Stanisław Michalkiewicz: głównym celem konstytucji jest ochrona obywateli przed samowolą władzy

Mój komentarz: Na Zachodzie ludzie mówią, że głównym celem Konstytucji powinna być ochrona obywatela przed władzą, ale równocześnie, ochrona konsumenta przed korporacjami, spekulantami i inwestorami. Zatem Konstytucja winna działać w obie strony.

Nie wiem dlaczego Michalkiewicz wierzy, że korporacje będą dbały o obywateli. Nie, kochany Panie Stanisławie, korporacje dbają tylko i wyłącznie o własny zysk i jak tylko następuje likwidacja regulacji państwowych, natychmiast wkraczają do ofensywy – czego efektem jest eksport produkcji do tanich krajów, likwidacja lub osłabienie związków zawodowych, lawinowy i nie kończacy się wzrost cen, monopolizacja, inflacja, utrata wartości pieniadza, znów wzrost cen, itd. Kartele rządowo-bankowe popieraja taki stan rzeczy bo zarówno -prywatne banki centralne, jak i rządy państw zachodnich mają z tego korzyść. Nie wie Pan, że to właśnie dlatego protestują ludzie w Grecji, we Włoszech, w Hiszpanii, w Paryżu i w innych państwach zachodnich? Już nie wspomnę o prywatyzacji szkolnictwa, która na Zachodzie w ciągu kilku lat skończyła się ogłupiającymi zmianami w programach nauczania i blokującymi jakość edukacji zmianami w organizacji szkół.

A wszystko zaczęło się po 1991 roku, kiedy padł Związek Radziecki i skończyło się ideologiczne współzawodnictwo, które wymagało wysokiej stopy życiowej na Zachodzie po to aby tym wkurzać społeczeństwa w krajach komunistycznych. Teraz współzawodnictwo się skończyło i dywanik jest już niepotrzebny. Taka jest prawda. Komunizm był zły dla własnych ludzi, ale był dobry dla społeczeństw zachodnich. Nie pamięta Pan audycji Głosu Ameryki, które w tym czasie koncentrowały się na temacie „Szczęśliwe amerykańskie rodziny”?

Ideologię podobną do tej jaką dziś głosi Michalkiewicz słyszeliśmy na Zachodzie od wczesnych lat 1990-tych (potrzeba reorganizacji, która zaowocowała zubożeniem mas na rzecz elit). Być może dlatego ludzie w Polsce nie poparli Konfederacji? Poza tym, popieram wszystko co mówi Michalkiewicz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.