecki , szwedzki.

Zadłużenie Polski , jak pisałem, jeszcze w 2007 roku było na bardzo dobrym poziomie 524 mld , a dziś to 4 biliony długu publicznego. Dług w kredytach hipotecznych wynosił w 2004 roku około 5 mld EUR, dziś to 120 mld EUR. Dług prywatny w kredytach komercyjnych to dziś 1 bln 200 mld.

Tak, te dachy i domki jednorodzinne ładnie wyglądają, ale wszystkie stoją na długu. Trzeba pamiętać, że inflacja jest najlepszym biznesem dla lichwiarzy i spekulantów. Liczenie na to że Polska będzie krajem miodem i mlekiem płynącym jest niewyobrażalnie naiwne. W Polsce nie ma klasy wyższej, jak wiadomo Kulczyk odpoczywa razem z Adamowiczem, Krauze jest na aucie. Są tam jakieś pionki , ale to są ludzie na poziomie klasy niższej klasy średniej zachodu.

Dziwię że sędziom, prokuratorom, radcom, adwokatom, inżynierom, architektom. Na co wy liczycie, że służby was ochronią, że niby ocalicie te domy i po 50 000 – 500 000 zł na kontach ? Przejadą po was jak walec i będziecie chodzić na sznurku jak mały kundel i błagać o okruszki z pańskiego stołu. Klasę średnią chroni wyłącznie solidne państwo, tylko ono jest w stanie bronić się przed gangsterami z Londyńskiej City i Wall Street. A co wy robicie ? Wspieracie dziś Wielki Kapitał i za to zapłacicie. Proszę przyjrzeć się co zrobiono z klasa średnią w 1922, 1927, 1929-32, 1972 i po odejściu od protokołu z Bretton Woods. Niszczą klasę średnią w USA i w Europie Zachodniej i zrobią to samo w Polsce.

Bilans ostatnich 30 lat wychodzi ponuro. Jeżeli dodamy do tego aferalne państwo, powszechne złodziejstwo, korupcję, notoryczne nadużywani władzy, liczne morderstwa i pobicia polityczne, niebywałą opresję podatkową to nie szkoda tego państwa z którego czerpią tylko obcy i ich agentura oraz szmalcownicy.”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ekonomia, Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.